Taktykę stworzyłem grając w pierwszą odsłonę gry – Football Managera 2005. Nazwałem ją „Dwójka”, ponieważ sylwetki zawodników na ekranie taktycznym układają się w cyferkę dwa. Testowałem ją najpierw prowadząc ekipę SSC Napoli. Taktyka była używana również w Anglii, oraz Polsce. W Anglii grając z kolegą przez sieć (on Manchesterem United, a ja londyńską Chelsea), bezproblemowo wygrałem ligę. W Polsce – Unia Janikowo po kilku sezonach została mistrzem Ekstraklasy. Do dziś jest to moje priorytetowe ustawienie dla każdej drużyny.
„Dwójka” to taktyka bardzo uniwersalna. Może być stosowana zarówno w słabych, nieznanych klubach, jak i w tych potężniejszych, walczących o najwyższe trofea. Jej uniwersalność kryje się w prostocie jej budowy – czterech obrońców stanowi silną defensywę. Boczni pomagają atakować, jednak defensywny pomocnik uzupełnia tę lukę. Pomocnik środkowy kreuje, skrzydłowi dośrodkowują, a napastnicy strzelają.
Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do artykułu autora: "Dwójka", czyli piękno tkwi w prostocie.
REAL MADRYT |
FC BARCELONA |
MANCHESTER UNITED |
Zasada ograniczonego zaufania |
---|
Jeżeli nie jesteś przekonany co do umiejętności swojego asystenta, nie pozostawiaj mu przedłużania kontraktów. Może sprawić, że zwiążesz się z niechcianym zawodnikiem na dłużej lub możesz przeoczyć koniec kontraktu kluczowego gracza. |
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ