Zacznijmy od tyłu. Bardzo istotny jest świetny bramkarz, zwłaszcza szczycący się wysokim atrybutem gry jeden na jednego. Do tego środek obrony. Najlepiej zastosować wariant wysoki, silny i twardy, ale powolny i niższy, szybszy, z dobrymi podaniami. Ostatnim piłkarzem, który zdecydowanie odpowiada za destrukcję jest defensywny pomocnik, typowy rygiel defensywy, jak Makélélé w Realu Madryt. Po bokach ofensywnie usposobieni obrońcy boczni, a przed nimi dwójka skrzydłowych, którzy wspierając lisa pola karnego i klasyczną "10" ma zdobywać gole. Dlatego też, ważne jest by zarówno prawy i lewy obrońca wspomagał flanki. Na środku boiska pomocnik, odpowiadający za rozegranie. Wspomniana klasyczna "10" pełni rolę cofniętego napastnika.
Nagoręcej tę taktykę polecam drużynom, które dysponują linią defensywy niezwykle mocną i zgraną. Zapobiegnie ona ewentualnym utratom bramek, gdy całą jedenastką będziemy próbowali odebrać futbolówkę oponentom. "Stella" w sposób niemalże perfekcyjny sprawdza się w starciach z drużynami słabszymi. Te lepsze bowiem będą mogli sprawnie, kilkoma podaniami dotrzeć pod naszą bramkę.
REAL MADRYT |
FC BARCELONA |
MANCHESTER UNITED |
Powołania dla ogranych! |
---|
Jeżeli jesteś selekcjonerem reprezentacji, zwracaj uwagę na procentową wartość ogrania zawodnika. Znajdziesz ją w ekranie taktyki przy wyborze składu. Wystawiając do gry piłkarza o niskiej wartości tego współczynnika, sporo ryzykujesz - może nie znajdować się w odpowiednim rytmie meczowym. |
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ