Autor: @A. De Raph
Pobrań: 2042 razy
Testowano w:
Ustawienie: 4-5-1
Mentalność: Defensywa
Styl gry: Sztywny
Dom/Wyjazd: Wyjazd
Recenzent: Brak
To ustawienie jest zbawienne, kiedy trzeba grać na utrzymanie wyniku. Trudny rywal, mecz wyjazdowy, 60 minuta, wynik korzystny. Wtedy po prostu... nic się nie dzieje. A to jest główny cel tego ustawienia. Zdarzało mi się, że po wprowadzeniu go nawet przeciwko silniejszemu rywalowi, autentycznie mijało 20-25 minut meczu bez nawet jednej akcji.
Kluczem do sukcesu jest przemeblowanie (w stosunku do pozostałych moich ustawień) linii środkowej. Ofensywny rozgrywający ląduje w jednej linii ze środkowym pomocnikiem, a dotychczasowy pomocnik odbierający piłkę ląduje jako rygiel defensywy i czyści praktycznie wszystko. Duże zagęszczenie na środku przy wysoko ustawionych defensywnych skrzydłowych uniemożliwia rywalom przeprowadzenia składnych akcji. Mało tego - to ustawienie połączone z poleceniem gry na wolne pole nierzadko doprowadza do skutecznych kontrataków. Skrzydłowy dostaje długą piłkę za plecy obrońców.
Łącząc to ustawienie razem z pozostałymi wariantami można wprowadzić sporo zamętu w grze przeciwnika. Miałem sytuację, w której rozpocząłem mecz normalnym ustawieniem, na które przeciwnik (dość głęboko ustawiony) reagował skutecznie - rozbijał i groźnie kontratakował. Zmiana ustawienia na ultradefensywne (u siebie, na początku meczu, stan 0:0 - absurd!) sprawiła, że zgubił koncept. Kontrataki ustały, zapanowałem nad meczem, w pewnym momencie on ruszył do przodu, ja go skontrowałem, udało się strzelić bramkę i wygrać.
Warto mieć kilka sprawdzonych wariantów taktycznych i stosować je wymiennie w meczu.
REAL MADRYT |
FC BARCELONA |
MANCHESTER UNITED |
Rozmawiaj z reprezentantem |
---|
Do rozmów między menedżerem a zawodnikiem powinno dochodzić nie tylko w klubie, ale również w reprezentacji. Wybierając opcję "Prywatna rozmowa (rep.)", możesz zasygnalizować graczowi, że musi grać lepiej, by pozostać w kręgu Twoich zainteresowań. Najczęściej są dumni ze swoich występów, ale zdarza się, że odnosi to pożądany skutek. |
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ