Jest to jedna z dwóch taktyk, które dały mojemu Milanowi tytuł mistrza Włoch i półfinał Ligi Mistrzów w pierwszym sezonie gry.
Poprawy na pewno wymaga rozgrywanie ofensywnych rzutów rożnych. Zawodnicy bezproduktywnie gromadzą się w okolicy 20 metra. Trzech obrońców przeciwnika nie ma kogo kryć, stąd praktycznie każda piłka posłana w pole karne jest wybijana.
Oprócz tego należy popracować nad grą defensywną bocznych obrońców. Jeżeli w akcji ofensywnej przeciwnika uczestniczy boczny defensor, nasz OL lub OP nie może się zdecydować kogo kryć. Często padają bramki po zagraniach wzdłuż linii bramkowej. Napastnicy rywala gubią krycie i wychodzą sam na sam z bezradnym bramkarzem.
Ofensywny pomocnik powinien być lepiej wykorzystany w rozegraniu. W momencie obrony i zainicjowania szybkiego kotrataku między nim a środkowymi pomocnikami tworzy się niewyobrażalnie duża luka.
Taktykę na pewno należy pochwalić za dobrą grę w ofensywie bocznych obrońców i zagrożenie, jakie stwarzają napastnicy w polu karnym oponenta.
Oprócz tego należałoby moim zdaniem ostrożniej stosować pułapki ofsajdowe, jeżeli gra się drużyną słabszą. Grając ligowym średniakiem straciłem przez nieudane pułapki sporo bramek.
REAL MADRYT |
FC BARCELONA |
MANCHESTER UNITED |
Powołania dla ogranych! |
---|
Jeżeli jesteś selekcjonerem reprezentacji, zwracaj uwagę na procentową wartość ogrania zawodnika. Znajdziesz ją w ekranie taktyki przy wyborze składu. Wystawiając do gry piłkarza o niskiej wartości tego współczynnika, sporo ryzykujesz - może nie znajdować się w odpowiednim rytmie meczowym. |
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ