Ten manifest użytkownika Czik przeczytało już 3312 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.
O co chodzi jakby?
Jest taka pewna irytująca kwestia. A mianowicie zawodnicy o niesamowicie wysokim PA, którzy nigdy nie osiągają szczytu umiejętności. Spróbuję określić, jakie cechy zawodnika decydują o pełnym rozwinięciu się jego talentu. To mój pierwszy manifest - wątpię, by interesowała was moja kariera, więc spróbuję napisać coś pożytecznego.
1. Wiek
Kwestia oczywista. Kupując gracza mającego 24 lub 25 lat trzeba liczyć się z faktem, że jego atrybuty już wiele nie urosną, a więc jeśli gracz w takim wieku nie zbliża się do szczytu formy, raczej nie rozwinie się na 100%. Są oczywiście wyjątki potwierdzające regułę, ale można przyjąć zasadę, że jeśli kupujemy gracza jako "melodię przyszłości", licząc na jego rozwój, nie powinien mieć powyżej 22 lat.
2. Determinacja
Bardzo ważny atrybut. Determinacja sprawia, że zawodnik jest niestrudzony w dążeniu do sukcesów. Zdeterminowanego gracza złamać, nie poddaje się gdy jego drużyna przegrywa 3-0. Jest to kluczowa cecha przy wpajaniu naszemu pupilowi boiskowych zachowań. Są przypadki, że gracz o niskiej determinacji ładnie się rozwija, ale nie jest to zbyt często spotykane.
3. Pracowitość
Dość prosta kwestia. Poza ilością przebiegniętych kilometrów na boisku, ta cecha przekłada się na to, czy nasz zawodnik ciężko pracuje na treningach. Bardzo rzadko leniwy zawodnik ładnie się rozwija, a kiedy już się to dzieje - prawie zawsze jest to napastnik. Stąd jeśli wszystkie inne cechy u naszego potencjalnego super snajpera wyglądają zadowalająco, ale nie odznacza się on pracowitością, można zaryzykować kupienie go. Ale i tak nie polecam takich rozwiązań. Leniuchom mówimy NIE.
4. Ambicja
Jasne niczym morda misia polarnego jest znaczenie tej cechy. Jak nasz gracz nie jest ambitny, to spocznie na laurach i przestanie się rozwijać... Nie będzie mu zbytnio zależało na osiąganiu sukcesów. Są niewytłumaczalne wyjątki od tej reguły, są gracze niezbyt ambitni, którzy mogą się dobrze rozwinąć. Ale jest ich tak mało, że można ich olać.
5. Skłonność do kontuzji
Tu już można dyskutować. Jest wielu graczy, którym często przytrafiają się kontuzje, ale i tak zdobywają piłkarskie szczyty. Są. Ale po co ryzykować? Kupując gracza bardzo podatnego na urazy liczymy się z faktem, że nie będzie on trenować czasami nawet kilka miesięcy w roku. Jak ma się rozwinąć w takich warunkach? Jeśli atrybut ten stoi na bardzo wysokim poziomie, 16-20, lepiej zrezygnować z zawodnika.
Podsumowanie
Wiem, że nie napisałem nic odkrywczego, a starzy wyjadacze pewnie spojrzą na moje wypociny z politowaniem w oczach. Ten tekst napisałem przede wszystkim dla początkujących. W oparciu o niego można dobrać kryteria wyszukiwania tak, aby mieć pewność co do sprowadzanych przez nas utalentowanych zawodników. Te reguły nie sprawdzają się w 100% przypadków. Zdarzają się zawodnicy nie spełniający powyższych wymagań, a rozwijający się zgrabnie, jednak są to wyjątki. Natomiast prawie każdy zawodnik, u którego z powyższymi cechami nie jest zbyt słabo, jest zdolny osiągnąć 100% swojego PA.
Do napisania tego tekstu zainspirował mnie przypadek Andrei Gaspariego, mojego ulubionego obrońcy z FM 08 (jego opis mojego autorstwa jest w dziale talenty 2008), który mimo identycznego CA i PA w nowej odsłonie gry nie jest w stanie zostać obrońcą światowej klasy. Szkoda, fajny był.
REAL MADRYT |
FC BARCELONA |
MANCHESTER UNITED |
Dbaj o harmonię |
---|
Aby osiągać sukcesy, niezbędna jest dobra atmosfera w szatni. Za nastroje zawodników odpowiadają ich morale oraz statusy, a narzędzie do utrzymywania harmonii w zespole stanowi interakcja z piłkarzami - drużynowa i indywidualna. |
Dowiedz się więcej |
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ