Witam wszystkich serdecznie za nami kolejny sezon rywalizacji. Zobaczcie jak sobie radzili gracze w sezonie 2018/2019.
Okno Transferowe
Marco Van Kohor
AS Monaco ► PSV Eindhoven (Eredivise - wypożyczenie)
Jimmy Yaab
Manchester City ► Everton (Npower Championship - wypożyczenie)
Patrick Venom
AS Roma ► Celta Vigo (Liga BBVA - wypożycznie)
Szczepan Para
Wiśła Kraków ► FK Austria Wiedeń (Austria - 1.6 mln Euro)
Szczepan Gałecki
Lechia Gdańsk ► SK Rapid Wiedeń (Austria - wolny transfer)
Cris
Real Madryt ► Real Mallorca (Liga BBVA - wypożyczenie)
Bożydar Piłkarski
Real Madryt Castilla ► Mirandes (2 Liga B2 - wypożyczenie)
Łukasz Skotarek
Zawisza Bydgoszcz ► Jarota Jarocin (1 Liga Polska - wypożyczenie)
Carlos Extebarria
Bilbao Athletic ► Racing Ferrol (2 Liga B1 - wolny transfer)
Podsumowanie
Carles Extebarria (CA 62)
No i stało się to co było wiadome już w zeszłym sezonie. Carlos nie przedłużył kontraktu z Bilbao i na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Racingu Ferrol. Rozegrał tam 11 spotkań, lecz niestety bez zdobytej bramki. W jego przypadku kariera potoczyła się bardzo słabo.
Lucas Da Silva Junior (CA 154)
Kolejny bardzo dobry sezon w wykonaniu Lucasa. Niestety jego Hoffenhaim spędziło ten rok na zapleczu Bundesligi, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu korony króla strzelców (17 trafień w 32 spotkaniach) exaequo z kilkoma innymi graczami. W DFB Pokal zagrał w 5 spotkaniach i zdobywając 3 bramki. Stał się bardzo pewnym punktem w swojej drużynie, więc po zeszłorocznym konflikcie nie ma już śladu i jest to już pewne, że jego drużyna wraca do Bundesligi na przyszły sezon!
Jimmy Yaab (CA 127)
No i u Jimma znów wypożycznie, tym razem do drużyny Evertonu, która aktualnie gra na zapleczu Premier League. Rozegrał tam 28 spotkań i dodatkowo 3 spotkania w drużynie rezerw. Może wreszcie przyszły sezon pomoże mu trochę wyjaśnić sytuację co do jego pozycji w drużynie.
Patrick Venom (CA 119)
Patrick nie zdążył zadebiutować w dorosłej kadrze Romy, ponieważ Ci od razu postanowili wypożyczyć go do Celty Vigo. Rozegrał 4 spotkania w Lidze i dodatkowo 2 spotkania w Pucharze Hiszpanii.
Jose Pereira Gomez (CA 121)
No i w jego przypadku można tak do znudzenia.Jose znów cały sezon zagrał w drużynie rezerw,ale na szczęscie nadal posiada on spory potencjał i potrzebuje on natychmiastowego transferu, by móc dalej się rozwijać. Zagrał w 36 spotkaniach zdobywając 8 bramek i 7 asyst.
Mikel Hernandez (CA 161)
Bardzo dobry sezon w wykonaniu Mikela. Zaczyna regularnie grywać w dorosłej kadrze Królewskich i powoli wprowadzany jest do 1 składu. Rozegrał tam 17 spotkań w lidze, 9 w Pucharze Hiszpanii i 1 w Superpucharze Hiszpanii. Na uwagę zasługuje fakt, iż zadebiutował on w dorosłej drużynie Hiszpanii i rozegrał tam 2 spotkania w ramach eliminacji ME.
Branko Cologna (CA 66)
Bardzo słabo wiedzie się u Branko. W tym sezonie cały sezon spędził w drużynie młodzieżowej i rozegrał tylko 6 spotkań towarzyskich. Umiejętności lekko mu spadły z powodu zerwania więzadeł w kolanie, którego nabawił się w październiku.
Bożydar Piłkarski (CA 88)
Bożydar ten sezon spędził na wypożyczeniu w drużynie Mirandes, gdzie spisywał się bardzo dobrze. Rozegrał 33 spotkania w których zdobył 17 bramek okraszonych 6 asystami. Być może w przyszłym sezonie zagra w dorosłej kadrze Królewskich.
Nicolas Lisiecki (CA 143)
Nie tak wyobrażał sobie sezon Nicolas. Kolejny sezon w którym zaliczył bardzo mało minut. W lidze rozegrał tylko 4 spotkania i w Pucharach Angielskich 5 spotkań.Widać u niego ogromną irytację z powodu sytuacji w drużynie i przyszły sezon może być decydujący.
Piotr Limalowicz (CA 154)
Kolejny świetny sezon u Piotrka. Znowu rozegrał wszystkie spotkania w lidze (34) strzelając 6 bramek i 3 spotkania w Pucharze Holandii. Jego dobra dyspozycja została w końcu zauważona i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy włoskiego Napoli. Odejdzie tam na zasadzie wolnego transferu.
Piotr Pulchnyj (CA 91)
Piotrek zaliczył całkiem dobry rozwój, ale niestety rozegrał tylko 10 spotkań w drużynie rezerw , puszczając 10 bramek. Po sezonie stanie się on wolnym zawodnikiem, ponieważ zdecydował się nie przedłużać kontraktu z drużyną Świętych.
Łukasz Skotarek (CA 78)
Wreszcie nastąpił jakiś zwrot w karierze Łukasza, ale nie zupełnie tak jak tego chciał. Zawisza postanowiła go wypożyczyć do Jaroty , gdzie niezbyt dobrze się rozwinął. Rozegrał tam tylko 10 spotkań i nie wiadomo co go czeka po powrocie do Zawiszy.
Szczepan Gałecki (CA 153)
Szczepan , zdecydował się wybrać ofertę Rapidu Wiedeń i przeszedł tam na zasadzie wolnego transferu. Rozegrał tam, aż 35 spotkań ligowych, puszczając 41 bramek. Co jak na sezon debiutancki jest bardzo dobrym wynikiem. Udało mu się zadebiutować również w rozgrywkach europejskich. Zagrał 2 spotkania w el. Ligi Mistrzów i 2 spotkania w el. Ligi Europy.
Izydor Gratka (CA 101)
W tym sezonie Izydor słabo się rozwinął, lecz grywa regularnie w 1 zespole Wisły. W Ekstraklasie rozegrał 17 spotkań i dokładając do tego 1 spotkanie w Pucharze Polski. Jego forma ciągle rośnie i niedługo może stać się etatowym pomocnikiem Krakowskiej Wisły.
Christian Raul Gonzalez (CA 115)
Jednak jeszcze nie nadszedł jego czas. Real postanowił wypożczyć Crisa do Mallorki. Rozegrał tam 11 spotkań i widać, że jest gotowy do powrotu i walki o pierwszy skład w kadrze Królewskich.
Sahar Batory (CA 159)
I znów fenomenalny sezon w wykonaniu Sahara! Rozwija się on coraz lepiej i widać u niego coraz większe doświadczenie w dorosłej piłce. Rozegrał w 25 spotkań ligowych zdobywając 8 bramek, dodatkowo zagrał w 4 spotkaniach Portugalskich Pucharów, strzelając 1 bramkę. Na uwagę zasługuje fakt iż zagrał też w 4 spotkaniach Champions League strzelając 2 bramki.
Mateusz Macian (CA 57)
Widać, że Mateusz jest u schyłku swojej kariery. Arsenal nie przedłużył z nim kontraktu i został on wolnym zawodnikiem. Jego osobą zainteresowane są 2 drużyny : MKS Kluczbork i Okocimski Brzesko. Zapewne nie tak wyobrażał sobie swoją karierę.
Igor Hernandez (CA 170)
Igor mimo tak młodego wieku osiągnął już bardzo wysoki poziom umiejętności. W dużej mierze przyczyniły się do tego regularne wystepy w drużynie z Bilbao, których zaliczył aż 35 w lidze , puszczając 41 bramek i dodatkowo 2 spotkania w Pucharze Hiszpanii. Stał się prawdziwym liderem swojej drużyny i widać , że nie zamierza nikomu oddawać miejsca w bramce. Bilbao natomiast wpisało mu klauzulę 38 mln Euro.
Szczepan Para (CA 138)
Nieoczekiwany zwrot akcji wystąpił w przypdaku Szczepana. Za 1.6 mln Euro zdecydował się na przeniesienie do Austrii Wiedeń, gdzie rozegrał, aż 32 spotkania, puszczając 47 bramek. I dodatkowo rozegrał też 8 spotkań Lidze Europy , gdzie puścił 10 bramek.
Hipolit Trando (CA 85)
Kolejny słaby sezon u Hipolita. Nadal nie znajduje on uznania w oczach trenera czego efektem są tylko 3 spotkania w Ekstraklasie i 1 spotkanie w Pucharze Polski. Dołożył też 20 spotkań w rezerwach, gdzie zdobył 9 bramek.
Marco van Kohor (CA 147)
Monaco ponownie postanowiło wypożyczyć Marco do PSV. I w tym sezonie sytuacja wyglądała już trochę lepiej , ale też bez rewelacji. Jedynym tego plusem jest jego bardzo dobry rozwój. Zaliczył 6 spotkań w lidze z 1 bramką i 4 spotkania w Pucharze Holandii , również z 1 bramką.
Statystki
Występy w kadrach (w sumie, plus towarzyskie)
Szczepan Gałecki (Polska U-21) - 6/4
Piotr Limalowicz (Polska U-21) - 12/4/1, (Holandia U-21) - 6/0/3
Lucas da Silva Junior (Polska U-21) - 18/2/1, (Polska) - 6/0/1
Sahar Bathory 3/0/0 , (Polska U-21) - 18/3/2 , (Polska) - 17/5/0
Piotr Pulchnyj (Rosja U-20) - 1/1, (Rosja U-21) - 12/12
Mikel Hernandez (Hiszpania U-20) - 3/0/0 (Hiszpania U-21) - 24/1/10, (Hiszpania) - 3/0/2
Nicolas Lisiecki (Włochy U-21) - 17/0/0
Igor Hernandez (Hiszpania U-20) - 1/1, (Hiszpania U-21) - 16/19
Szczepan Para (Polska U-21) 17/15
Jimmy Yaab (Anglia U-21) - 13/0/0, (Anglia B) - 1/0/0
Marco Van Kohor (Holandia U-21) - 11/3/5
3.Najbardziej wartościowych graczy:
1. Mikel Hernandez - 14.25 mln Euro
2. Sahar Bathory - 11.25 mln Euro
3. Marco Van Kohor - 5 mln Euro
Ciekawostki ze świata sportu:
Mistrzowie w krajach waszych graczy :
1.Anglia - Norwich City
2.Hiszpania - Real Madryt
3.Szwajcaria - FC Thun
4.Polska - Zawisza Bydgoszcz
5. Holandia - Ajax Amsterdam
6.Portugalia - Benfica Lizbona
7.Niemcy - Bayern Monachium
8.Austria - Red Bull Salzburg
Najważniejsze trofea ;
1.Mistrzostwa Świata 2018 - Francja
2. Liga Mistrzów - FC Barcelona
3. Liga Europy- Stade Rennais FC ( obrona tytułu)
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ