Ten manifest użytkownika Piotr Sebastian przeczytało już 10598 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.
Na zakończenie roku szkolnego wykładowca zwraca się do uczniów:
- Życzę wam udanego wypoczynku i żebyście po wakacjach wrócili mądrzejsi.
- Nawzajem - odpowiada młodzież.
Zanim jednak udacie się na zasłużony wypoczynek, a ja podciągnę się nieco z taktyki w FM, zajrzyjmy do wyników naszej sondy, która otwierała kurs podstawowy w naszej Szkole.
Udział w ankiecie wzięło 214 (słownie: dwustu czternastu) Czytelników. Przypomnijmy pytanie, które brzmiało: Jaki poziom wiedzy taktycznej posiadasz?
A oto Wasze odpowiedzi:
Interpretacja powyższych wyników może być dość prosta: dwadzieścia procent uczestników jest skromna, niemal połowa doświadczona, kolejne dwadzieścia procent zbyt pewne siebie, a dwanaście nie zrozumiało pytania. :-) Ale żarty na bok. Czas na weryfikację tych wyników, a trudno chyba o lepszy barometr wiedzy od rzetelnego egzaminu.
Najpierw o terminie, bo to sprawa w tej chwili najważniejsza. Zapowiadałem start testu na 25 marca, którego to, jak już wiecie, nie udało się dotrzymać. W biuletynach prasowych znaleźlibyście pewnie wytłumaczenie podobne temu: "pomimo wzmożonych wysiłków aktywu oraz mobilizacji wszystkich sił na przeszkodzie stanęły aspekty organizacyjne...." bla bla bla. Uczniom naszej zacnej uczelni należy się jednak konkretne wyjaśnienie. Uprzejmie wobec tego informuję, że zapowiadany test jest przedsięwzięciem pionierskim na scenie FM i wymaga starannych przygotowań, które niestety jeszcze trwają. W tej chwili trwa oskrytpowanie formularza testowego, tworzone są systemy rankingowe, a wszystko to w oparciu o technologię, której nazwy nawet boję się powtórzyć. Potem jeszcze będzie trzeba wszystko dwa razy sprawdzić, tak aby nic nas nie zaskoczyło.
W nieprzekraczalnym terminie 10 kwietnia znajdziecie na stronie CM Revolution formularz testu kończącego kurs podstawowy naszej taktycznej Szkoły.
Test będzie w całości dotyczył atrybutów zawodników. FM przyzwyczaił nas do tego, że szukając dobrego zawodnika na pozycję, powiedzmy, środkowego pomocnika, kierujemy się albo filtrami wyszukiwania pozycji, albo wręcz nominalnych pozycji piłkarza. Łatwo wówczas przeoczyć takiego zawodnika jak Ze Roberto, który jest nie tylko jednym z najlepszych środkowych pomocników w grze, ale i zdecydowanie najlepiej spisuje sie na tej pozycji pomimo posiadania trzech innych nominalnych pozycji w grze: defensywnego pomocnika, skrzydłowego oraz ofensywnego pomocnika.
Z innego rodzaju problemem będziemy mieli do czynienia, posiadając w swoim składzie takiego zawodnika jak Javier Zanetti. Ilość pozycji, na których może występować ten zawodnik jest imponująca. Oczywista zaleta wszechstronności, nie daje nam jednak odpowiedzi na pytanie, na jakiej pozycji ten zawodnik będzie się spisywał najlepiej.
Ilu z Was obstawiało pozycję prawego cofniętego skrzydłowego? Jeżeli ktoś miał jeszcze z tym kłopot, proponuję wrócić do naszych lekcji i zrobić szybką powtórkę z rozrywki.
O tym jak prawidłowo ocenić przydatność zawodnika do gry na danej pozycji traktowało większość lekcji naszego kursu podstawowego. Na nic bowiem będzie znajomość narzędzi i poleceń taktycznych, na nic wiedza o zależnościach czy umiejętność rozpracowania rywali, jeżeli nie będziemy potrafili prawidłowo ocenić, wybrać oraz obsadzić zawodników naszego składu. Wystarczy popatrzeć jak sobie z tym zadaniem radzą nasi asystenci, aby zrozumieć, że nawet najgenialniejszy nasz zastępca nie powinien nas wyręczać w tym zadaniu.
I tego właśnie będzie dotyczył czekający nas test.
Na koniec wypada wspomnieć o tym, że zapowiadany egzamin, będący pierwszym z cyklu trzech, którymi będzie się kończył każdy kurs naszej Szkoły, przyniesie ze sobą to co prawdziwi Menedżerowie lubią najbardziej: ranking najlepszych wyników, a w ślad za nim deszcz nagród i niespodzianek.
Mam nadzieję, że nie możecie się już doczekać. :-)
Do zobaczenia 10 kwietnia. Powodzenia!
REAL MADRYT |
FC BARCELONA |
MANCHESTER UNITED |
"Ucz się, ucz się chłopcze dziarski..." |
---|
Warto zlecać używanie taktyki pierwszego zespołu rezerwom i drużynie młodzieżowym. Dzięki temu będziesz mógł podejrzeć, jak na danej pozycji radzą sobie młodzi adepci i zyskasz na czasie, wprowadzając juniorów do pierwszego składu. |
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ