Informacje o blogu

Nic nie sprzedaję - dzielę się emocjami

FC United of Manchester

Vanarama National League

Anglia, 2015/2016

Ten manifest użytkownika mahdi przeczytało już 2392 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

Specyfikacja gry
14.3.1, niestandardowy rozmiar bazy danych, editor data kombinowany, oparty na update by Bartekr (1.0) Dodatkowo przygotowałem w formie „future transfer" najważniejsze transakcje przeprowadzone w realnym świecie futbolu latem 2014.
Pracę w klubie zacząłem 02/07/2013 (siódma liga).
Budżety transferowe wyłączone w pierwszym oknie.

Oficjalny dodatek umożliwiający grę w niższych ligach angielskich pobrany ze Steam
( FCUtdWill's National League System - Level 11 )

Linki do poprzednich odcinków:

Wstęp
Sezon 1
Sezon 2
 
TROFEA ZDOBYTE PRZEZ KLUB W TRAKCIE MOJEJ KADENCJI:
Mistrzostwo 7 Ligi - 2014
Superpuchar 7 Ligi - 2014

PERSONALIA (Sztab)

Zmuszony byłem zatrudnić jeszcze jednego trenera siłowego, ponieważ Niemiec Claudio Mussler zaczął katastrofalnie cofać się w zawodowym rozwoju. Anglik Dave Barron pracował kiedyś w Port Vale i jest młodym perspektywicznym fachowcem od przygotowania fizycznego. Oprócz niego przyszło trzech nowych skautów (doświadczony Norweg Tom Schelvan, oraz młodzi Niemcy, byli gracze niższych lig swego kraju - Martin Kolan i Marius Sowislo). Ogólnie jestem już bardzo zadowolony zarówno z liczebności jak i jakości moich współpracowników wśród których nie brakuje głośnych nazwisk.



PERSONALIA (Piłkarze)

Długo zastanawiałem się jak Wam pokazać zasięg zmian, które nastąpiły latem 2015 po awansie na piąty szczebel drabinki ligowej. Doszło bowiem do prawdziwej rewolucji. Zróbmy więc tak; popatrzcie najpierw na zawodników, którzy grali w zeszłym sezonie:

Spencer (Nizić) -
Raglan (Ajagbe), Assoumani (Sinclair, Lacey), Jones (Murray), Conlan (Stephens, Joao) -
Stott (Edwards, Highdale) -
Byrne (Iqbal, Ellis) -
Adul (Sarmento, Giggs), Daniels (Rooney, Doolan), Brown (Ellison, Walwyn) -
Wolfenden (Mulholland, Greaves, Davies).


Razem 31 piłkarzy, a ja od ręki zrezygnowałem aż z 20: Spencer, Nizić, Raglan, Ajagbe, Assoumani, Sinclair, Lacey, Stephens, Joao, Highdale, Iqbal, Ellis, Sarmento, Giggs, Doolan, Ellison, Walwyn, Wolfenden, Mulholland i Greaves.

Części z nich pozwoliłem odejść po wygaśnięciu kontraktów (np. Spencer, Assoumani czy Wolfenden), niektórzy powrócili do swoich macierzystych ekip z któych byli wypożyczeni (Nizić, Ellison, Stephens), z kolei jeszcze inni powędrowali na wypożyczenia (Raglan, Ajagbe), a 43-letni Frank Sinclair zakończył karierę.

Ci którzy zostali - nie byli już ważnymi piłkarzami w mojej drużynie i w trakcie sezonu również odchodzili (Jones, Murray, Adul i Daniels).

Pożegnał się też z FC United (1 lutego 2016) młodziutki, 17-letni Gavin Davies (to ten talent, którego „wyprodukowała“ w zeszłym roku moja akademia i który zaledwie dwa dni po podpisaniu kontraktu juniorskiego debiutował w pierwszej drużynie) ale w całkiem innych okolicznościach. Oto menadżerem drużyny Watford (która występowała w Premiership) został Ryan Giggs. I słynny Walijczyk „napalił się“ właśnie na swego krajana Daviesa! Dokonałem transakcji marzeń! Giggs zgodził się zapłacić nam za młodzieńca 2 mln. funtów i dodatkowo dostaniemy 40% z następnego transferu! Szczerze mówiąc - byłem wniebowzięty! Te dwa miliony sprawią, że spokojnie dopniemy budżet i pozwolą one również na kolejne inwestycje w rozbudowę obiektów. To był mój pierwszy transfer gotówkowy (zresztą jedyny) ale za to jaki!



Wracając do składu... Już choćby pobieżne spojrzenie na powyższą wyliczankę daje Wam pojęcie o skali zmian, które zdecydowałem się przeprowadzić. Zdawałem sobie bowiem sprawę, że poziom 5 ligi wymaga zatrudnienia innych, lepszych graczy. Tak jak pisałem w poprzednim blogu - postanowiłem wyjąć węża z kieszeni i płacić o wiele wyższe pensje niż do tej pory. A zatem - najwyższe pobory w sezonie 2014/15 to 275 funtów tygodniowo, a teraz - już 1500! Różnica zatem kolosalna! Kogo sprowadziłem? Przybyło wielu nowych graczy - oczywiście wszyscy albo na zasadzie wypożyczeń, albo z wolnego transferu. Chciałbym przedstawić Wam przynajmniej kilku z nich.

Nowym bramkarzem został Szkot, wychowanek Glasgow Rangers, Scott Gallacher:



Na prawej obronie grał będzie nowy kapitan FC United of Manchester - Ronnie Henry. Gracz doświadczony, który spędził w 5 lidze wiele sezonów broniąc barw Stevenage Borough.



Lewą stronę obrony obsadził Niemiec Daniel Klinger mający za sobą grę w niższcy ligach Bundesrepubliki:



Największy problem miałem ze stoperami. Wypożyczyłem z Macclesfield Seana Francisa, z York City Johna McCombe oraz zakontraktowałem Angolańczyka Kuagikę Bondo. Jednak w rundzie jesiennej defensywa nie spisywała się najlepiej i sięgnąłem po kolejnych stoperów. Byli to: reprezentant... Gwadelupy Stéphane Zubar (jego brat Ronald grał m.in. w Olympique Marsylia i Wolverhampton) oraz Nigeryjczyk Magnus Okuonghae. Ten duet najczęściej występował wiosną i nasza gra obronna zdecydowanie się poprawiła.



Podstawowym defensywnym pomocnikiem został doświadczony Anthony Howell:



Tuż przed nim grał wychowanek Olympique Marsylia, Florian Moulet:



Prawdziwą sensacją był angaż zawodnika na pozycję nr 10. Panowie - jak na warunki piątoligowe zatrudniłem prawdziwą gwiazdę! Piłkarz o którym mowa był kapitanem reprezentacji swego kraju na Mundialu’2010 (zresztą w kadrze gra do dziś) i rozegrał w RPA trzy pełne mecze. Kto to jest?

Przed Wami obywatel Korei Północnej (prawie 90A!) Hong Yong-Jo!



Skrzydłowi... Muszę Wam powiedzieć, że udało mi się znaleźć zawodników którzy swoje atrybuty szybkościowe mają na poziomie Premiership! Oczywiście piszę to z przymrużeniem oka, bo wiadomo, że nie tylko szybkość jest wymiernikiem dobrego skrzydłowego. Niemniej zakontraktowałem bardzo interesujących graczy.

Na lewą stronę - dwudziestolatka Jordana Adekunle (ostatnio był w Ipswich Town):



A na prawą... Polaka... choć nie do końca! Wypożyczony z Kidderminster Adrian Cieślewicz jest bowiem reprezentantem... Wysp Owczych! Jak to możliwe? Ano tak, że młody Adrian zaczynał swoją przygodę z futbolem właśnie na Wyspach Owczych, gdzie grał jego ojciec i ma tamtejsze obywatelstwo. Przez kilka lat uczył się w akademii słynnego Manchesteru City, gdzie w czasie testów był szybszy niż sam Robinho! Nie przebił się jednak do pierwszego zespołu i spędził kilka lat w walijskim Wrexham. Niezwykle interesujący wywiad z Cieślewiczem możecie przeczytać tutaj:

Ciekawy wywiad z Cieślewiczem

A oto jego profil:



Nowym podstawowym napastnikiem został wypożyczony z czwartoligowego Cheltenham Byron Harrison. Ma on za zadanie zastąpić nieodżałowanego Matty'ego Wolfendena, który w dwóch poprzednich sezonach był najlepszym strzelcem zespołu. Zdobył 68 goli w 88 występach! Niestety - nie dogadaliśmy się jeśli chodzi o nowy kontrakt. Liczę na to, że Harrison będzie w stanie załatać wyrwę, która powstała po odejściu Super Matty'ego.



Kto jeszcze przybył? Reprezentant cypryjskiej młodzieżówki, wypożyczony z naszego klubu partnerskiego (Leicester City) Harry Panayiotou, który może grać jako napastnik lub ofensywny pomocnik. Bramkarz Sam Ashton, który w realnym futbolu zaliczył kilka sezonów w barwch FC United of Manchester (2006-11). Skrzydłowy Joel Logan wypożyczony z Rochdale, środkowy pomocnik River Allen wypożyczony z Plymouth a także newgen z Bray Wanderes, Irlandczyk Kevin Fitzsimons, który również gra w środku pola.

Najciekawszym ruchem było sprowadzenie prosto z... ulicy kolejnego newgena, również obywatela Eire, siedemnastoletniego Anto O’Neilla. Jak do tego doszło? Otóż któryś ze skautów (nie pamiętam który, chyba Gavin Tait) przesłał mi w pewien październikowy wieczór raport, że znalazł cudowne dziecko. „Gdzie on gra?“ - zapytałem, „Nigdzie! Kopie sobie na dublińskich skwerach. Ma cholera talent! Bierz go!“. I cóż - przyjechał, podpisaliśmy kontrakt i nie pożałowałem, o nie!



OCZEKIWANIA ZARZĄDU I MOJE ZAŁOŻENIA

Andy Walsh - jak zawsze - każe mi mierzyć wysoko: „Środek tabeli!“ - rozkazał. Lecz ja byłem jeszcze ambitniejszy! „Chcę awansować do baraży!“. Wiedziałem, że porywam się z motyką na słońce, ale w sumie - ta kadra wyglądała naprawdę nieźle

TAKTYKA I WYKONAWCY

Muszę w tym miejscu pokazać dwa składy - ten z jesieni z parą środkowych obrońców McCombe - Bondo:



Oraz z umownej wiosny, z parą stoperów Okuonghae-Zubar (obydwaj przyszli 15 stycznia 2016):



A oto wszyscy piłkarze FC United, którzy pojawili się w trakcie sezonu 2015/16 (liga plus krajowe puchary):

Gallacher (Ashton) -
Henry(Stott),McCombe(Okuonghae,Francis),Bondo(Zubar,Jones,Murray),Klinger(Conlan)-
Howell (Edwards, Allen) -
Moulet (Fitzsimons, Byrne) -
Cieślewicz (Davies, Adul), Hong Yong-Jo (Rooney, Daniels), Adekunle (Logan, Brown) -
Harrison (O’Neill, Panayiotou).

Czyli - kompletnie przebudowany FC United of Manchester!

ROZGRYWKI

Puchar Anglii

Pucharowe potyczki - tradycyjnie - nie były dla mnie prorytetem. Niemniej wykorzystując graczy zazwyczaj rezerwowych udało się przebrnąć dwie rundy. Najpierw pokonaliśmy 2-0 Eastleigh (drużynę z naszej klasy rozgrywkowej) a następnie - po niełatwym meczu - wyeliminowaliśmy szóstoligowe Farnborough (gole nastolatków Daviesa i O’Neilla) W kolejnej rundzie - przeciwko Luton Town, czyli czołowej ekpie piątej ligi - wystawiłem skład podstawowy, a jednak domowy mecz przyniósł tylko remis 1-1. W powtórce, którą wyznaczono po dwóch dniach przerwy, zagrać musieli ponownie rezerwiści i nie dali rady przegrywając 0-1.

Puchar Anglii 2015/16

FA Trophy
(Puchar Angielskiej Federacji Piłki Nożnej organizowany dla drużyn z lig od 5 do 8)

Kolejne rozgrywki w których mogli wykazać się dublerzy. I radzili sobie całkiem dobrze, eliminując najpierw Ebbsfleet United i Sutton United (5 liga, tak jak my) oraz szóstoligowe Lowestoft Town (wysokie zwycięstwo 4-0). W ćwierćfinale wylosowaliśmy Halifax Town i postanowiłem, że zagra pierwszy garnitur. Niestety - w wietrzny i mokry lutowy wieczór nie daliśmy rady ekipie gości ulegając jej 1-2. Tym samym nasza kariera zakończyła się na ćwierćfinale.

FA Trophy 2015/16

5 Liga

Inauguracji wyczerpującej rywalizacji ligowej (zaplanowano 46 spotkań!) towarzyszyła niepewność. Czy drużyna, która - jeśli chodzi o wyjściowy skład - zmieniła się w 100% dostatecznie szybko się zgra? Czy wypożyczony z Cheltenham Byron Harrison będzie w stanie zastąpić Matty Wolfendena? Jak poradzimy sobie w sytuacji kiedy często trzeba grać mając tylko dwa dni przerwy? Pytań było sporo.

Zaczęliśmy od domowej porażki z Gateshead, by następnie pokonać na wyjeździe Staines Town aż 3-0. I runda jesienna właśnie tak wyglądała. Istna przeplatanka! Potrafiliśmy odnieść trzy zwycięstwa z rzędu (01.09.2015 - 12.09.2015) by następnie... trzykrotnie przegrać (19.09.2015 - 26.09.2015). Stabilizacji żadnej. Dodatkowo Koreańczyk Hong Yong-Jo co chwilę latał na kadrę (zagrał aż 17 razy w meczach międzypaństwowych!) co opóźniało jego aklimatyzację w Anglii.



Po 23 meczach - mimo ośmiu porażek - wciąż mieliśmy kontakt ze strefą barażową (tylko 1 punkt straty!), choć pozycja w tabeli nie była wysoka:

Tabela ligowa na półmetku

W rewanżach - po sprowadzeniu dwóch nowych środkowych obrońców (Okuonghae i Zubar) - wszystko zaczęło się wreszcie zazębiać. Drużynie zdarzały się co prawda wpadki, ale dużo rzadziej. Pojawiły się dłuższe serie meczów bez porażki (najpierw siedem spotkań, potem aż 11). Nareszcie zaczęły funkcjonować nasze skrzydła (Cieślewicz i Adekunle) a Byron Harrison (który od początku nie zawodził) regularnie wpisywał się na listę strzelców:



Do końca rozgrywek zostały dwa mecze, a my potrzebowaliśmy jednego punktu, aby zapewnić sobie udział w barażach. Niestety - najpierw ulegliśmy na wyjeździe Eastleigh 0-2 i tabela przed ostatnią kolejką wyglądała tak:

Przed ostatnią kolejką

Sytuacja ciekawa, gdyż podejmowaliśmy u siebie Newport County walczące o bezpośredni awans do czwartej ligi, czyli pierwsze miejsce w tabeli...

Podobnie jak w zeszłym roku (fatalna końcówka ligi) teraz także nie wytrzymaliśmy ciśnienia... Mimo świetnej gry Adriana Cieślewicza (dwa gole) ulegliśmy gościom 2-3. Ekipie z Newport nie dało to jednak bezpośredniego awansu (wygrał Luton Town mający tyle samo punktów, lecz lepszą różnicę bramek), a nas nie pozbawiło udziału w barażach!

Tabela końcowa 5 ligi w sezonie 2015/16

Półfinałowym rywalem była ekipa Barnet, która kilkanaście dni wcześniej (sezon zasadniczy) przegrała w Manchesterze bezduskusyjnie 0-3. Teraz też mieliśmy zagrać pierwszy mecz u siebie, więc oczekiwałem zwycięstwa. Tymczasem - klapa... Co prawda szybko uzyskaliśmy prowadzenie po strzale Adekunle, lecz w 75 minucie bramkarz Gallacher „zdobył“ kuriozalną bramkę samobójczą i mecz zakończył się niespodziewanym remisem 1-1. Rewanż zapowiadał się na trudną przeprawę. Tymczasem... w 64 minucie prowadziliśmy już 5-0!!! O’Neill, Hong Yong-Jo, Moulet, Fitzsimons i Bondo sprawili, że ponad 4000 kibiców Barnet doznało szoku. Gospodarze zdołali się otrząsnąć, strzelili nam dwa gole, ale to już była „musztarda po obiedzie“! 5-2 i finał jest nasz!

Półfinał

Rywal - Newport County - był absolutnym faworytem. W sezonie zasadniczym pokonali nas dwukrotnie (3-0, 3-2) i dosłownie nic nie przemawiało za tym, że teraz karta się odwróci. W lidze zgromadzili 11 punktów więcej od FC United, zajęli drugie miejsce i tylko gorsza różnica bramek sprawiła, że bezpośredni awans wywalczył Luton Town a nie oni. Nie będę ukrywał - obawiałem się jak diabli!

Ale czekała nas też piękna przygoda - po raz pierwszy mieliśmy zagrać na słynnym Wembley! Skład... Z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Zubar (zastąpił go Angolańczyk Bondo) natomiast na szpicy - zamiast Byrona Harrisona - zdecydowałem się wystawić 18-letniego Anto O’Neilla.



Zmiany:

71' Fitzsimons / Moulet,
78' Logan / Hong Yong-Jo,
86' Harrison / Adekunle

Panowie - postanowiłem sfilmować na żywo ten mecz! Wybaczcie, że ręka mi nieco drżała (nie zrobiłem standardowej stabilizacji obrazu na youtube...), ale to było najważniejsze spotkanie całego długiego i ciężkiego sezonu...

FILM - PRZEŻYJ MECZ NA ŻYWO WRAZ Z MAHDIM

Dla osób, które mają wolny internet albo po prostu wolą zobaczyć suchy wynik:

Finał

CIEKAWOSTKI

Nie wiem, czy można nazwać to transformacją drużyny, ale... jesienią przegraliśmy u siebie z Alfreton Town 0-5 (13 październik 2015), a wiosną pokonaliśmy ich na wyjeździe... 5-0 (5 marzec 2016).

28 sierpnia 2015 do siedziby FC United of Manchester przyszły pierwsze w historii faksy informujące o reprezentacyjnych powołaniach! Hong Yong-Jo (Korea Północna) i Adrian Cieślewicz (Wyspy Owcze) pojechali na zgrupowania „dorosłej“ kadry!



Oto prognoza „specjalistów“ przed rozpoczęciem rozgrywek. Mieliśmy zająć 20 miejsce i z trudem obronić się przed spadkiem...



Gavin Davies, za którego Ryan Giggs (menadżer Watfordu, klubu występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej) zapłacił nam 2 miliony funtów nie zadebiutował w swej nowej drużynie. Gra tam w ekipie U-18. Dla nas te pieniądze to jak wygrana na loterii! Zarząd zgodził się na kolejną modernizację obiektów:



Aby spełnić w przyszłym sezonie wymogi licencyjne, musimy zlikwidować również miejsca stojące:



PODSUMOWANIE

FC United of Manchester przypominał latem plac budowy. Podstawowy skład zmienił się w 100%. Zdawałem sobie sprawę, że zgrywanie formacji oraz adaptacja nowych graczy musi trochę potrwać. I wszystko „odpaliło“ w rundzie rewanżowej, a finału nie wymyśliłby sam Hitchcock. Pochwały należą się całej drużynie, ale najbardziej wyróżniali się: niezwykle skuteczny Byron Harrison (22 ligowe gole), którego jednak w decydujących meczach zastąpił 18-letni Anto O’Neill. Z wiadomym skutkiem! Irlandczyk o dziwnym imieniu strzelił najważniejszego gola w dotychczasowej historii klubu.

Bardzo dobrze przentowali się (szczególnie w drugiej części sezonu) obydwaj skrzydłowi, Cieślewicz i Adekunle. Pierwszy zapisał na swoje konto 8 ligowych goli i 15 asyst, drugi strzelił 10 bramek i 18 razy idealnie dogrywał. Na równym, dobrym poziomie grał Florian Moulet, a Zubar z Okuonghae (którzy dołączyli do klubu w styczniu) trzymali w ryzach środek defensywy. Spore perspektywy rysują się przed 19-letnim Irlandczykiem Kevinem Fitzsimonsem.

We wszystkich rozgrywkach 2015/16 udział wzięło 31 piłkarzy:

W rubrykach kolejno:

- piłkarz,
- wiek (stan na 31/12/2015),
- kraj pochodzenia w przypadku cudzoziemców,
- pozycja,

mecze w rozgrywkach:

- Liga,
- Puchar Anglii (PA),
- FA Trophy (FT),
Suma wszystkich występów i goli.

Na fioletowo zaznaczyłem debiutantów, a czerwonym znaczkiem „N“ - newgenów.


Komentarze (0)

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Szukaj nas w sieci

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.