Jak grać w FM 2008

 yankes750 Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.02.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2011, 22:39    Pytanie
Dzisiaj przeniosłem się w starą wersję Football Managera, a konkretnie do wesji 2008.
Moje pierwsze wrażenia z gry, to takie że piłkarze mają bardzo wysokie atrybuty. Bynajmniej takie jest moje odczucie. W drugiej lidze polskiej możemy spotkać kilku piłkarzy, którzy atrybutami dorównują graczom z np. bundesligi FM12.
Gram Górnikiem Zabrze, przeprowadziłem kilka transferów, ustawiłem treningi, sztab szkoleniowy itp.
Gdy ustawiałem taktyke, wszystko jest niby podobnie, lecz pierwsze dwa sparingi przegrałem z o wiele słabszymi zespołami. Dokonywałem lekkich poprawek w taktyce, lecz nic z tego.
Zmiany personalne również nic nie dały.
Ostatecznie na 5 sparingów nie wygrałem ani jednego. Jeden jedyny raz zremisowałem 0:0. Strzeliłem tylko 2 bramki, tracąc ich aż 9.
Możecie mi podpowiedzieć na co zwracać uwagę, jakie warianty dobrze się sprawdzają w tej wersji?

 Damian907 Partyzant

Postów: 126
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2011 22:46    #1
Jaką grasz taktyką?
Zamówiełem ORYGINALNY FM 2012 przez empik w przedsprzedaży.

 yankes750 Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.02.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2011 09:23    #2
Gram taktyką 4-1-3-2 lub 4-1-4-1 z dwoma wysuniętymi skrzydłowymi.
Obrona ustawiona jest w jednej linii, jeden defensywny pomocnik.

Chodzi mi np. o to, czy w tej wersji lepiej spisują się wysunięci skrzydłowi, czy prawi pomocnicy.
To samo tyczy się środkowych pomocników, lepiej ustawiać ich jako Ofensywny środkowy pomocnik, czy środkowy pomocnik
W FM12 grałem zawsze z wysuniętymi skrzydłowymi i dwoma, bądź jednym środkowym pomocnikiem ofensywnym.

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2011 09:30    #3
Podstawa to patch 8.02. Polska akurat w tamtym fm jest leciutko podpakowana. Spójrz chociażby na Iwańskiego, Gargułe, Rogera czy Dicksona Choto którzy spokojnie dają rade w słabszych klubach Premier League. Zawodników szukaj w Afryce. Tam są koksy jak na polskie warunki. Mi lepiej się gra zawsze gdy mam OPL I OPP, niż typowych prawych czy lewych pomocników. Środkowych za to mam w jednej linii ale ze strzałkami( ofensywny do przodu, defensywny do tyłu) i nie narzekam.
"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 todol Partyzant

Postów: 300
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2011 10:41    #4
akurat FM 08 jest bardzo łatwy i nie trzeba cudować z taktyką pamiętam, że często grałem 4-1-2-2-1(w FM to będzie jako 4-3-3 normal) i ustawienia:
-swoboda taktyczna: ograniczona
-nastawienie: ofensywne(1 suwak przed norma)
-podania: krótkie
-tempo: wolne
-kontry: tak
-ofsajdy: nie
-szerokość: wąsko
-linia obronna: norma(ale ze 3 suwaki przed cofnięty)
-pressing na całym boiku
więcej nie pamiętam, taka taktyka sprawdzała się w każdym klubie

 yankes750 Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.02.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2011 11:08    #5
Zmieniłem gwałtownie taktykę i widać poprawę w grze.
Skrzydłowym ustawiłem strzałkę schodzenia do środka, ustawiłem dwóch środkowych pomocników, jeden ze strzałką do defensywy, drugi do ataku i wygrałem mecz 4-1.
Dzięki todol za rady, bo po części zastosowałem się do twoich porad, z tym że zamiast krótkich podań ustawiłem bezpośrednie.
Zobaczymy jak ta nowa taktyka sprawdzi się w meczach ligowych, lecz mam jeszcze problem ze stałymi fragmentami gry.
Mógłby ktoś podpowiedzieć, jak strzelać z rzutów rożnych najwięcej bramek?

 todol Partyzant

Postów: 300
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2011 12:03    #6
jeśli chodzi o rzuty rożne to dośrodkowania w pole bramkowe najlepiej w dochodzące i ŚO trzeba ustawić atakuj bramkarza

 Zymon Partyzant

Postów: 1124
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.04.2010
Skąd: Iława, Szałkowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2011 12:06    #7
Ja ustawiam srodkowego obronce na krótki słupek lub nabieg na krótki słupek i wrzutki an krótki słupek i działa ok
był - będzie - jest zawsze IKS!

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.