Bardzo wolno działający FM 12

 artyk1991 Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2007
Skąd: Bełżyce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.08.2012, 13:54    Pytanie
Witam. Wiem, że było już wiele tego typu tematów lecz nigdzie nie ma na to konkretnej odpowiedzi, dlatego zdecydowałem się założyć nowy.
Problem polega na tym, że po pewnym czasie gry w FM rozgrywka zaczęła mi koszmarnie wolno chodzić. Mam rok 2021, wybranych lig 14, duża baza, przybliżona prędkość na ten moment to 0.5 gwiazdki (Jak zaczynałem było 3,5). Po każdym kliknięciu w dowolną opcję muszę odczekać pare sekund. Najgorzej jest w wyszukiwaniu piłkarzy, gdzie przy zmianie +/- parametru muszę czekać równo 9 sekund. Jest to bardzo uciążliwy problem, z którym od długiego czasu nie mogę sobie poradzić. Nie jest to wina dużej ilości lig, itp. ponieważ nawet gdy ustawiam nową grę, z 1 liga i małą bazą danych wydajność komputera i przybliżona prędkość rozgrywki ma 0.5 gwiazdki (kiedyś miałem max).
Przeinstalowałem system, czyściłem CCleanerem, usuwałem dodatki graficzne i nic nie pomaga...
Oto parametry komputera: Intel Core 2 Duo 3.00 GHz; RAM - 4 GB; GF 9800 GT XT 512MB; 32- bitowy Windows Vista.
Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje.

 19since45 Partyzant

Postów: 54
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.08.2012 14:21    #1
może masz za dużo programów odpalonych na raz typu GG, AQQ itp

 artyk1991 Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2007
Skąd: Bełżyce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.08.2012 14:31    #2
Niestety to nie to. Po przeinstalowaniu systemu nie mam praktycznie niczego na komputerze. Włączony program to tylko antywirus, ale gdy go wyłączam nic się nie poprawia...

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.08.2012 15:29    #3
A jak miewa sie dysk ? Ile godzin przepracowal, na jakim interfejsie dziala ? Jaki procent fragmentacji wskazuje Steam (zakladamy, ze gra kupiona, a nie zdobyta spod pirackiej opaski) ? Jaka ilosc dodatkow graficznych ? I moze jakas defragmentacja dysku (byle nie systemowym narzedziem, ono sie do niczego nie nadaje) ?

 artyk1991 Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2007
Skąd: Bełżyce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.08.2012 23:06    #4
Niestety na wiele z Twoich pytań nie znam odpowiedzi... Dysk ATA 500 GB, pełno wolnego miejsca. Nie wiem ile godzin pracował, ani na jakim interfejsie działa. Nie wiem również jak sprawdzić procent fragmentacji na Steam (gra oczywiście kupiona). Dodatków graficznych mam bardzo dużo, ale jak przeinstalowałem system to zainstalowałem FMa bez dodatków i mimo to gra bardzo muliła, tak jak z dodatkami... Defragmentacji żadnej nie robiłem. Zielony jestem z technicznych spraw niestety

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2012 08:51    #5
To jak ATA, to z automatu gra bedzie chodzic wolno :)
O procesie defragmentacji mozesz poczytac w googlach - sa wersje dostepne nawet dla laikow, wiec jestem pewien, ze przyswoisz sobie wiedze. A co do sprawdzania godzin pracy dysku - poszukaj w googlach S.M.A.R.T. checking - dysk (praktycznie kazdy) ma miejsce gdzie zapisuje dane wlasnie typu "ile godzin jestem na chodzie", "najwyzsza osiagana temperatura", "liczba resetow", "bledy odczytu" i tego typu dane. Bardzo pomocne przy ocenianiu, czy kupiony dysk nadaje sie jeszcze do czegos, a takze do oceniania jakosci obecnych.
A fragmentacje plikow w steam sprawdzasz bardzo latwo - prawoklik na gre, wlasciwosci, 3 zakladka i opcja "defragmentuj pliki gry". Mozesz tez sprawdzic spojnosc - czasem pomaga to w moim przypadku na jakies bledy, ale nie wiem, czy u Ciebie takze zadziala.
A co do tego ze ATA wolniejszy od SATA - tak po prostu jest, starszy interfejs (uzywany jeszcze w latach 90. vs. pomysl z poczatku XXI wieku - sam okresl co jest szybsze) bedzie kamieniem u nogi. Jesli mozesz, to zmien dysk, bo tego ograniczenia nie przeskoczysz, a ide o zaklad ze jeszcze nie raz wkurwi cie "super-szybkosc" transferu.

 artyk1991 Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2007
Skąd: Bełżyce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2012 17:06    #6
Tylko, że ja ten dysk mam już ponad rok i FM 11 i do niedawna 12 chodziły bez problemu... Odświeżyłem wydajność systemu windows (wynik podstawowy 4,3) i trochę się polepszyło. Mecz chodzi płynnie bez zacinania (wcześniej nawet na 2d cieło) oraz w wyszukiwaniu piłkarzy przy zmianie +/- parametru muszę czekać 5 sekund (wcześniej 9). Wiec jakiś postęp jest ;p

 artyk1991 Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2007
Skąd: Bełżyce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2012 21:52    #7
Na steam były problemy spójności ale coś steam sciągnął i pisało, że juz ok, ale gra nadal muli... W czym jeszcze może tkwić problem? Pomóżcie proszę ;p

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.