FM 2013 -/ what are you doing? Staph/ Czyli kilka pytań dotyczących rozgrywek

 SpiderFYM Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.08.2009
Skąd: Częstochowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.12.2012, 17:33    #1
Witajcie

Mam kilka pytań co do FM 2013, ponieważ jakoś tak dziwnie wychodzi że mam ogromne problemy z wygraniem/zagraniem dobrego meczu. W 12 było chyba łatwiej ale to nie jest temat do płaczu :) . Aha - gram Wisłą Kraków, więc wiadomo że nie mogę kupić jakichś nad wyraz dobrych piłkarzy/personelu.

1. Trening - nowe opcje treningowe mi się zupełnie nie podobają ale tu nie o tym. Zwolniłem niepotrzebnych trenerów, zatrudniłem najlepszych możliwych, każdy trener ma przypisany jeden trening. Wychodzi około 3-3,5 gwiazdek na trening. Czyli źle nie jest ale dobrze też nie. Póki co baza treningowa nie do ruszenia.
Trening indywidualny - jak go ustawić dla zawodników? Dokładniej chodzi mi o to czy ustawić im trening na pozycję na jakich ich chcę wykorzystywać czy konkretnie na atrybut? W trakcie sezonu ustawić na intensywność średnią czy wysoką?

2. Taktyka - no tutaj kosmos. W 12 nie siedziałem x czasu nad taktyką (tzn siedziałem ale piłkarze jakoś łatwiej ją łapali). Tutaj usiadłem nad taktyką od razu na początku i... 1:4 z Zagłębiem :| Ustawiacie na każdego piłkarz z 11 indywidualnie polecenia (gra na przeciwnika, strzały itp) czy tylko na niektórych? Co zrobić aby w momencie kiedy bramkarz drużyny przeciwnej wykopuje piłkę, moi zawodnicy walczyli o nią w powietrzu? Ostatnio zauważyłem (nie gram na 3D tylko na starych, dobrych żetonach) że oni w ogóle nie walczą o takie piłki. Przeciwnik spokojnie sobie ją przyjmuję i często po takich akcjach pada dla nich bramka.

3. Rozmowy motywacyjne - o co chodzi? Jakkolwiek nie powiem to albo bez reakcji albo negatywnie. (Doświadczenie - automatycznie)

4. Podpowiedzi asystenta podczas meczu - tzn informacje wyświetlane na szarym/srebrnym tle podczas meczu np "Wygrywamy w walce w powietrzu" albo "XXX YYY podaje dziś często prosto pod nogi przeciwnika". OD razu reagować, przymknąć oko czy jak?

Póki co tyle - z góry dziękuje za Waszą pomoc :)

Po rundzie jesiennej jestem 9 (tak, wiem - wystarczy spojrzeć na prawdziwą tabelę no ale..)

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.12.2012 19:01    #2
[quote=SpiderFYM]Tutaj usiadłem nad taktyką od razu na początku i... 1:4 z Zagłębiem[/quote]
pełen realizm tutaj, bez zastrzeżeń.
W rozmowy motywacyjne bym się nie bawił dopóki nie wyrobisz sobie jakiejś reputacji wśród piłkarzy. Co do podpowiedzi, lepiej spróbować chociaż zareagować, zawsze to zmusi grę do przetworzenia jeszcze raz informacji i może wpłynie to na postawę piłkarzy.
Trening chyba nadal mimo wszystko nie ma wielkiego znaczenia jeżeli chodzi o rozwój graczy - moim zdaniem dalej ważniejszy (i to o wiele) jest rozwój poprzez wychodzenie na boisko i granie regularne.
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.