Fm 13? Nie tykam!

 klopsik Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.06.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.06.2013, 22:27    #1
Cześć wszystkim,

Założyłem tu konto tylko po to, żeby dodać od siebie kilka słów na temat ostatniego cuda SI. Gram w FM-y od ok. 10 lat. Ostatnio spędzałem czas głównie przy FM 10-tce, ale nadarzyła się okazja i kupiłem 13-tkę. Po tygodniu stwierdzam, że są to moje najgorzej wydane pieniądze na grę. O bugach nawet mi się nie chce rozpisywać, bo jestem z poprzednich wersji do nich przyzwyczajony. Chociaż nie... zdziwiłem się, kiedy po odejściu na emeryturę kilku grajków z moje listy życzeń zobaczyłem ich dalej na liście życzeń jako trenerów. Oczywiście bez możliwości usunięcia czy zrobienia czegokolwiek. Super! Ile można wydawać tego typu g...no? Nigdy nie oczekiwałem cudownie dopracowanego produktu, ale to jest policzek w twarz dla wiernych klientów. Bo np. normalnym jest, że jak w salonie samochodowym kupiłoby się jakimś cudem samochód bez koła, to to koło zostanie później wstawione. Natomiast nienormalnym jest, kiedy idzie się jako ten sam klient za rok po nowy samochód i dostaje się samochód bez kierownicy... i standardowo bez koła, bo skoro rok temu mi ono tak strasznie nie przeszkadzało to może i w tym nie zauważę. Za to sprzedawca reklamuje, że nowe wersje samochodów mają silnik odrzutowy! Ale po co taki silnik, skoro koła nie ma, a i z prowadzeniem jest problem.

No dobra... przechodzę do rzeczy, bo bugi i dziwactwa to tylko kosmetyka. Za to nie jest kosmetyką to, co się dzieje jeżeli chodzi o rozgrywki. Każdy, kto lubi grać, lubi wygrywać. Każdy kto lubi wygrywać wie, że trzeba też przegrywać. Problem polega na tym, że tutaj byłem robiony na jedno kopyto. I co bym nie robił, to to kopyto zawsze mnie kopało w dupę! Rozegrałem 3 sezony w angielskich niższych ligach. Generalnie komputer przez te 2 sezony stosował w 95% czasu 2 taktyki: 4-4-2 i 4-5-1 (z różnymi modyfikacjami w środku. O ile jeszcze 4-4-2 udało mi się rozpracować, o tyle ta druga to jakiś taktyczny złoty graal!

Jakbym nie ustawiał zespołu to i tak sytuacja rozwijała się zawsze w ten sam sposób: Zaczynamy, komputer gra na czas robi w całej grze 3-4 akcje oddaje 2-3 celne strzały, które dziwnym trafem wpadają do bramki, a ja przegrywam 0:1 lub 0:2.
Postanowiłem spróbować rozgryźć ten sekret. Mecz w 2 lidze u siebie z Southend. Kolejny mecz, kolejny średniak będący 23 po 9 kolejkach. Ustawiam 4-3-3. W końcu gram u siebie z chłopcami do bicia. Koniec meczu: statystyki strzałów (ogółem\celne) 9\1 : 5\2. Przegrywam 0:1.

Load. Jestem robiony cały czas na ten sam numer, czyli gra jest rozciągana na skrzydła, goście ze skrzydeł się urywają i podają w pole karne do jedynego napastnika. Dziwnym trafem gość zawsze, kiedy dochodzi do piłki, potrafi oddać groźny strzał. Ok, robimy krycie jego i skrzydłowych i cofamy linię obrony. Ogólne ustawienie na boisku standardowe. Wynik 0:2.

Load. No to zaczniemy bardziej hardcorowo. Krycie i agresywne zachowanie przeciw ich piłkarzom środka pola, do tego pressing i agresywny odbiór piłki przeciw środkowym obrońcom. Nastawienie ofensywne z częstym nękaniem rywali. Wynik 0:2! Tylko tyle, bo mogło być i 0:4.

Load. Zmiana taktyki na 5-3-2 z wysuniętymi obrońcami i ofensywnym pomocnikiem między napastnikami. Nastawienie defensywne, a po 15 minutach kontratak. Do tego sporo czasu krycia rywali na dystans. Wynik 0:1. Najśmieszniejsze w tym jest to, że przez te 3 mecze moi zawodnicy nie oddali więcej niż 3 strzały w światło bramki. goście mający 12-13 wykańczania akcji i strzałów z dystansu nagle seryjnie zaczęli strzelać w kosmos będąc w obrębie pola karnego. Nie mówiąc już o pomocnikach, którzy w ramach swojej kreatywności potrafili jedynie przywalić z połowy boiska babola na wiwat. Żadne zalecenia taktyczne nie skutkowały.

Load. Nastawienie standardowe przy ustawieniu 4-1-3-2. Przez pół godziny obie drużyny straszą gołębie. Po czym... cud! Prowadzę 1:0 po udanym strzale rozpaczy. Przerwa. Po przerwie. 50 minuta, gracz przeciwnika dostaje czerwień! Ustawiam drużynę na atak. Oczywiście gra na czas, a moje patałachy nie potrafią zrobić nawet tyle, żeby powstała akcja, po której zwiększą statystykę swoich niecelnych strzałów. Mija 75 minuta. Komputer zmienił taktykę i zaczyna łamać mi linię obrony. Przechodzę na kontratak i na krycie na dystans. Nagle grające 4-1-3-1 Southend zaczyna mi robić akcję za akcją. Nie ważne, że mają po 70% kondycji i grają w 10-tkę. Napór trwa. Przechodzę do nastawienia obrona bez krycia na dystans. Nic nie daje. Zmieniam indywidualne ustawienia krycia. Doliczony czas. Mojemu bramkarzowi tyłek pęka. A jakże!

Load. Ponownie moje 4-1-3-2. Bawię się w masę mieszanych opcji i rozwiązań poleceń indywidualnych. rezultat ten sam. Dopóki nie włączę nękania rywali, jest powolny napór, przy nękaniu rywali okazuje się, że mój zespół zamienia się w 11 imbecyli z wodogłowiem, którzy bawią się podaniami blisko własnego pola karnego i "strzelają" w linię połowy boiska. Ponownie 0:2, ale co najgorsze ponownie w identyczny sposób tracę bramki, w identyczny sposób nic nie mogę zrobić w ataku i w identyczny sposób jestem bezsilny, kiedy oni grają na czas.

Dodam tylko, że skład mojej drużyny był lepszy niż przeciwników. Gole strzelał mi Matt Taylor, gość z wykańczaniem na 10, techniką na 9 i grą głową na 8. Żeby się chociaż rozepchać umiał... No nie, bo siła na 8, a GBP 12. A może jego ukryte parametry to 30 i 30 i 30 i 30?

Load. Lecz tym razem zloadowałem coś innego. Dezinstalator programów. Bo szkoda mi życia na coś takiego, na grę gdzie komputer zawsze wie lepiej. FM 13 to coś, czego więcej nie tknę, podobnie jak nie tyka się... eee... wiecie czego się nie tyka. Po przeczytaniu informacji o tym jak spieprzone są także poprzednie wersje, jestem pewien, że nie zapłacę SI ani centa więcej.

Powinien być jakiś morał, ale wyszedłby pewnie banał.

Temat zamknięty.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.