Początki

 Zarkanis Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.10.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2013, 21:04    #1
Na wstępie chciałbym przywitać się ze wszystkimi na forum. Jestem nowym graczem, w fm a konkretniej 2012 zacząłem grać zaledwie kilka dni temu. Temat zakładam tutaj ponieważ nie zabiera tylko i wyłącznie jasno sprecyzowanych pytań. Ale przejdźmy do tematu.

Zachęcony jednym z artykułów dotyczących fm 2012 postanowiłem rozpocząć swoją przygodę od gry w jak najniższej polskiej lidze. Gram więc z dodatkiem poszerzającym polską ligę. Padło na 3 ligę dolnośląsko-lubuską i zespół SKP Bielawianka Bielawa. Postanowiłem od zera skompletować całą kadrę. Ustawienie jakim gram to 4-4-2. Jak na razie mam za sobą pół pierwszego sezonu i jak mi się wydaje idzie mi całkiem nieźle (2 miejsce w lidze i bodajże ćwierć finał pucharu polski z Lechem Poznań przed sobą - 2 mecze - grę wczytywałem tylko z jednym przeciwnikiem kilka rund temu). Drużynę złożyłem z zawodników w wieku 18-22 i kilku po 30, większość nie grała od 2 sezonów. Aspiracje mam ogromne a wiedzę i umiejętności marne, dlatego założyłem ten temat. Na część pytań oczywiście znalazłem odpowiedzi, ale często były one niepełne a czasami nawet sprzeczne. Przejdźmy do rzeczy:

1. Co dalej? Przy takim obrocie sprawy zapewne spokojnie wygram ligę i awansuje. Co do pucharu polski to nawet nie liczę, że jeszcze coś ugram ale wydaje mi się, że zaszedłem i tak strasznie wysoko. Na pewno są jakieś działania, które warto podjąć teraz z myślą o grze w wyższych ligach, tylko jakie?

2. Mam bardzo szeroki skład, o ile się nie mylę 29 zawodników w pierwszym składzie więc nie jest źle, ale męczy mnie plaga kontuzji - mniej więcej utrzymuje się stale 6 kontuzjowanych, głównie kluczowych dla mnie zawodników. Mam świetnego fizjoterapeute, na każdą formacje 2 rodzaje treningów - bardziej wymagający i mniej wymagający, nikt na obciążenia nie narzeka. W czym w takim razie problem?

3. Jakich wpływów i kiedy mogę spodziewać się wygrywając lige i poprzestając na ćwierćfinale pp? Jakiej wysokości budżetu mogę się spodziewać w przyszłym roku?

4. Czy w przyszłym sezonie dalej kupować tylko zawodników bez kontraktu czy będzie mi się opłacało handlować z innymi drużynami?

5. Kiedy myśleć o nowych taktykach, obecna sprawuje się świetnie, w wyjatkowych sytuacjach mam tez wariant 5-4-1?

6. Wydaje mi się, że zawodnicy rozwijają się marnie. Czy poziom treningu oscylujący miedzy dwoma a trzema gwiazdkami na tym etapie jest dobry?


Myślę, że w tym temacie pojawi się jeszcze sporo pytań i nawiąże się ciekawa dyskusja, z której dużo wyciągnę ja jak i inni gracze.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013 15:36    #2
Nie warto kupować za kasę zawodników chyba że z Afryki ;)
Staraj się z jednego z graczy zrobić super gwiazdę, żeby nabił dużo goli asyst i potem go sprzedaj za jak najwięcej gotówki wtedy zasilisz budżet i może wpłynie to pozytywnie na twoje ruchy na rynku transferowym.
Co do budżetu po sezonie to sam musisz sprawdzić.
Taktykę możesz tworzyć na bieżąco żeby potem wprowadzić ją w życie, żeby rywale się nie przyzwyczaili do niej ;)
Jak mają się rozwijać gracze jak masz słabą bazę treningową(tak podejrzewam); w Polsce ogólnie słabo gracze się rozwijają :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.