PIRACTWO - "NIE" Ale...

 themorpheus Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2005
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2006, 16:59    Pytanie
Jestem za tym żeby walczyć z piractwem. Nie zawsze kupowałem orginalne płyty i potrafie się do tego przyznać.Lecz tym razem postanowiłem że będę posiadał orginalnego FM 2007. I zamówiłem go na gram.pl przed premierą. Już od prawie tyg. mile spędzam przy niej czas (mimo wielu błędów do których już się przyzwyczailiśmy np. Za dużo czerwonych kartek i zbyt częste kontuzje, jest tego wiecej ale nie czas teraz tu o tym pisać).

Ale co jeśli płytka za którą zapłaciłem nie małe pieniądze, porysuje się do tego stopnia że nie bedzę można jej odczytać. A zrobienie sobie kopi zapasowej nie wchodzi w gre bez używania cracków i reszty tego badziewia o których nie będę pisał.
Tylko to mnie smuci...ale fajnie mieć orginał to wiem napewno.

Trzymajcie sie ludzie ELO!!!

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2006 09:25    #10
Szk nie myl pojęc. Kradziez dóbr materialnych i wartości intelektualnych nie da się porównać. Obie co prawda są kradzieżą, ale niosą za sobą inne skutki. Utrata konkretnej wartości pienieżnej i utrata PONENCJALNYCH KOŻYŚCI. W tym wypadku ściągniecie gry z neta jak zapłaciłeś za oryginał nie jest kradzieżą. To tak jakbyś zrobił kopię zapasową. Sam tak nie robię (choć miałem na to ochotę, jak przysłali mi puste pudełko). Natomiast jakbym ukradł komuś samochód to ktoś inny nie mógłby jeździć.

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2006 09:34    #11
A tak żeby uprzedzić Twoje wątpliwości. Powiedz mi jakie straty SI GAMES poniesie, gdy ktoś kto zakupił oryginalna grę i na czas jej braku, np. na stutek reklamacji, ściągnie ja z neta. Bo ja moge Ci dokładnie wyliczyć jaką strate i kto dokladnie ucierpi na skutek kradzieży samochodu. Natomiast w przypadku gry jakoś tego nie widzę. Dla mnie nie jest to do końca jasne. Nie usprawiedliwaim piractwa, ale.... do cholery przeciez Ci ludzie zapłacili za te grę.

 err Partyzant

Postów: 289
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.09.2006
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2006 11:27    #12
I do tego prawo pozwala na posiadanie kopi zapasowej oryginału.

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2006 12:36    #13
A poza tym jak masz samochód w ASO to często otrzymujesz auto zastępcze na czas naprawy. Ale to szczegół.
A ciakawe co Szk powiesz na sytuacje kiedy ktoś zamiast 2 kopii gry dostał 1. I teraz ma zasitalowana grę, ale ponieważ nie ma drugiej płytki musi korzystać z cracka, żeby grać. Dodam, ze zapłacił za obie gry. No co ma pokwitowanie i fakturę. Czy też jest złodziejem??

 err Partyzant

Postów: 289
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.09.2006
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2006 13:00    #14
I co do piractwa. Skoro SI nie ma podpisanych kontraktów z ligami, a gracze i tak wykorzystują prawdziwe dane zawodników, czy to także nie jest złodziejstwo?

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2006 13:19    #15
No własnie. Jak potraktowac podmiane pliku fake.Inc?? Albo update pozwalający grać 3 liga polską. Tu można naprawde popaść w absurdy.

 SZk Pierwiastek Inteligencki

Postów: 440
Grupa: Ekspert
Dołączył: 04.04.2003
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2006 13:51    #16
Jesli zamowil 2 kopie, a dostal 1, to podlega pod gwarancje, bo produkt jest niezgodny z towarem. Co do podmiany fake.lnc - SI nie produkuje plikow fake, nie sprzedaje gry z Oliverem Kahnem, a to, co gracz robi ze swoja, kupiona gra, to juz nie ich sprawa. Idac Waszym tropem, facepacki to tez przestepstwo, ale nie rozumiem, po co ten watek poruszyliscie, skoro nijak nie ma sie on do tematu. Co do korzysci materialnych i potencjalnych strat, to przypominam, ze na swiecie istnieja inne wartosci, niz pieniadz.

Na tym konczymy ten bezsensowny topic - jesli komus sie zuzyje plyta, to ma gwarancje i telefon do dystrybutora.

 err Partyzant

Postów: 289
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.09.2006
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.10.2006 13:54    #17
Dlatego uważam, że skoro podawane jest jak można załadować pełną bazę danych, łącznie z prawdziwymi danymi z lig z którymi SI nie podpisało umowy licencyjnej, to także nie powinno być problemu z podaniem spolszczenia do wersji obcojęzycznych.
I proszę mnie nie zrozumieć źle. Chodzi mi o fakt roztrząsania sprawy piractwa.

Nie namawiam do opublikowania spolszczenia tylko chcę zwrócić uwagę na fakt, a raczej pewną sprzeczność poglądów.
Pozdrawiam,
err

Temat zamknięty.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution