Stałe fragmenty gry..

 Nemrod Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2006, 09:21    Pytanie
Czy ktoś z Was ustawiając taktykę-ustawia też szczegołowe zasady wykonywania różnych stałych fragmentów gry(rzuty wolne, rzuty rożne no i auty)??? Czy dla każdego zawodniika okreslacie "rolę" w zależności od strony wykonywania i rodzaju wykonywanego stałego fragmentu gry?? Wiecie o co chodzi :ten zbiega tu....,ten obiega, ten wchodzi na długi słupek. Przymierzam się do opracowania kllku schematów wykonywania stałych fragmentów-w zalezności od zdolności zawodników w danej drużynie.Czy ktoś z WAs coś takiego robił?? MOże macie jakieś wskazówki??Jakieś POmysły....
Z góry Dzięks. PZDR

 alex_waw Młody aktywista

Postów: 188
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.10.2005
Skąd: Warszawa/Pruszków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2006 09:39    #1
ustawiam na pewno rzuty wolne lewo/prawo dla piłkarzy co najlepiej je wykonują. nie zawsze komputer wyznacza sam najlepszych wykonawców. co do rożnych to ustawienia kto w środku pola karnego, kto asekuruje obronę kto przy bramkarzu no a karne wbrew pozorom nakazuje wykonywanie nie najlepszym (19,20) bo oni jak na złość pudłują tylko takim co maja 15-16. ale najważniejsze są rzuty wolne. jeśli masz dobrych wykonawców (lewa, prawa strona) to wystaw ich ... naprawdę masz szanse na gola)

 bury1986 Partyzant

Postów: 93
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.04.2006
Skąd: Zambrów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2006 13:25    #2
hehe z tymi karnymi to masz racje, ci co maja 19-20 dosc czesto nie trafiaja, tez od dluzszego czasu wole przydzielic pilkarza co ma ok 16-18 i efekt duzo lepszy , rozne np zagrywam na dlugi slupek, ustawiam tam 2-3 zawodnikow co dobrze glowkuje, jednego przy bramkarzu, jednego na krotkim, przed polem karnym kogos kto ma dobry strzal z dystansu, czasmi jakiegos zeby wbiegal na krotki slupek, no i 2 zawodnikow na tyl albo jednego Wracaj w razie potrzeby.Lewy rozny wykonuje pilkarz prawonozny i na odwrot z druga strona, chodzi o to zeby pilka byla dochodzaca=)

 tomato Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1025
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2006
Skąd: Kalisz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2006 14:26    #3
to zależy przede wszystkim od tego jakich piłkarzy posiadam w zespole ale napewno auty powinien wykonywać boczny obrońca.Rzuty rożne to zależy od nogi piłkarza i od statystyk.Karne wiadomo że daje się tego co strzela najwięcej bramek a nie tego co ma 20 bo akurat w tym przypadku ta statystyka niezbyt się sprawdza.A i co do dośrodkowań to to na krótki słupek itd to jest naprawdę zbędne.Zazwyczaj nie stosuje tych różnych rzeczy

 Seju Wybitny Literat

Postów: 3897
Grupa: Ekspert
Dołączył: 25.07.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2006 15:41    #4
Ja mam fajne ustawienie rzutów rożnych. Piła na środek pola karnego, dwóch środkowych obrońców wchodzi 'z głębi', a najwyższy i jednocześnie najcięższy zawodnik 'przy bramkarzu'. Jak na razie w ośmiu meczach ligowych trzy bramki z rożnego, według mnie to dużo :)

 Gucio10 Młody aktywista

Postów: 134
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2006
Skąd: Kolnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2006 16:08    #5
Nie ma nic lepszego niz rzuty wolne wykonywane przez zawodnikow z 18 alob 15!! Mowie wam oni trafiaja najczesciej!! A co do tych schematow:/ Jak chcesz je ustalic i zeby one dobrze dzialaly i byly skuteczne to musi byc dobra wspolpraca zawodnikow!!!

 XerfaX Partyzant

Postów: 72
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.01.2003
Skąd: Starachowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2006 17:06    #6
ja zawsze daje wykonywac tym co maja dobre parametry. Do tego oczywiscie w polu karnym znajduja sie zawodnicy o najlepszych atrybutach fizycznych (wzrost skocznosc sila) czyli przede wszystkim srodkowi obroncy. Przed polem karnym zawodnik z dobrym strzalem z tylu zostaja zawodnicy o najslabszych parametrach fizycznych (jest ich 2 tak w razie czego) reszcie staram sie zagospodarowac jakos miejsce w polu karnym. napewno po jednym zawodniku jest przy slupkach i jeden przy bramkazu reszta to juz twoja inwencja....

 dywizjon_303 Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.10.2006
Skąd: Puławy
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2006 07:38    #7
ja tam mam zawodnika, 20 gra głową i ustawiam go aby odgrywał z krótkiego słupka, czy jakoś tak, bardzo często padają tak bramki ale czasem jest faul i wtedy jestem zły :] A co do wolnych też mam takiego który dobrze strzela wolne 20 i drugi 19 jeden jest lewonożny a drugi obunożny więc nie mam problemu i z wolnych strzelili dla mnie już 7 bramek w 18 meczach. Co do karnych to może i ja przestawie tak sobie na tych co mają 16-18 bo rzeczywiście czasem nie trafiają ci z 20 chociaż zdaje mi się że taki powinien trafić 98/100 karnych...

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.