Rzuty rożne

Ptosio Proletariat

0
11.12.2005, 15:46    Pytanie
Gram Legią, zespół mam dość dobry (2008r., niestety z CL pożegnałem się po fazie grupowej:/), może główkarzy niesamowitych nie mam, niemniej jednak bramki po strzałach głową czasem (raz na 2-4 spotkania) padają. Niestety, tylko "z gry". Od ok. 2 lat nie strzeliłem gola z rzutu rożnego (włączając w to także sparingi itp.). A okazji mam dużo, gram ofensywnie i bramkarz lub obrońcy przeciwnika za linię końcową bardzo często piłkę wybijają. Próbowałem już różnych ustawien taktycznych- domyśle, nabiegi na krótki słupek, linia pola karnego etc. Strzeliłem nawet jedną ramkę, ale sędzie dopatrzył się faulu. W reżimie treningowym mam 2 razy stałe fragmenty gry (of.) i trening "główkarski" także 2 razy. Co począć?

Ptosio Proletariat

0
11.12.2005 19:28    #1
Opcję przeszkadzania bramkarzowi wypróbowałem, stosowałem wiele kombinacji ustawień taktycznych rzutów rożnych. Gdy gram krótką piłką, to bardzo często przeciwnik mi ją zabiera. Czesem udawało mi się (znaczy się moim podopiecznym) zagrać płaską piłkę wprost pod nogi nabiegającego na ok. 10 metr zawodnika, ale zawsze obrońcy wybijali piłkę z linii, lub piłkarz po prostu nie trafiał. Wykonawców także wielu wypróbowałem (ich"rzuty rożne" oscylują w granicach 17-15), oczywiście bez skutku :/

Post pomocny

 gosc Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.05.2006
Skąd: Miastko
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.12.2005 12:58    #2
Nie sugeruj sie duza iloscia rzutow roznych. Z moich obserwacji wynika, ze jaka taktyka bys nie gral i jakich zawodnikow na skrzydlach bys nie mial, to 99% dosrodkowan zostanie przechwyconych przez obronce druzyny przeciwnej na zasadzie wybicia na rzut rozny. Wiec zaryzykowalbym stwierdzenie, ze rzuty rozne w FMie nie sa tym, czym w rzeczywistosci, maja jedynie poprawic strone wizualna gry. Moja obecna druzyna strzelila dopiero 1 gola z rzutu roznego i to ponoc niezamierzonego. Praktycznie kazde dosrodkowanie laduje za bramka po rykoszecie od obroncy. Wygrywam mecz za meczem strzelajac kilka bramek w kazdym, zawodnicy strzelaja z roznych pozycji, takze glowa, w scisku itp. Niestety rzuty rozne koncza sie na glowie obroncow, ktorzy jak magnes przyciagaja pileczke. Atrybuty moich zawodnikow odnosnie rzutow roznych sa dosc wysokie, czyli podchodza pod 15. Do tego przeciwnicy sa o klase gorsi, poniewaz stworzylem w II lidze polskiej ekipe juz na I lige, co skutkuje wczesniej opisana nieprzerwana seria zwyciestw, zwykle wysokich. Podsumowujac gdyby omawiana kwestia bylaby zalezna od czegokolwiek i mozliwa do zmiany na lepsze to moja druzyna na pewno strzelalaby wiecej goli z rzutow roznych, one po prostu same by wpadaly.

Post pomocny

 gosc Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.05.2006
Skąd: Miastko
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.12.2005 13:02    #3
Wlasnie zorientowalem sie, ze temat dotyczy FM 05, a ja zalozylem, ze FM 06 :-). W tej pierwszej wersji padalo wiecej goli z rzutow roznych o ile dobrze pamietam. Wiec cofam moj wywod ;-).

Post pomocny

Ptosio Proletariat

0
12.12.2005 15:32    #4
gosc- W FM 05 jest niestety taka sama sytuacja. Rzutów rożnych mam dużo także ze względu na wybicia obrońców, tak ze 3 razy więcej niż jest ich w rzeczywistości, tylko że bramek z rzutów rożnych jest ze 20 razy mniej :D

Post pomocny

 DeMax Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.12.2005
Skąd: Inowroc??aw
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.12.2005 18:18    #5
Mi się wydaje, że problem może być, gdy nie ma się "rosłych" napastników. Gram obecnie Fiorentiną i Luca Toni (ma ponad 190cm) strzela mi sporo bramek głową, także z rzutór rożnych, zdarzyło się nawet, że strzelił 2 główką, po rzutach rożnych. Zawodnik, który dogrywał, miał "Rzuty Rożne" na poziomie 20. pzdr.

Post pomocny

ReV Proletariat

0
14.12.2005 06:40    #6
Tez nie widze problemu. gram Newcastle'm i mialem 10 goli z rogow w lidze za sprawa Shirera, Titusa Bramble i Boumsonga. Moim zdaniem liczy sie umiejetnosc wykonywania rogow i ustawienie zawodnikow.

Post pomocny

 adryan Partyzant

Postów: 180
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.02.2006
Skąd: Olecko/Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2006 15:30    #7
W FM 2005 bramki z rożnych to nie problem strzelali nawet po 2 w meczu(czasmi wiecej), ale srednio z 5 w miesiacu.Proponuje kupienie Naldo -strzela duzo bramek po kornerach.

Post pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.