Informacje o blogu

Nic nie sprzedaję - dzielę się emocjami

Paris Saint-Germain

Ligue 1 Conforama

Francja, 2041/2042

Ten manifest użytkownika mahdi przeczytało już 1687 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

     Wczoraj był dzień spełniania próśb - dziś jest podobnie! Najpierw więc ustosunkowałem się do kwestii p.t. „wypożyczenia“, teraz będzie o polskich śladach w PSG. Od razu muszę zaznaczyć, że nie było tego zbyt dużo... Prawdę mówiąc udział Polaków w sukcesach prowadzonego przeze mnie od 31 sezonów klubu był więcej niż znikomy.

    Przed sezonem 2027/28 wykradłem ze szkółki FC Koeln Wojciecha Janoszkę. Urodzony 17 marca 2011 roku w Pulheim stoper zaliczył rewelacyjny debiut w barwach PSG - 7 grudnia 2027 roku wystawiłem go przeciwko Slovanowi Bratysława (5-0) w ostatnim meczu grupowym Ligi Mistrzów i nastolatek strzelił od razu dwa gole! PSG zdobył w tamtym sezonie Puchar Mistrzów i Janoszka - dla którego mecz ze Slovanem był jedynym w tamtej edycji - mógł pochwalić się pierwszym triumfem w tych eltarnych rozgrywkach. Przez kilka następnych lat był jednak zaledwie rezerwowym - na środku obrony wyżej ceniłem takich zawodników jak Polomat, Gustavo, potem Boukhari i Delahaye. Gdy w roku 2032 odszedł Algierczyk Boukhari - Janoszka stworzył parę stoperów z Delahaye. I tak zostało do końca sezonu 2037/38 zakończonym piątym już dla Wojciecha zwycięstwem w Lidze Mistrzów i dziewiątym tytyłem mistrza Francji.
   Niestety - w ostatnim roku gry dopadła go modna wśród moich zawodników choroba, czyli przesyt sukcesami i „poszukiwanie nowych wyzwań“. Mówisz - masz... Jednak u mnie wszystko musi być wykorzystane na maksa, więc nie było mowy o transferze definitywnym. Janoszka przez trzy kolejne sezony był wypożyczany do Realu Madryt, który za tą przyjemność płacił kolejno: 20 mln euro, 20 mln i 30 mln! Dopiero gdy Wojciech w 2041 roku ukończył 30 lat - sprzedałem go do Bayernu Monachium za symboliczne 11,5 mln euro. Można więc sobie przeliczyć ile zarobiłem na kupionym za... 975 tysięcy euro piłkarzu. Z samych wypożyczeń - 70 mln euro!
    Wojciech Janoszka nie zdecydował się reprezentować biało-czerwonych barw, lecz wybrał grę dla kraju, do którego wyemigrowali jego rodzice. Od 30 marca 2030 roku do „teraz“ czyli do listopada 2042 zagrał 133 razy dla reprezentacji Niemiec i zdobył 7 goli.

Janoszka w PSG:


    Drugim piłkarzem w PSG, który mógł się pochwalić polskim paszportem był wychowanek Lecha Poznań, urodzony w Krotoszynie Jarosław Bednarz. W rundzie jesiennej sezonu 2029/30 strzelił dla Red Bulla Salzburg 14 goli w 17 meczach ligowych i w styczniu 2030 roku sprowadziłem go - za 4 mln euro - do Paryża. Był napastnikiem takim, jakiego potrzebowałem: świetny w powietrzu zdeterminowany, silny. Zadebiutował dzień przed swoim 21 urodzinami (12 stycznia 2030 roku) i... od razu wpisał się do annałów klubu! Graliśmy bowiem w 1/32 finału Pucharu Francji z małym klubikiem o nazwie AS Yzeure i rozbiliśmy go 11-0! To do dzisiaj jest najwyższe zwycięstwo PSG za mojej kadencji! A Bednarz - strzelając gola na 3-0 okazał się zdobywcą „okrągłej“ - bo nr 2900 - bramki we wszystkich rozgrywkach od początku mego pobytu w klubie! Zresztą ten pierwszy sezon (a właściwie pół - od stycznia do maja) - był dla Jarosława niezwykle fartowny. W lidze zagrał zaledwie 4 razy i zdobył... pięć bramek! „Dzień konia“ miał bowiem 11 maja 2030 roku, gdy czterokrotnie pokonywał bramkarza Lorient! Dzięki temu popisowi i kontuzji słynnego Sima Arimiyao, który był napastnikiem nr 1 w klubie - wystawiłem Bednarza w pierwszym składzie na finałowy mecz Champions League przeciwko Barcelonie! Niestety - po niezwykle dramatycznym meczu (3-3) przegraliśmy tamto spotkanie rzutami karnymi. Gra JB była jednak obiecująca i został w klubie na kolejny sezon 2030/31. 3 gole w 13 ligowych meczach nie rzuciły nikogo na kolana, natomiast w Champions League spisał się naprawdę dobrze. w 4 meczach uzyskał 5 goli (3 trafienia z CSKA Moskwa i 2 z Bayernem Monchium!). Tym samym - mimo że w finale nie wystąpił - może czuć się pełnoprawnym zdobywcą Pucharu Mistrzów za sezon 2030/31. 12 lutego 2031 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, lecz kariery w niej nie zrobił; skończyło się zaledwie na sześciu grach - bez gola...
     No i cóż,  zdecydowałem - może zbyt pochopnie, gdy na to patrzę „po latach“ -  że kolejne rozgrywki (2031/32) Bednarz spędzi na wypożyczyeniu. Betis Sewilla zapłacił za tą przyjemność 2,5 mln. Następny sezon (2032/33) - znów za 2,5 mln euro - spędził w Lille. W lecie 2033 postanowiłem wystawić JB na listę transferową, lecz - o dziwo - nie było chętnych na jego zakup! Nie było też chętnych na jego wypożyczenie! Zdecydowałem się więc pozwolić mu odejść (wolny transfer) i tym samym ten wielce obiecujący napastnik stał się jedną z moich naprawdę nielicznych porażek inwestycyjnych! Kosztował 4 mln i co prawda udało się z wypożyczających klubów „wyciągnąć“ 5 mln, lecz nie zwróciło to kosztów jego pensji i prowizji agentów...
    Od 2033 do 2039 roku Bednarz grał w szwajcarskim FC Thun i strzelał tam sporo goli. Zaowocowało to transferem do Getafe, gdzie gra od roku 2039 do „dzisiaj“ - czyli: stan na listopad 2042.

Bednarz w PSG:

  
    Kolejnym piłkarzem w barwach PSG był Adam Wrześniak (we Francji znany jako Wrzesniak), boczny obrońca. Jego losy są nieźle pokręcone! I - co niezwykle ważne - do dziś nie wiadomo, którą reprezentację wybierze - Polskę czy Francję!
    Urodził się 1 sierpnia 2019 roku w Olsztynie, lecz jego rodzice szybko wyemigrowali do Francji. Tam Adam przyjęty został do słynnej młodzieżowej akademii PSG co miało miejsce wiosną 2033 roku. Rok później - w lipcu 2034 roku - jako najmłodszy członek polskiej kadry U19 został mistrzem Europy w tej kategorii wiekowej. Nie miał wtedy jeszcze 15 lat! Jednak na debiut w pierwszej drużynie PSG czekał aż do 9 lutego 2038 roku. Zagrał wtedy w meczu 1/8 finału Pucharu Francji przeciwko Vannes. Ogólnie w sezonie 2037/38 wystąpił 7 razy w najważniejszej drużynie PSG. Grywał już wtedy dla... Francji U21. Kolejne rozgrywki - 2038/39 przyniosły tylko 14 występów dla PSG. Konkurencja na prawej obronie (Frick, Catherine) jak i na lewej gdzie też sobie nasz bohater dobrze radzi (Brunel, Grand, Sy) - była porażająca. Zadecydowałem więc, że Wrześniakowi najlepiej zrobi wypożyczenie. Sezon 2039/40 spędził więc w naszym klubie filialnym - Ajaxie Amsterdam - który jak wiadomo wspaniale pracuje z młodzieżą. Było to wypożyczenie bezgotówkowe. Adam poczynił na tyle duże postępy, że latem 2040 roku Atletico Madryt zapłaciło aż 5 mln euro za jego wypożyczenie! Po występach w Hiszpanii (2040/41) - przyszedł czas na Portugalię. Porto zapłaciło tyle samo co rok wcześniej Atletico (5 mln euro) i sezon 2041/42 Wrześniak spędził w drużynie „Smoków“. Grał tam bardzo dobrze - 25 ligowych występów, 3 gole, 5 asyst - średnia not: 7,23. Te liczby przekonały mnie, że przyszedł czas by na Adama postawić w PSG. Przed obecnie rozgrywanym przeze mnie sezonem (2042/43) odszedł z klubu wieloletni prawy obrońca - Norman Frick. Jego następcą został będący w klubie od wielu lat Cyprien Catherine (jako gracz pierwszego wyboru), a jego dublerem - właśnie Wrześniak. Gdy zastępuje Catherine’a - prezentuje się bardzo dobrze. Jest naprawdę piekielnie szybki i zaawansowany technicznie. Kwestią otwartą pozostaje na razie wybór reprezentacji przez 23-letniego już piłkarza. Francja czy Polska? Zobaczymy...



    Ostatnim polskim śladem w PSG jest Mirosław Misiowski. Rodowity Warszawiak, urodzony 26 stycznia 2020 roku od początku kariery wiedział czego chce... Wychowanek Legii latem 2039 roku nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z warszawskim klubem i przeszedł... do Lecha Poznań na zasadzie wolnego transferu! Czyli dokonał takiej wolty jak w „naszych“ czasach Bereszyński - tylko w drugą stronę:-) W Lechu grał świetnie - lecz tylko pół sezonu. Widocznie atmosfera wokół niego nie była za ciekawa, gdyż w styczniu 2040 roku bez kłopotu wykupiłem go z Bułgarskiej za 1 mln euro. To dla Poznaniaków było pewnie dużo - dla nas to drobniaki. Tym bardziej, że moi skauci i członkowie sztabu szkoleniowego potencjał Misiowskiego oceniali na 4 gwiazdki! Mirek w barwach PSG debiutował... dokładnie 6865 km od Paryża!



W Pucharze Francji wylosowaliśmy bowiem drużynę z zamorskiego departamentu Republiki - martynikański, amatorski Club Franciscain. Na takim oto „reprezentacyjnym“ stadionie rezerwowi PSG roznieśli gospodarzy 10-0 a pięć bramek strzelił Holender Mark van Veen:



Do końca sezonu 2039/40 Misiowski zagrał jeszcze trzy razy w Coupe de France oraz sześciokrotnie w lidze - jako rezerwowy. Obie konkurencje - Puchar Francji i Ligue 1 PSG wygrał - więc MM także. Nie miał jednak szans wygryzienia ze składu podstawowych stoperów - Delahaye i Traore, oraz pierwszego rezerwowego, szykowanego na następcę Delahaye - Dirka Wachtera. Chciałem zrobić z niego stopera nr 4 - czyli grałby sporo - lecz Mirek postawił zdecydowane veto! Chce być graczem pierwszego wyboru i koniec! Sezon 2040/41 rozegrał więc w Monaco, które zapłaciło za jego roczne wypożyczenie 2,5 mln euro. Gdy wrócił - ponowiłem moją ofertę - lecz Misiowski znów odmówił. Zatem rozgrywki 2041/42 spędził w... słynnym Realu Madryt, któy zapłacił 10 mln euro! W maju 2042 zadebiutował wreszcie w polskiej kadrze (dlaczego tak późno?!). W "bieżącym" sezonie - 2042/43 - znów jest zawodnikiem „Królewskich“ z Madrytu, a PSG znów zainkasował za wypożyczenie 10 mln euro! Oj - sporo jeszcze zarobimy kasy dzięki Mirosławowi M. :-) Oto co znaczy mądrze zainwestowany milion euro!



I tak się kończą „Poloniki“ w PSG... Przyznajcie, że to ciekawe historie!

Komentarze (0)

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Szukaj nas w sieci

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2025 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.