Informacje o blogu

Nic nie sprzedaję - dzielę się emocjami

Paris Saint-Germain

Ligue 1 Conforama

Francja, 2044/2045

Ten manifest użytkownika mahdi przeczytało już 1623 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

   Wygranie bez porażki (2044/45) tak trudnej ligi jak francuska - czego udało się dokonać dopiero w 34 sezonie mojej „pracy“ na stanowisku menadżera PSG - wręcz obliguje mnie do przedstawienia Wam autorów tego osiągnięcia.
   Po personaliach zawodnika - ilość występów i goli w tych bezbłędnych rozgrywkach.

 
BRAMKARZ:

RODRIGO Jose Chelles (Brazylia) - 38/-12. Legendarny już goalkeeper, który w 2035 roku przybył, by zastąpić fochliwego wychowanka Gaela Diarrę. Od tamtej pory niezastąpiony - m.in. dziesięciokrotny mistrz Francji i pięciokrotny triumfator Ligi Mistrzów. Przed sezonem 2044/45 dokoptowałem go do sztabu trenerskiego i jest również jednym z trenerów bramkarzy.



OBROŃCY:

Cyprien CATHERINE (Francja) - 28/0. Prawy obrońca. Przyszedł bardzo dawno, bo w lecie 2034. Auxerre otrzymało za utalentowanego 15-latka 1,9 mln euro. Przez osiem pierwszych lat był dublerem Normana Fricka lecz i tak jego udziałem stały się wszystkie wielkie sukcesy klubu w latach trzydziestych. Od trzech sezonów pierwszy wybór na prawej obronie - absolutnie nie zawodzi.



Yvan GRAND (Francja) - 24/0. Lewy obrońca. Wychowanek klubu, debiutował jako szesnastoletni dzieciak wiosną 2036. Walczył kilka lat o swoje - m.in. z reprezentantem Francji Brunelem. Obecnie - nie do ruszenia zarówno w klubie jak i w kadrze.



Mirosław MISIOWSKI (Polska) - 32/0. Stoper. Sporo już o „Miśku" było w poprzednich manifestach (np. „Poloniki“). Drugi sezon jest podstawowym zawodnikiem PSG i spisuje się bardzo dobrze. Elegancki, szybki - praktycznie nie przegrywa walki w powietrzu. Po jego przyjściu - a odejściu Laciny Traore - zespół tracił w lidze kolejno 14 i 12 goli! To naprawdę bardzo, bardzo mało.!



Dirk WACHTER (Niemcy) - 28/0. Stoper. Wychowanek Borussi Dortmund, z której przybył latem roku 2038 za 6,75 mln euro. Rozwinął się fantastycznie i wraz z Misiowski udowadnia, że przyjaźń polsko-niemiecka (a przynajmniej owocna współpraca) jest jak najbardziej możliwa!



Mohamed TRAORE (Wybrzeże Kości Słoniowej) - 28/2. Prawy obrońca, stoper. W 2041 roku sprowadzony z Arles-Avignon. Dołączył do swego brata Laciny, który przez kilka sezonów był podstawowym stoperem PSG. Obecnie brata już w klubie nie ma, natomiast Mohamed uczynił ogromne postepy. Świetnie spisuje się zarówno na prawej stronie obrony jak i w centrum defensywy. Często wchodzi za Catherine’a, który nie ma zdrowia by grać zawsze po 90 minut.



Marek ZAWADZKI (Niemcy) - 10/0. Prawy obrońca, defensywny pomocnik. Analogia z Wojciechem Janoszką (byłym naszym wieloletnim zawodnikiem) nasuwa się sama... Zawadzki był na razie jedynie wypożyczony z Kaiserslautern, lecz okazało się, że kontrakt kończy mu się w czerwcu 2045. Dzięki temu w przyszłym roku dołączy już do nas na stałe - za darmo. Wielki talent. Szkoda, że grać pewnie będzie na chwałę niemieckiego futbolu a nie polskiego...



Julio BLAZE (Francja) - 19/0. Stoper, lewy obrońca. Sprowadzony w roku 2038 za 1,4 mln euro ze słynnej szkółki Rennes. Czynił stałe postępy - jest teraz dublerem Wachtera, może też grać na lewym beku. Jesienią 2044 zadebiutował w pierwszej reprezentacji Francji.



Mostafa MAHMOUD (Egipt) - 8/0. Lewy obrońca. Zapłaciłem za niego zaledwie 925 tysięcy euro. Teraz wychowanek Zamaleku jest wart o wiele, wiele więcej. Nigdy nie zawodzi, gdy dostaje szansę. Piorunująco szybki.



POMOCNICY:

Njongo EKWALLA (Francja) - 20/0. Defensywny pomocnik. Kolejny produkt szkółki w Rennes, sprowadzony w 2039 roku za 1,3 mln euro. Jest podstawowym graczem - często jednak dopadają go kontuzje.



Rene BAZIN (USA) - 22/3. Defensywny pomocnik. Amerykanin z haitańskimi korzeniami, stąd świetnie mówi po francusku. Po odejściu z klubu Gregoriego - dostał wreszcie etat w podstawowym składzie. Wsześniej przez wiele lat był jednym z pierwszych, którzy wchodzili na plac gry. Świetny gracz. Jedyna wada: niezbyt lubiany w drużynie!



Marijan DEVIĆ (Chorwacja) - 28/12. Prawoskrzydłowy. Kapitan drużyny. Po odejściu z klubu legendarnego Ljubosława Iwanowa (co miało miejsce w roku 2042) - przekwalifikowany ze środkowego, ofensywnego pomocnika na prawoskrzydłowego. Jest genialny. Strzela, asystuje, rządzi ekipą.



Kamel KENDOUCI (Francja) - 29/2. Ofensywny pomocnik. Wychowanek Lille, przychodził latem 2038 roku za 5,5 mln euro jako gracz o charakterystyce raczej defensywnej. Lecz ja dostrzegłem w nim doskonałego rozgrywającego! Po odejściu z klubu Argentyńczyka Damiana Morela (2041) dostał etat na pozycji „dziesiątki“ i... jest fenomenalny! Ostatnie trzy sezony wręcz wzorcowe; w samej lidze zaliczył w tym okresie aż 71 asyst! Dwa razy „Brązowa Piłka FIFA“ (2043,44).



Michael FOX (Meksyk) - 27/17. Lewoskrzydłowy. Zazwyczaj jest tak, że to Meksykanie emigrują do Stanów w poszukiwaniu lepszego życia. Tutaj natomiast mamy inny przypadek. Oto tata Michaela wdał się w gorący romans z jakąś piękną Meksykanką, pozostał w tym kraju, a owocem tego związku jest własnie Michael. Wychowanek Pachuki do Paryża zawitał już w sierpniu 2036 roku jako osiemnastolatek. Kosztował 2 mln euro. Przez wiele lat był dublerem Fabrice’a Reya, radził sobie też na prawym skrzydle. W obecnym sezonie - po odejściu Reya - otrzymał wreszcie etat w pierwszym składzie i... to było TO! Bramki, asysty, błyskotliwe rajdy. Oto Michael Fox!



Martin ARCHIBALD (Szkocja) - 33/8. Defensywny pomocnik, środkowy obrońca. Taki zawodnik to skarb dla każdego menadżera. Doskonały w pomocy, doskonały w obronie - łata wszelkie dziury w składzie. Bezbłędny egzekutor rzutów karnych.



Giovani MEJIA (Meksyk) - 8/1. Defensywny pomocnik. Przyszedł w połowie zeszłego sezonu z drużyny Atlas Guadalajara za 1 mln euro. Dobrze wykonuje stałe fragmenty, pracowity.



Christian VERDINI (Włochy) - 14/3. Skrzydłowy. Wykradziony z juniorów Fiorentiny w styczniu 2040 roku. Coraz lepszy, z roku na rok gra coraz częściej.



ALEX FABIANO Rondinelli (Brazylia) - 8/0. Skrzydłowy. Zakupiony za 3 mln euro z Vitorii przed sezonem 2044/45. Niewiele meczów, lecz ja w nim widzę spory potencjał. Odwrotnie niż mój sztab...



Marc VANITOU (Francja) - 23/2. Ofensywny pomocnik. Dubler Kendouciego - również w kadrze. Spory potencjał, dobra szybkość. Próbuję go trenować na skrzydło.



Bastian GRAF (Niemcy) - 3/0. Ofensywny pomocnik. Epizodyczne trzy występy z ławki. Nie czyni spodziewanych postępów - będzie wypożyczany.



Peter KURTH (Niemcy) - 31/2. Środkowy pomocnik, lewoskrzydłowy. Pierwszy rezerwowy - radzi sobie praktycznie na każdej pozycji. W innym klubie byłby pewnie gwiazdą numer 1... W PSG od stycznia 2041, kupiony z Karlsruher za 7 mln euro.



Davidson SEMEDO (Republika Zielonego Przylądka) - 14/5. Skrzydłowy. Wychowanek naszego klubu filialnego, Ajaxu Amsterdam. W Paryżu pojawił się już w roku 2039 (kosztował 3,5 mln euro), lecz potem przez pięć lat rzucany był na wypożyczenia. Przed sezonem 2044/45 zdecydowałem, że tym razem zostanie z nami i była to dobra decyzja. Jednak Semedo coraz gorzej znosi rolę rezerwowego. Zatem - raczej dalej będzie wypożyczany. Ciekawostka - piłkarz tak się zeźlił na federację holenderską, że nie powołują go do kadry, iż zdecydował się grać dla ojczyzny ojca - egzotycznej Republiki Zielonego Przylądka. Tam ma nareszcie tak, jak lubi - jest największą gwiazdą!



FILIPE Portela (Portugalia) - 10/1. Skrzydłowy, napastnik. Przybył z Porto jako mega utalentowany szesnastolatek i... jak na razie jest „wiecznym talentem". Jeżeli nie będzie się lepiej prezentował - czekają go wypożyczenia.



NAPASTNICY:

Omar TUNANI (Francja) - 28/29. Napastnik. Wychowanek. Niemal od początku było jasne, że będzie wielką gwiazdą. Swoją pierwszą bramkę w lidze uzyskał trzy tygodnie po debiucie: 23 kwietnia 2033 roku w meczu przeciwko Lille. Miał wtedy 16 lat i 33 dni. Teraz ma lat 28, jest trzykrotnym królem strzelców Ligue 1 oraz - jestem o tym przekonany - pobije rekord ligowych goli zdobytych dla PSG. Do rekordzisty - legendarnego Sima Arimiyao (261 bramek w lidze), który grał dla PSG w latach 2021-39 - brakuje mu już tylko 21 trafień. Omar Tunani to trzeci (2043) i drugi (2044) piłkarz świata w plebiscycie „France Football“.



Mark VAN VEEN (Holandia) - 19/10. Napastnik. W klubie już od siedmiu lat - Manchester United sprzedał go za 10,5 mln euro, a mógł mieć drugiego van Nistelrooya... Mark jest nawet lepszy niż sam Tunani, ale...właśnie... kontuzje... Wciąż go prześladują.




 ***

W historyczny sezonie 2044/45 (bez przegranej w lidze) pokazało się zatem 25 zawodników. Najczęściej graliśmy w składzie:

Rodrigo - Catherine, Misiowski, Wachter, Grand - Archibald, Bazin - Dević, Kendouci, Fox - Tunani.

***

Poza tym w innych rozgrywkach (krajowe puchary, Liga Mistrzów) wystąpili następujący zawodnicy:

Bramkarz:
Drażen JALSOVEC (Chorwacja)

Obrońcy:
Frank SMITS (Holandia)
Mbaye DIAKHATE (Francja)

Pomocnicy:
Darko CEKOVIĆ (Serbia)
Aboubacar SANOGO (Wybrzeże Kości Słoniowej)

Napastnik:
Karim TRABELSI (Francja)

Nie zagrali oni jednak ani razu w Ligue 1.

Komentarze (0)

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Szukaj nas w sieci

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2025 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.