Informacje o blogu

Nic nie sprzedaję - dzielę się emocjami

FC United of Manchester

Lower Divisions

Anglia, 2013/2014

Ten manifest użytkownika mahdi przeczytało już 3066 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

Specyfikacja gry
14.3.1, niestandardowy rozmiar bazy danych, editor data kombinowany, oparty na update by Bartekr (1.0) Dodatkowo przygotowałem w formie „future transfer" najważniejsze transakcje przeprowadzone w realnym świecie futbolu latem 2014.
Pracę w klubie zacząłem 02/07/2013 (siódma liga).
Budżety transferowe wyłączone w pierwszym oknie.

Oficjalny dodatek umożliwiający grę w niższych ligach angielskich pobrany ze Steam
( FCUtdWill's National League System - Level 11 )

Wstęp do kariery można przeczytać klikając w ten link

TROFEA ZDOBYTE PRZEZ KLUB W TRAKCIE MOJEJ KADENCJI:
Brak

INTRO

Decydując się na wirtualną karierę w Anglii, zmieniłem swoje przyzwyczajenia jeśli chodzi o wynagrodzenia graczy. Do tej pory miałem ustawione „płaca roczna“ i waluta „euro“. Teraz będzie to „płaca tygodniowa“ (najczęstsza forma wypłaty w UK) oraz waluta oczywiście „funt szterling“. Podejmując robotę w drużynie 7 ligi, FC United of Manchester - doznałem szoku! Otóż gracze ci zarabiają mniej niż ja w świecie rzeczywistym! Jakie to przyjemne uczucie! Do tej pory patrzyłem na pensje grajków i myślałem z zazdrością: „Co on robi z tą furą pieniędzy, którą kasuje? I dlaczego wciąż wykłóca sie o więcej?!“. A teraz - proszę bardzo! Najlepiej opłacany zawodnik pobiera 250 funtów tygodniowo! Pięknie.

Na początku winien Wam jestem wyjaśnienie, skąd wziął się tytuł tej serii blogów („Na początku byli Neville, Giggs i Rooney“). Otóż w kadrze FC United mam wszystkich trzech!

Lee Neville (nie znalazłem informacji świadczących o pokrewieństwie z braćmi Gary’m i Philu) to lewy obrońca, choć zaledwie trzeciego wyboru:



Nathan Rooney (brak pokrewieństwa ze słynnym Wayne’em) to środkowy, ofensywny pomocnik (drugiego wyboru) którego sprowadziłem przed sezonem z wolnego transferu:



Natomiast Rhodri Giggs to mój podstawowy prawoskrzydłowy, który jest młodszym, rodzonym bratem Ryan’a. Podobieństwo uderzające:



A zatem wszystko jasne!

PERSONALIA (Sztab)

Przychodząc do klubu nie zastałem asystenta, zatem jakiekolwiek wyszukiwanie ludzi do sztabu lub zawodników było bardzo utrudnione. Nie miał mi kto bowiem usunąć „nierealistycznych celów transferowych“. Uwierzcie - poszukiwania asystenta to była mordęga i zajęło mi to ze trzy godziny. Za każdym razem padała odpowiedź: „Nie jestem obecnie zainteresowany rozpoczęciem negocjacji kontraktowych z pańskim klubem“...

Założyłem sobie, że mój sztab tworzyć muszą byli - w miarę możliwości sławni - piłkarze. Gdyby jeszcze mieli przeszłość w Manchesterze United - o, to byłoby świetnie! Po przeskanowaniu setek nazwisk i ciągłych odmowach - trochę się zniechęciłem... Aż nagle... Zaledwie 32-letni Owen Hargreaves, którego piękną - rozpoczętą w Bayernie Monachium karierę - przerwały nieustannie powtarzające się kontuzje - powiedział sakramentalne „tak“! Zgodził się na... 140 funtów tygodniowo, a zatem pracy w FC United nie traktuje raczej jako możliwości napchania swojego portfela (który i tak pęka w szwach)...



Oczywiście widzę jego braki, ale: po pierwsze determinacja na poziomie 18 pozwala żywić nadzieję, że będzie się rozwijał. Po drugie: dla moich graczy treningi z byłym reprezentantem Anglii będą nobilitacją i wspaniałym przeżyciem.

Gdy znalazłem już asystenta, poszukiwanie reszty sztabu stało się łatwiejsze, choć - oczywiście - możliwości mamy bardzo ograniczone. Jednak - mimo to - udało mi się sprowadzić trenerów o naprawdę wielkich nazwiskach (choć może nie najwyższych jeszcze umiejętnościach). Najpierw pozbyłem się ludzi związanych z moim poprzednikiem, na dotychczasowym stanowisku pozostawiając jedynie Nigeryjczyka Chuksa Akuneto, który prowadzi team U-18.

Na etacie skauta zatrudniłem słynnego Szweda, 96-krotnego reprezentanta swego kraju, byłego stopera m.in. Borussi M-G, Bayernu i Barcelony - Patrika Anderssona:



Następnie przyszła kolej na dwóch byłych wspaniałych reprezentantów Anglii! Do sztabu trenerskiego FC United zgodzili się dołączyć Andy Cole (pamiętacie diabelskie bliźniaki Man Utd Yorke-Cole???) oraz legenda Liverpoolu Jamie Carragher!





Tak jak w przypadku Owena Hargreavesa - dostrzegam ich niedostatki, ale pomyślcie: toż to wielki splendor mieć u siebie ludzi z takimi nazwiskami!

Głównym fizjoterpeutą został były gracz m.in. Tranmere i Blackpool - Chris Malkin, który w realnym świecie jest naprawdę właścicielem kliniki fizjoterapeutycznej! A więc twórcy FM-a mają dobre informacje!



Trenerem siłowym mianowany został Andy Kiwomya, były piłkarz Sheffield Wednesday i Bradford, którego młodszy brat Chris robił kiedyś prawdziwą furorę w Ipswich Town, a potem grał nawet w Arsenalu Londyn.



Wiosną - gdy zarząd zgodził się zwiększyć liczbę zatrudnionych sztabowców - do klubu dołączył kolejny człowiek ze znanym nazwiskiem. Trenerem bramkarzy został wielokrotny reprezentant Kanady i goalkeeper m.in. Ipswich Town - Craig Forrest:



Innymi członkami sztabu szkoleniowego zostali skauci: Gavin Tait (pracował niegdyś w Sunderlandzie i w Southampton) i Szwed Olle Sultan. Sztab trenerski wzmocnił David Lee (wychowanek Tottenhamu, a potem wieloletni piłkarz klubów niższego szczebla), a koordynatorem pionu juniorskiego mianowałem Nathana Edwardsa (były gracz związany z klubami ze Swindon).

Najciekawszym pociągnięciem było zatrudnienie Franka Sinclaira. Ten były reprezentant Jamajki swoją piłkarską świetność przeżywał mniej więcej... 20 lat temu, kiedy zaczynał swoją karierę będąc piłkarzem Chelsea. W 1998 roku pojechał wraz z reprezentacją Jamajki na Mundial we Francji (wystąpił we wszystkich trzech meczach od początku do końca) i za 2 mln. funtów przeszedł do Leicester City. Potem zaczęło się dołowanie: Burnley, Huddersfield, Lincoln, Wycombe, Wrexham, Hendon i wreszcie 6-ligowe Colwyn Bay.

Pewnie myślicie, że facet, który w grudniu 2013 roku kończył 42 lata dokoptowany został do sztabu szkoleniowego? Otóż - i tak, i nie! Tak, gdyż złożyłem mu ofertę poprowadzenia rezerw FC United, a nie - ponieważ on wciąż jest czynnym zawodnikiem! Wymyśliłem więc sobie, że wokół niego zbuduję defensywę mojego klubu i mianowałem go kapitanem zespołu! A zatem 19 sierpnia 2013 roku Frank Sinclair zameldował się w Manchesterze zostając najsłynniejszym graczem 7 ligi w sezonie 2013/14!



Po tych wszystkich ruchach moduł treningowy nie wyglądał najgorzej, choć do ideału nadal sporo brakuje...



PERSONALIA (Piłkarze)

Rozgrywki 7 ligi to mega wyzwanie. Udział biorą 24 ekipy, zatem spotkań jest aż 46! Do tego dochodzą mecze krajowych pucharów. Potrzebna jest więc bardzo szeroka kadra, ponieważ natężenie gier jest wyjątkowo duże. Dodatkowo nikt specjalnie nie przejmuje się kośćmi przeciwnika, a boiska są w fatalnym stanie; przypominają pastwiska, tudzież klepiska. W takich warunkach bardzo łatwo o kontuzje. Wiedziałem, że na gwałt muszę poszukać kilku piłkarzy, którzy dodadzą nieco jakości i głębi.

Oczywiście tradycyjnie „wyłączyłem budżety transferowe w pierwszym oknie“ jednak w 7 lidze nie jest to problemem. Wielu graczy ma bowiem kontrakty tymczasowe (pobierają pieniądze tylko wtedy, gdy zagrają) lub po prostu jest bez klubu. Warto szukać też zawodników udostępnionych do wypożyczenia. Gdy się dobrze poszpera - można wynaleźć ludzi, którzy sprawdzą się i co najważniejsze - chcą pograć w siódmej lidze.

Ja sprowadziłem wielu (obrońcy Frank Sinclair, Damilola Ajagbe, Liam Murray i wypożyczony z „samego“ Sunderlandu Thomas Robson, pomocnicy: Adul, Joshua Sarmento, Judd Ellis, Sean Highdale, Nathan Rooney i wypożyczony z Oldham Kyle Hardman). Najpóźniej - pod koniec stycznia - wykradłem z Market Drayton Town Kayledena Browna (polecił mi go użytkownik o nicku reteqq). Niestety - ten gość okazał się typowym przykładem zawodnika, który łapie kontuzję nawet przy otwieraniu lodówki. Wystąpił zaledwie w dwóch meczach. Ale nie było to problemem - miał kontrakt tymczasowy, a zatem nie grał - to nie pobierał kasy i nie obciążał napiętego budżetu klubu.

Jednak przedsezonowe nabytki nie stanowiły o sile FC United. W zasadzie tylko stoperzy Sinclair i Murray oraz lewy obrońca Robson wywalczyli miejsce w pierwszej jedenastce.

O jakiego kalibru piłkarzach tutaj rozmawiamy, możecie sobie wyobrazić rzucając okiem na profil wypożyczonego z Sunderlandu lewego beka Robsona:



Jednak czołowe postaci drużyny to bramkarz Spencer:



Prawy obrońca Stott:



Defensywny pomocnik Birch:



Środkowy pomocnik Byrne:



Lewoskrzydłowy Wright, jedna z legend klubu:



Środkowy ofensywny pomocnik Daniels, którego technika i błyskotliwość są na pozimie Premier League - szkoda, że inne atrybuty już nie bardzo... Niemniej bardzo na niego liczę:



No i rodzynek, największa legenda klubu, o którym notkę (jako o jednym z naprawdę nielicznych zawodników FC United) odnajdujemy w Wikipedii:

Wikipedia o Mattym

Panowie, oto napastnik Matty Wolfenden:



Ja wiem, że dla niektórych z Was jego atrybuty wyglądają śmiesznie, ale na Boga! - w 7 lidze wykończenie 16 i szybkość 13 muszą robić wrażenie.

OCZEKIWANIA ZARZĄDU I MOJE ZAŁOŻENIA

Zarząd oczekuje ode mnie awansu do strefy barażowej, czyli de facto - muszę zmieścić się w pierwszej piątce. Natomiast czego ja sam oczekuję od siebie i od zespołu? Napiszę wyraźnie i bez krygowania się: chcę awansu z pierwszego miejsca do 6 ligi! Ekipa ma największe grono fanów ze wszystkich drużyn siódmoligowych; karnety wykupiło 1250 z nich. Jak dla mnie - nie ma wyjścia! Musimy awansować! Mój plan - wszelkie rozgrywki pucharowe są sprawą drugorzędną, grać w nich będą dublerzy. Wszystkie główne siły koncentrujemy na lidze!

TAKTYKA

Ustawienie będzie takie samo jak zawsze w prowadzonych przeze mnie drużynach, choć ustawienie - niestety - samo nie będzie zdobywać goli ani wygrywać meczów. Najważniejsze są role przydzielone piłkarzom, a także polecenia indywidualne. Pozwólcie jednak, że pozostaną one tajemnicą mojej menadżerskiej kuchni! Napiszę tylko, że nie zarzuciłem podopiecznych mnogością poleceń taktycznych - mają grać raczej prostą i zdyscyplinowaną piłkę. Nie zamierzam siódmoligowców wysyłać na poszukiwanie kwadratowych jajek!



A oto piłkarze FC United, którzy pojawili się we wszystkich rozgrywkach sezonu 2013/14:

Spencer (Carnell) -
Stott (Ajagbe, Fox), Sinclair (Raglan, Lacey), Murray (Jones), Robson (Brownhill, Neville) -
Birch (Iqbal, Highdale) -
Byrne (Worsley, Hardman, Ellis) -
Giggs (Adul, Sarmento), Daniels (Rooney), Wright (Walwyn, Mulholland, Brown) -
Wolfenden (Norton, Greaves).

ROZGRYWKI

FA Trophy
(Puchar Angielskiej Federacji Piłki Nożnej dla drużyn półzawodowych z lig od 5 do 8)

W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej (czyli 1/256 finału) trafiliśmy na grający w naszej grupie 7 ligi zespół Matlock Town. Rezerwowi nie spisali się - niestety - dobrze...

FA Trophy 2013/14

Puchar Anglii

Najstarsze rozgrywki na świecie cieszą się w Anglii wielkim prestiżem. I tutaj szło nam całkiem nieźle - do momentu gdy mierzylismy się z ekipami, pozostającymi w naszym zasięgu. A zatem najpierw wyeliminowaliśmy Sutton Coldfield Town i Ampthill Town, by potem rozgromić dziewiątoligowy Crowborough Athletic aż 8-0! Rezerwowy na co dzień napastnik Mike Norton zdobył cztery gole! W kolejnej rundzie wygraliśmy 5-1 ze Stoubridge, drużyną - tak jak my - siódmoligową, lecz grającą na południu (inna grupa).

Po tym zwycięstwie dobiliśmy się do... pierwszej rundy rozgrywek! Czyli - 1/128 finału. Do tej pory występowali rezerwowi, lecz w 1 rumdzie wylosowaliśmy czwartoligowy Chesterfield i tym razem musiał zagrać pierwszy garnitur. Za wiele to jednak nie pomogło... Pomiędzy ligą czwartą a siódmą istnieje jednak przepaść...

Puchar Anglii 2013/14

Northern Premier League Challenge Cup
(Puchar Ligi dla drużyn z lig 7 i 8)

Kolejne rozgrywki, które stworzone zostały chyba tylko po to, aby moi rezerwowi utrzymywali odpowiedni poziom ogrania... Mierzyliśmy się z samymi ekipami ósmoligowymi; najpierw (po dogrywce) wyeliminowaliśmy Eastwood Town, potem Chasetown, wreszcie drużynę mającą zabawny herb - Romulus.



Jednak w ćwierćfinale - po konkursie rzutów karnych - lepsza okazała się ekipa Bedworth United. Trudno, rozpaczać nie będziemy...

Northern Premier League Challenge Cup 2013/14

7 Liga

Pierwszy mecz pod moim kierownictwem rozegraliśmy 17 sierpnia 2013 roku. W drużynie nie było jeszcze Franka Sinclaira (dołączy dopiero dwa dni później). Opaskę kapitańską założył więc Adam Jones, a zagraliśmy w ustawieniu:



Zmiany:

57' Norton / Giggs
81' Walwyn / Wright
86' Raglan / Stott

Za kilka miesięcy pewnie z uśmiechem spojrzę na ten „pierwszy raz“...

Wspomnienia  będę miał dobre - pokonaliśmy u siebie w obecności 1539 fanów drużynę Nantwich Town 3-1. Bohaterem spotkania został 20-letni Greg Daniels, który strzelił wszystkie trzy gole! Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że pierwszy z nich padł już w 39 sekundzie po akcji Giggsa i Wolfendena. Pierwszy wrzucił piłkę z prawej strony, drugi zgrał głową, a Daniels z kilkudziesięciu centymetrów wepchnął ją do siatki. Tak zaczyna się tworzenie historii:-)

Po dwóch dniach przerwy zagraliśmy po raz drugi i od razy wylany został na nas kubeł zimnej wody. Ulegliśmy ekipie Satafford Rangers 0-2. Potem było bardzo dobrze - sześć kolejnych zwycięstw, które pozwoliły nam usiąść w fotelu lidera. Następnie - jak to w słabej lidze - ruletka...



Niemniej wygrywając w 23 kolejce z zajmującą wysoką, trzecią lokatę ekipą Blyth Spartans (hat-trick Wolfendena!) powróciliśmy na pierwsze miejsce.

Tabela ligowa na półmetku

(Zwróćcie uwagę, że nie miałem jeszcze dodanych herbów - podziękowania na końcu!)

Jednak z tym liderowaniem to bardzo krucha sprawa... Różnica punktowa pomiędzy pierwszym miejscem a piątym to zaledwie cztery oczka. Niczego człowiek nie może być pewien. Jednego dnia pokonujemy znajdujące się w czubie tabeli Blyth Spartans, by wcześniej ulec na własnym stadionie broniącemu się przed spadkiem Whitby Town... Taka jest specyfika rozgrywek, gdzie umiejętności graczy są porównywalne. My mieliśmy jednak wspaniałego strzelca Matty Wolfendena, który w umownej pierwszej rundzie zdobył 18 goli (3 razy zaliczał hat-tricki!).

Druga część sezonu toczyła się po naszej myśli - w pierwszych dwunastu meczach zanotowaliśmy tylko jedną przegraną. Lekki kryzys złapał nas w połowie marca (dwie porażki z rzędu, w tym wstydliwa 3-5 z Fylde u siebie).



Fakt, potykaliśmy się czasem na prostej drodze, ale innym przydarzało się to samo. Bardzo wyrównana i nieprzewidywalna liga... Jednak dzięki talentom takich graczy jak Wolfenden, Daniels czy Wright tabela końcowa wyglądała następująco:

Tabela końcowa 7 ligi w sezonie 2013/14:

Zwróćcie uwagę, jak wygląda strefa spadkowa. Drużynę z bezpiecznego - 20 miejsca (Trafford) od tej z ostatniego, 24 (Whitby Town) dzielą tylko dwa punkty! Tutaj każdy mecz jest o wszystko i toczy się "na noże"!

CIEKAWOSTKI

Ostatnie miejsce w lidze zajął zespół Whitby Town. Na nas mieli jednak patent! Wygrali dwukrotnie; 1-0 w Manchesterze i 3-2 u siebie! To jest właśnie specyfika 7 ligi - nigdy niczego człowiek nie może być pewien!

Znów o meczu z Whitby Town! Otóż 22 lutego 2014 w przegranym 2-3 spotkaniu gola z rzutu karnego (na 2-2) strzelił Frank Sinclair. Stoper z Jamajki miał tego dnia 42 lata i 81 dni!

Najmłodszy gracz naszej ekipy - Joshua Sarmento - urodził się 5 sierpnia 1996 roku. W momencie debiutu miał 17 lat i 15 dni. Z kolei najstarszy - Frank Sinclair (ur. 3 grudnia 1971) - 26 kwietnia 2014 liczył sobie 42 lata i 144 dni, gdy pojawił się na boisku w kończącym ligowy sezon meczu z Marine.

Różnca wieku pomiędzy Sarmento a Sinclairem to prawie 25 lat (24 lata i 8 miesięcy)! Gdy Sarmento był niemowlakiem - Sinclair stanowił ważne ogniwo Chelsea Londyn.

Matty Wolfenden był niekwestionowaną gwiazdą siódmej ligi, królem strzelców, a najgorzej wspominać go będa piłkarze Blyth Spartans. Zarówno w pierwszym meczu (3-0, dom) jak i drugim (3-1, wyjazd) Wolfenden ustrzelił hat-tricka! Ale to nie wszystko! Bramkarzem Blyth Spartans w obu tych meczach był niejaki... Michał Misiewicz (Kanadyjczyk z polskim paszportem, lub na odwrót)! Zna go ktoś?



Jeszcze raz o meczu z Blyth Spartans (wiosennym, wygranym 3-1). Odbył się on w 44 kolejce (12 kwietnia 2014) i po tym zwycięstwie już bylismy pewni, że nikt nas nie prześcignie!

Piłkarze niezwykle wkurzyli mnie tydzień po tym wielkim triumfie. Dlaczego? Otóż nasz kochany dyrektor generalny, Andy Walsh, zarządził “dzień kibica“ i na Broadhurst Park stawiło się rekordowe 4081 fanów. I co? FC United of Manchester uległ zajmującemu 9 lokatę Ilkeston 0-1... Czyli - świętowanie (czytaj: picie po wywalczeniu awansu) było niezwykle huczne... No dobra, raz mogę wybaczyć!

Reprezentacyjną przeszłością - oprócz Franka Sinclaira - poszczycić się może Amjad Iqbal. Urodzony i wychowany w Anglii zawodnik (syn emigrantów) pięć razy zagrał w reprezentacji Pakistanu zdobywając jednego gola.

Tak wyglądały nasze miejsca w tabeli po poszczególnych kolejkach:

Pozycje

PODSUMOWANIE

Drużyna zrobiła dokładnie to, czego oczekiwałem. Świadomie poświęciliśmy wszelkie rozgrywki pucharowe (poza meczem w Pucharze Anglii z czwartoligowym Chesterfield zawsze grali dublerzy). Obowiązywało hasło - wszystkie siły rzucamy na ligę!

Sukces zawdzięczamy skuteczności Wolfendena - 37 bramek i tytuł króla strzelców! Swoich konkurentów wyprzedził bardzo wyraźnie:

Król Matty

Matty nie jest jednak typem sępa-samoluba. Dostrzega partnerów, o czym świadczy czternaście ligowych asyst.

Ważnym piłkarzem był główny rozgrywający, Greg Daniels (12 goli, 11 asyst), który jednak pod koniec października zerwał ścięgno podkolanowe, co go wyłączyło z gry na trzy długie miesiące. Zastępca - Nathan Rooney - wywiązywał się jednak na tyle dobrze ze swych zadań, że nieobecność Danielsa nie zachwiała pozycją zespołu w lidze. A gdybym go nie sprowadził przed sezonem?... Byłoby krucho.

Dobrze spisywał się Jerome Wright (13 goli, 10 asyst), Rhodri Giggs (2 gole, 14 asyst) oraz zastępujący go często Portugalczyk Adul (10 goli, 7 asyst). Solidnie bronił Spencer (jako jedyny zaliczył wszystkie 46 ligowych meczów od początku do końca!), w środku pola królował Byrne, a stoperzy Sinclair, Murray (bądź Jones) starali się jak mogli, choć nie ustrzegli błędów. Dla 42-letniego Jamajczyka był to chyba ostatni sezon. Często braki szybkościowe nadrabiał agresją, co trzykrotnie kończyło się czerwonymi kartkami.

Świetnie współpracowało mi się z dyrektorem generalnym Andy Walsh'em. Zwykle akceptował moje prośby (podwyższył nieco budżet płacowy, zezwolił na zatrudnienie większej liczby trenerów, a co najważniejsze - rozbudowywana będzie baza treningowa i obiekty młodzieżowe).



Andy'emu życzę powodzenia w tegorocznych wyborach - ma moje poparcie!



We wszystkich rozgrywkach 2013/14 udział wzięło 32 piłkarzy:

W rubrykach kolejno:

- piłkarz,
- wiek (stan na 31/12/2013),
- kraj pochodzenia w przypadku cudzoziemców,
- pozycja,

mecze w rozgrywkach:

- Liga,
- Puchar Anglii (PA),
- Northern Premier League Challenge Cup (CC),
- FA Trophy (FT),
Suma wszystkich występów i goli.



Na koniec chciałbym wyrazić swoją wdzięczność użytkownikowi o nicku "konik84". Udostępnił mi on link, dzięki któremu wszystkie ekipy z tak niskiej ligi mogły mieć swoje herby i cieszyć moje stare oczy! Dziękuję, dobry człowieku - rozgrywka dzięki Tobie była o niebo przyjemniejsza! A jakie te niektóre logosy są ciekawe!

Komentarze (0)

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Szukaj nas w sieci

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2025 by FM Revolution