Informacje o blogu

Nic nie sprzedaję - dzielę się emocjami

FC United of Manchester

Vanarama National League North/South

Anglia, 2014/2015

Ten manifest użytkownika mahdi przeczytało już 2574 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

Pokaż notki z kategorii:

MÓJ BLOG

Specyfikacja gry
14.3.1, niestandardowy rozmiar bazy danych, editor data kombinowany, oparty na update by Bartekr (1.0) Dodatkowo przygotowałem w formie „future transfer" najważniejsze transakcje przeprowadzone w realnym świecie futbolu latem 2014.
Pracę w klubie zacząłem 02/07/2013 (siódma liga).
Budżety transferowe wyłączone w pierwszym oknie.

Oficjalny dodatek umożliwiający grę w niższych ligach angielskich pobrany ze Steam
( FCUtdWill's National League System - Level 11 )

Linki do poprzednich odcinków:
Wstęp
Sezon 1

TROFEA ZDOBYTE PRZEZ KLUB W TRAKCIE MOJEJ KADENCJI:
Mistrzostwo 7 Ligi - 2014

PERSONALIA (Sztab)

Jak już pisałem we wstępie do tej kariery, FC United of Manchester nie ma prezesa, ponieważ jest zarządzany przez kibiców. W demokratycznych wyborach wskazują oni dyrektora generalnego, który w ich imieniu kieruje potem klubem. Po zeszłorocznym awansie z siódmego poziomu na szósty, nie wyobrażałem sobie, że ktoś inny sięgnie po władzę niż dotychczasowy szef Andy Walsh. Współpracowało mi się z nim bowiem bardzo dobrze. I rzeczywiście - Andy wygrał wybory i pozostanie dyrektorem generalnym na kolejną trzyletnią kadencję:



Jedną z jego pierwszych decyzji było przeobrażenie FC United w klub zawodowy (dotychczas miał status półprofesjonalny):



Walsh jest naprawdę fajnym gościem; zwykle godzi się na wszystkie moje prośby, choć nie zawsze od razu. Rozbudowywujemy więc bazę treningową i obiekty młodzieżowe, oraz sukcesywnie powiększamy sztab trenerski. Dostałem pozwolenie na zatrudnienie dodatkowych osób i dzięki temu w naszym klubie pojawili się kolejni, sławni niegdyś zawodnicy, a dziś trenerzy. Za obrońców wziął się były długoletni defensor Arsenalu Londyn, Nigel Winterburn, a Jamie Redknapp pomaga swemu imiennikowi Carragherowi nauczać aspektów taktycznych:





Do sztabu trenerskiego dołączył również John Murtough (który wcześniej pracował w Evertonie oraz Fulham i ma szczęśliwą rękę głównie do młodych piłkarzy - to on odkrył Waynea Rooneya!):



Obok tej trójki Anglików ściągnąłem do Manchesteru również trenera siłowego z Niemiec, Claudio Musslera (jako piłkarz grał na niższych poziomach w swoim kraju), młodego zdolnego trenera z Norwegii, Larsa Pettera Andressena, a także Polaka Mariusza Liberdę (były goalkeeper m.in. Polonii Warszawa i Dyskobolii), który będzie przygotowywał bramkarzy.



Z tego zaciągu zawiódł tylko Mussler, którego umiejętności drastycznie spadły. Reszta sprawdziła się i podniosła zdecydowanie jakość treningu:



PERSONALIA (Piłkarze)

Tuż po awansie do szóstej ligi zleciłem moim skautom obserwację czołowej piątki drużyn tej klasy rozgrywkowej z sezonu 2013/14. Potem przeanalizowałem umiejętności tamtych piłkarzy i porównałem je z atrybutami moich graczy. Wnioski były dość szokujące - okazało się, że piłkarze FC United prezentują się bardzo podobnie! Zdecydowałem więc, że w drużynie nie będzie żadnej spektakularnej czystki i postanowiłem zaufać zawodnikom, którzy wygrali siódmą ligę. Oczywiście pewne drobne korekty nastąpiły, ale w podstawowym składzie swoje miejsce odnalazło zaledwie dwóch nowych piłkarzy. To lewy obrońca Luke Conlan (20 lat, Irlandia Północna), który zastąpił Thomasa Robsona (wypożyczenie z Sunderlandu dobiegło końca) oraz stoper Mansour Assoumani (31 lat, dwukrotny reprezentant egzotycznych Komorów, który w latach 2001-06 sporo grał w Montpellier). Assoumani zastąpił w podstawowym składzie 43-letniego kapitana zespołu Franka Sinclaira, który musi zadowolić się rolą rezerwowego.





Oczywiście oprócz tej dwójki zadebiutowało jeszcze kilku nowych graczy (siedmiu), ale nie licząc wypożyczonego z Morecambe 35-latka Kevina Ellisona i wypożyczonego z Southend młodego Jacka Edwardsa - wszyscy pełnili raczej drugoplanowe role.

Kogo pożegnaliśmy? Odeszli: Robson i Hardman (koniec wypożyczeń), Fox, Carnell, Brownhill, Norton, Neville, Wright (koniec kontraktów) oraz Birch i Worsley (obaj Bradford Park Avenue).

OCZEKIWANIA ZARZĄDU I MOJE ZAŁOŻENIA

Andy Walsh powiedział mi bez ogródek: „Chcę, abyśmy zajęli miejsce w górnej części tabeli!“. Czyli - z grubej rury! Przecież jesteśmy tylko beniaminkiem! Byłem trochę zaskoczony tym rozmachem, ale przecież ja też jestem ambitnym człowiekiem! W głębi duszy marzyłem o awansie do strefy barażowej. W końcu nasi piłkarze mieli atrybuty podobne do graczy czołowych drużyn tej ligi, więc dlaczego nie?! Liczyłem na zgranie ekipy oraz - oczywiście - na naszego najlepszego strzelca Matty Wolfendena!

TAKTYKA I WYKONAWCY

Podstawowe ustawienie wyglądało tak:



Jak już wspomniałem powyżej, w pierwszej jedenastce odnalazło swoje miejsca dwóch nowych graczy (Conlan i Assoumani). Jednak w porównaniu do zeszłego sezonu zaszło kilka innych korekt. Prawy obrońca Stott został defensywnym pomocnikiem, Murraya definitywnie wygryzł ze składu Jones, Giggsa na prawej flance zastąpił Adul, a Wrighta (który odszedł z klubu) na lewym skrzydle zluzował polecony przez użytkownika o nicku „reteqqKayleden Brown. Piłkarz ten w zeszłych rozgrywkach zagrał zaledwie dwa razy, gdyż ciągle miał problemy ze zdrowiem. Teraz było inaczej.

A oto piłkarze FC United, którzy pojawili się w trakcie sezonu 2014/15 (liga plus krajowe puchary):

Spencer (Nizić) -
Raglan (Ajagbe), Assoumani (Sinclair, Lacey), Jones (Murray), Conlan (Stephens, Joao) -
Stott (Edwards, Highdale) -
Byrne (Iqbal, Ellis) -
Adul (Sarmento, Giggs), Daniels (Rooney, Doolan), Brown (Ellison, Walwyn) -
Wolfenden (Mulholland, Greaves, Davies).

A zatem - drużyna niby ta sama, ale jednak nie taka sama.

ROZGRYWKI

Northern Premier League Peter Swales Shield
(Mecz o Superpuchar, udział biorą zwycięzca 7 ligi (Północ) i zdobywca Northern Premier League Challege Cup, czyli Pucharu Ligi dla drużyn 7 i 8 ligi)

Jako mistrz północnej grupy 7 ligi rozpoczęliśmy sezon meczem o Tarczę Peter’a Swales’a. Naszym rywalem - ósmoligowa drużyna Bedworth United, która w roku 2014 triumfowała w Pucharze Ligi dla drużyn z 7 i 8 poziomu rozgrywkowego. Smaczku tej rywalizacji dodawał fakt, że w drodze po w/w puchar ekipa Bedworth United wyeliminowała (remis i potem wygrany konkurs jedenastek) właśnie moją drużynę. Oczywiście grali wtedy dublerzy FC United, ale fakt pozostaje faktem. Spotkanie o Superpuchar potraktowałem więc jako okazję do rewanżu oraz jako integralną część przygotowań do rozgrywek ligowych. Wystawiłem najlepszy skład.

Przeprawa z drużyną grającą o dwie klasy niżej nie była łatwa. W normalnym czasie rezultat brzmiał 1-1 i potrzebna była dogrywka, w której nie brakowało emocji. Najpierw niezawodny Matty Wolfenden dał nam prowadzenie, lecz ósmoligowcy zdołali wyrównać. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 115 minucie; dzięki bramce strzelonej przez Kayledena Browna, mogliśmy cieszyć się ze zdobycia trofeum.

Superpuchar 2014

Puchar Anglii

Podobnie jak w zeszłym roku - wszelkie rozgrywki pucharowe miały dla mnie drugorzędne znaczenie. Zatem najlepszy skład występował w lidze, a w pucharach grali dublerzy. Może właśnie dlatego mieliśmy spore problemy z wyeliminowaniem dwóch drużyn z niższych lig - Cheshunt i Banbury United. Mecze z tymi ekipami miały bliźniaczy przebieg - najpierw notowałem remisy u siebie i potrzebne były - w obydwu przypadkach! - powtórki. Na szczęście rostrzygnęliśmy je na swoją korzyść.

Natomiast w 4 rundzie kwalifikacyjej (1/256 finału) los przydzielił nam Telford United, czyli zespół występujący na tym samym poziomie co my (6 liga). Tym razem musieliśmy grać na wyjeździe i przywieźliśmy remis, 1-1. Czyli - po raz trzeci - potrzebna była powtórka. Niestety - rezerwowi nie stanęli na wysokości zadania i polegli w Manchesterze 0-2.

Puchar Anglii 2014/15


FA Trophy
(Puchar Angielskiej Federacji Piłki Nożnej organizowany dla drużyn z lig od 5 do 8)

Najpierw wyeliminowaliśmy szóstoligowe tak jak my, ale grające w konferencji południowej kluby Corby Town i Chelmsford City. Natomiast występujący poziom wyżej Forest Green Rovers okazał się dla moich dublerów zbyt silny i przegralismy 1-2. Zatem te rozgrywki zakończyliśmy na 2 rundzie (1/16 finału) i mogliśmy skupić się wreszcie na lidze.

FA Trophy 2014/15

6 Liga

Naszą przygodę z szóstą ligą (normalna nazwa: Conference North - nie wiem dlaczego graficy cmrev wpisują nazwę sponsora, tutaj: The Skrill, który zmienia się co roku...) rozpoczęliśmy od wywalczonego z trudem zwycięstwa nad Leamington 2-0. Dość długo zanosiło się na bezbramkowy remis, ale w końcówce najpierw portugalski skrzydłowy Adul (83 minuta) a następnie prawie 43-letni Frank Sinclair z karnego zapewnili nam zwycięstwo. A potem? Cóż - było bardzo dobrze, lepiej niż myślałem! W pierwszej połowie sezonu nie przegraliśmy ani razu na wyjeździe (!) a obydwie porażki ponieśliśmy na własnym stadionie:



Co ciekawe - te przegrane przyszły nie z rąk szóstoligowych potęg, lecz z ekipami zajmującymi miejsca w dolnej połówce stawki. Po 21 meczach tabela wyglądała tak:

Tabela ligowa na półmetku

A zatem zajmowaliśmy sensacyjne 2 miejsce z sześcioma punktami straty (i jednym meczem zaległym) do liderującego Guiseley. Byłem wniebowzięty, gdyż nabrałem pewności, że co najmniej do baraży jesteśmy w stanie się dostać.

Rewanże zaczęliśmy znakomicie - z pierwszych siedmiu meczów wygraliśmy aż sześć! Co prawda te wygrane były minimalne, jednobramkowe, ale dawały jakże potrzebne punkty! Drużyna uwolniona od spotkań pucharowych grała co tydzień, wszyscy byli wypoczęci i w dobrym nastroju. Zacząłem wierzyć, że po triumfie w siódmej lidze - możemy teraz wygrać również szóstą! Przyszła 32 kolejka i mecz z liderem - Guiseley. Pokonalismy ich bezapelacyjnie (3-1) i wskoczyliśmy na pierwsze miejsce. Wydawało się, że nic nas już nie zatrzyma i bezproblemowo wygramy tą ligę awansując o szczebel wyżej.

Tymczasem siedem kolejek przed końcem zaczęły się dziać istne cuda...

Wyjazdowe remisy ze średniakami, Harrogate Town i Gainsborough Trinity można jeszcze od biedy zrozumieć. Porażkę ze Stalybridge Celtic również. Ale przegranych ze słabeuszami (Hereford United, Hednesford Town) czy prawdziwej klęski u siebie z Telford United (drużyna z dolnej połówki tabeli) pojąć nie sposób. Nie mam pojęcia co się stało... Skład taki jak zawsze, taktyka bez zmian... A nagle wszystko zgrzytnęło, zacięło się i po prostu - stanęło... W ostatnich siedmiu meczach wygraliśmy zaledwie raz, ponosząc aż cztery porażki - czyli więcej niż w całym sezonie! Do momentu rozpoczęcia czarnego finiszu przegraliśmy zaledwie trzykrotnie... Co się stało?! Nie mam pojęcia! Robiłem co mogłem, ale nie potrafiłem tego złego trendu powstrzymać! A zespół Guiseley zacięcie nas gonił korzystając skrzętnie z tej fatalnej passy...

W 39 kolejce zrównali się z nami punktami, w 40 kolejce utrzymane zostało status quo, a w 41 kolejce - po naszej niespodziewanej domowej klęsce z Telford United 1-4 - wyszli na prowadzenie. Nawet nie wiecie, jaki byłem wściekły! Został ostatni mecz (wyjazd do nie walczącego już o nic marudera z Hednesford) i znów przegraliśmy... Katastrofa.



A gdybyśmy wygrali, to właśnie nam przypadłby bezpośredni awans, gdyż Guiseley też przegrało swoje ostatnie spotkanie. A tak - na własne życzenie - zajęliśmy drugie miejsce, trzy punkty za zwycięzcami... Okropne przeżycie.

Tabela końcowa 6 ligi w sezonie 2014/15:

Ostatnią szansą były baraże do których stawały drużyny z miejsc 2-5. Jak natchnąć kompletnie rozbity zespół - oto było pytanie... Ale co ja mogłem?... Postanowiłem zdejmować presję z tych piłkarzy...

Naszym półfinałowym rywalem została ekipa Stalybridge Celtic, z którą w sezonie zasadniczym wygraliśmy 3-0 (d) i przegraliśmy 2-3 (w).

Pierwsze spotkanie - na wyjeździe - przyniosło niespodziewane zwycięstwo 2-1 (gole: Daniels, Byrne). Na rewanż przyszło aż 5000 kibiców, czyli komplet! Drużyna nie zawiodła i wygrała pewnie (3-0), a bohaterem został 16-letni wychowanek mojego klubu, Gavin Davies. Młodziutki Walijczyk strzelił dwa gole, trzeciego dorzucił Nathan Rooney z rzutu karnego i mogliśmy szykować się na finał.

Fajnie, że mogliśmy rozegrać go na swoim stadionie (pewnie dlatego, że w sezonie zasadniczym zajęliśmy wyższą pozycję niż nasi rywale, North Ferriby United). Szczerze mówiąc - nie obawiałem się ich zbytnio. W lidze dwukrotnie z nimi wygraliśmy (3-0, 2-1) i wiedziałem, że na Broadhurst Park będziemy mogli liczyć na fanatyczny doping 5000 kibiców. Ostatecznie rekord z półfinałów (równe 5000, komplet) nie został pobity. Na stadion przybyło dokładnie 4632 widzów. Czy byli świadkami naszego awansu do 5 ligi? Spójrzcie na wyniki spotkań barażowych:

Baraże

CIEKAWOSTKI

Wypożyczony z Burnley australijski bramkarz Danijel Nizić zagrał tylko jeden raz w lidze. Ale za to w jakim meczu! Przed potyczką z liderującym Guiseley (32 kolejka) kontuzji nabawił się nasz podstawowy goalkeeper James Spencer. Nizić - który poprzednio grał tylko w pucharach - godnie go zastąpił i wygraliśmy 3-1.

W 11 kolejce zanotowaliśmy najwspanialsze podniesienie się z kolan. Graliśmy z Gloucester City i do przerwy remisowaliśmy 0-0, ale najgorsze było to, że czerwoną kartką ukarany został lewy obrońca Conlan. Zostaliśmy w dziesięciu i tuż po zmianie stron goście z Gloucester strzelili nam szybko dwie bramki. Siedziałem zrezygnowany i spisałem już ten mecz na straty. Tymczasem w 70 minucie kontaktowego gola zdobył Greg Daniels, wyrównał w 74 Mansour Assoumani, a w 90 minucie zwycięskie trafienie zapisał na swoje konto Kayleden Brown! Oddaliśmy zaledwie trzy celne strzały na bramkę rywali i wszystkie okazały się zabójcze!



Uwaga, Panowie - talent! Walijczyk Gavin Davies 15 marca 2015 roku pojawił się na naborze i od razu podpisał z klubem kontrakt juniorski. Zaledwie dwa dni później zadebiutował w pierwszej drużynie w spotkaniu ligowym przeciwko Harrogate Town. Miał tamtego dnia 16 lat i 111 dni - to klubowy rekord młodości. 46 dni później w rewanżowym barażowym meczu półfinałowym (przeciwko Stalybridge Celtic) strzelił dwa gole i został również najmłodszym snajperem w krótkich dziejach klubu (16 lat i 157 dni).



17 marca 2015 roku zagrali obok siebie wspomniany wyżej Gavin Davies (16 lat i 111 dni) oraz Frank Sinclair (43 lata i 104 dni). Różnica wieku między nimi to 27 lat!

Panowie, czy któremuś z Was zdarzyła się większa różnica wieku pomiędzy najmłodszym i najstarszym piłkarzem wystepującymi obok siebie w jednym meczu?!

Moja drużyna fantastycznie radzi sobie na wyjazdach - gorzej jest u siebie, na Broadhurst Park. Passa wyjazdowych meczów bez porażki (licząc wszystkie rozgrywki) rozpoczęła się jeszcze w zeszłym sezonie (29 marca 2014) a zakończyła dopiero 3 stycznia 2015!

21 razy pod rząd wracaliśmy z delegacji niepokonani!

PODSUMOWANIE

Ten sezon kosztował mnie wiele nerwów i nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć naszej totalnej zapaści z finiszu rozgrywek. To była czysta frustracja; cokolwiek bym nie robił - i tak przegrywaliśmy. Na szczęście w barażach pokazaliśmy, że potrafimy wyjść z dołka i ostatecznie wywalczyliśmy upragniony awans.

Kolejny wspaniały sezon zaliczył Matty Wolfenden - 29 ligowych goli plus 16 asyst! Pozwoliło mu to zająć drugie miejsce w klasyfikacji snajperów. Niestety - kontrakt kończy mu się 30 czerwca 2015 i odmawia podpisania nowego... Niewykluczone zatem, że ten świetny snajper pożegna się z klubem.

FC United of Manchester w pierwszych dwóch sezonach mojej pracy był zespołem tylko jednej gwiazdy - właśnie Wolfendena. Cała reszta to naprawdę przeciętni gracze - nawet biorąc poprawkę na poziom rozgrywek. Jeśli miałbym kogoś jeszcze wyróznić to byłoby to trzech starych znajomych z trzeciej ligi. Środkowy pomocnik Callum Byrne harował od pola karnego do pola karnego, Greg Daniels imponował jak zwykle wspaniałą techniką, a Nathan Rooney był pierwszym rezerwowym, który zawsze dawał z siebie wszystko.

Wyjaśnienia wymaga kwestia kontraktów. Mimo zmiany statusu klubu na w pełni zawodowy, niektórzy gracze wciąż mieli kontrakty tymczasowe. Również piłkarze pierwszego wyboru nie zarabiali kokosów; maksymalnie było to 275 funtów na tydzień (Adul i Assoumani). Uwierzcie, że - nawet w 6 lidze! - to nie były wygórowane płace! Przykłady? Najlepiej opłacani gracze ekipy Hyde (która zajęła ostatnie miejsce!) mogli liczyć na 400 i 375 funtów tygodniowo! Od nowego sezonu postanowiłem, że to się zmieni! Przede wszystkim planuję prawdziwą kadrową rewolucję, a poza tym zamierzam znacząco podnieść pensje. FC United of Manchester musi bowiem zacząć kojarzyć się z fajnym miejscem pracy, a nie z dziurą, gdzie bieda aż piszczy. Dyrektor Andy Walsh dał mi przyzwolenie na wprowadzenie NPP (Nowej Polityki Płacowej) i wstępnie ustalił budżet na około 20 000 funtów tygodniowo. Ja do tej pory wykorzystywałem około 6 000. Namówiłem też Walsha na zakup stadionu. Co prawda musimy spłacać teraz 5,5 mln. funtów pożyczki, ale ta transakcja i tak w przyszłości wyjdzie nam na dobre.



Co jeszcze? No tak - po zakończeniu rozgrywek podpisaliśmy umowę partnerską z Leicester City, który właśnie awansował na zaplacze Premiership. Mam nadzieję, że będę mógł wypożyczyć stamtąd kliku fajnych zawodników.



We wszystkich rozgrywkach 2014/15 udział wzięło 31 piłkarzy:

W rubrykach kolejno:

- piłkarz,
- wiek (stan na 31/12/2014),
- kraj pochodzenia w przypadku cudzoziemców,
- pozycja,

mecze w rozgrywkach:

- Liga,
- Puchar Anglii (PA),
- FA Trophy (FT),
- Northern Premier League Peter Swales Shield (PS)
Suma wszystkich występów i goli.

Na fioletowo zaznaczyłem debiutantów, a czerwonym znaczkiem „N“ - newgenów.

Komentarze (0)

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Szukaj nas w sieci

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.