Ten manifest użytkownika mahdi przeczytało już 1086 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.
KRÓCIUTKA NOTKA BIOGRAFICZNA
Pat Jennings...
Urodzony 12 czerwca 1945 roku zadebiutował w reprezentacji Irlandii Północnej jako osiemnastolatek (do 19. urodzin brakowało mu niespełna dwóch miesięcy). Rzecz miała miejsce 15 kwietnia 1964, przeciwnik: Walia, wynik: 3-2. Spotkanie rozegrano w ramach Mistrzostw Wielkiej Brytanii (British Home Championship). Ciekawostkę stanowi fakt, że razem z Jenningsem debiutował nie kto inny jak sam George Best! Czyli młodszy od Pata o rok genialny skrzydłowy Manchesteru United.
Unikalna fotka z 1969 roku. Od lewej Pat Jennings, George Best i młody menedżer Billy Bingham, czyli trzy wielkie osobowości futbolu Irlandii Północnej.
Źródło: Belfast Telegraph.
Pat Jennings łączył pokolenia! Bronił bowiem w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych! Jako 37-letni gracz debiutował na Mundialu (Hiszpania’82), a cztery lata później w Meksyku został najstarszym uczestnkiem mistrzostw świata w historii! 12 czerwca 1986 Irlandia Północna grała z Brazylią (0-3), a on tego dnia obchodził 41 urodziny! Potem rekord ten pobili Roger Milla (Kamerun) i ostatnio (2014) Faryd Mondragon z Kolumbii, ale jego wyczyn z Meksyku daje mu wciąż miejsce w pierwszej trójce „najstarszych“. Warto zaznaczyć, że Jennings uczestniczył aż 6 razy w eliminacjach do mistrzostw świata (1966, 70, 74, 78, 82 i 86)! Ten niesamowity rekord wyrównało dopiero dwóch reprezentantów Trynidadu i Tobago (Dwight Yorke i Russel Latapy).
Łącznie w latach 1964-86 Pat rozegrał 119 spotkań dla Irlandii Północnej.
Pat Jennings w swoim ostatnim meczu w drużynie narodowej. Brazylia - Irlandia Płn 3-0 (12 czerwiec 1986, 41 urodziny!)
Karierę klubową związał Jennings głównie z klubami londyńskimi (Tottenham i Arsenal). W tym pierwszym spędził 13 sezonów i do dziś jest na White Hart Lane osobą niezwykle szanowaną (o czym za chwilę).
Fotki powyżej: Pat Jennings w latach 70-tych. Stylowe i modne wówczas bokobrody
SYLWESTROWY SZOK
Transfermarkt to słynny i renomowany portal niemiecki. Zawiera setki tysięcy diagramów byłych i obecnych piłkarzy. Buszując tam w Sylwestra trafiłem na diagram Pata Jenningsa z którego wynikało, że umarł 6 czerwca 2016 roku:
Jak widzimy - przy jego profilu jest czarna wstążeczka oznaczająca śmierć. Wchodzę w jego profil:
Jak widzimy powyżej, mamy potwierdzoną datę śmierci (06/06/2016) i czarną wstęgę na fotce. Polska wersja Transfermarkt - to samo!
Zgłupiałem... Mieszkam w Anglii od ponad 7 lat, codziennie robię sobie prasówkę (gazety, najważniejsze portale) i absolutnie nie słyszałem, żeby Pat umarł!
Sprawdzam dla pewności wikipedię, portale piłkarskie - nic!
Żadnej informacji o śmierci Jenningsa!
Więcej! Odnalazłem dwa dowody na to, że po rzekomej „śmierci“ Jennings osobiście oglądał EURO 2016!
PAT JENNINGS LOUNGE
Pomyślałem, że może jednak Transfermarkt ma jakieś informacje, o których cały świat nie ma pojęcia... Postanowiłem sprawdzić więc rzecz u źródła!
W Wielkiej Brytanii tradycją jest tzw. hospitality (gościnność). W dużym skrócie i uproszczeniu polega to na tym, że nabywcy karnetów mogą udać się do tzw. foyer (angielskie: lounge) i posilić się przed i po meczu. Co jakiś czas w tym foyer spotkać można klubowe legendy i z nimi porozmawiać, zdobyć autograf i generalnie miło spędzić czas. Klub Tottenham ma kilka takich foyer. I obok tych nazwanych na cześć Billy Nicholsona, Gary Mabbutta, Steve’a Perrymana i Danny Blanchflowera swoje foyer ma także Pat Jennings. Jako ambasador klubu i jego były zawodnik, podtrzymuje swoją więź z Tottenhamem poprzez uczestniczenie od czasu do czasu właśnie w tzw. hospitality. Kliknij poniżej, oficjalna strona Spurs:
Przerażony niespodziewaną informacją wygrzebaną na Transfermarkt napisałem do znajomego kibica Tottenhamu:
Ja: Czy Pat nie żyje???
Nick: Nie, żyje i ma się dobrze. Często spotykam go w swoim mieście i rozmawiamy.
Całe szczęście!
Sto lat Pat!
REAL MADRYT |
FC BARCELONA |
MANCHESTER UNITED |
Stawiaj na dwie taktyki |
---|
W okresie przygotowawczym warto przyuczać piłkarzy do dwóch taktyk – np. domowej i wyjazdowej. Piłkarze łatwiej będą dostosowywać się do zmiany ról w trakcie sezonu i będą lepiej przygotowani taktycznie do spotkań. |
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ