Nawet w męskiej piłce nożnej pojawia się coraz więcej kobiet. Mamy z nimi do czynienia chociażby na stanowiskach fizjoterapeutów w różnych klubach. Football Manager jednak dotychczas nie rozróżniał płci. I to się raczej nie zmieni.
Nie jest tu problemem samo wprowadzenie atrybutu "płeć" do gry. To jest do zrobienia i nie sprawiłoby programistom wielu problemów. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju wiadomości, które wyświetlają nam się w Football Managerze. W języku angielskim zdanie, w którym podmiotem jest mężczyzna wygląda tak samo, jak takie, w którym podmiotem jest kobieta. Jedyne co się zmienia to użycie zaimków osobowych, zależnie od płci, "he" (gdy podmiotem jest mężczyzna) lub "she" (gdy jest nim kobieta). Inaczej sytuacja ta wygląda w innych językach, takich jak hiszpański czy polski. W naszym języku oprócz użycia zaimka osobowego "on" lub "ona" zależnie od płci zmienia się jeszcze chcociażby użyty czasownik. A więc jeśli chcielibyśmy w grze zobaczyć podział na płci, potrzebne byłoby przepisywanie każdego zdania mogącego się pojawić w grze, które może dotyczyć tej części pracowników klubów, wśród których mogą pojawić się przedstawicielki płci pięknej.
Graeme Kelly stwierdził jednoznacznie, że na dzień dzisiejszy jest to niewykonalne. Takie działanie zajęłoby nie tylko wiele czasu, ale też wiele funduszy. Wymagałoby to bowiem zwiększenia gaży za tłumaczenie gry. Taka decyzja SI Games może się podobać lub nie, jednak docenić trzeba, że pracownicy SI nie myślą tylko o angielskich fanach FM`a, ale również o graczach z innych krajów, takich jak nasz.
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ