Badanie postępów treningowych po kilku miesiącach, generowanie wypowiedzi managerskich czy wpływanie na morale zawodników - to tylko kilka opcji pozwalających twórcom na debugowanie gry podczas jej tworzenia. Teraz już nie tylko twórcom...
SI Games tworząc FMa nieustannie go testuje i to pod wieloma względami. W tym celu wprowadza do gry mnóstwo dodatkowych opcji, które są usuwane przed wydaniem produktu, aby nie dostały się w ręce zwykłych śmiertelników. Okazało się jednak, że tym razem SI pokpiło sobie kwestie bezpieczeństwa i miast usunąć opcje do debugowania po prostu je ukryło.
Co jest ukryte prędzej czy później musi być odkryte i tak też się stało i tym razem. Opcje debugujące jakimi twórcy posługiwali się podczas pisania Football Managera to między innymi generowanie dowolnej informacji medialnej na temat naszego bądź innego klubu, wpływanie na morale zawodników czy tworzenie regeneratów z kolejnego roku lub nawet 10 bądź 60000 (!) lat. Twórcy pozwolili sobie też na wędrówkę w czasie do dowolnego dnia oraz w przestrzeni - do dowolnego ekranu gry. Poniżej przedstawiamy kilka możliwości na jakie pozwalają opcje debugujące, a także krótką instrukcję jak je aktywować.
Sporo tego, a nie sposób ukazać na jednym obrazku wszystkiego. Zresztą po co, skoro przerobienie gry w celu wyświetlenia i używania opcji debugujących jest banalnie proste i sprowadza się do edycji jednego pliku xml. Mowa o pliku z katalogu [FM]/data/menus pod nazwą game.xml. Wystarczy odnaleźć w nim fragment:
< record >
< string id="text" value="Quit Game" / >
< flags id="event_id" value="QUIT" / >
< /record >
i za nim, a jeszczeprzed znacznikiem < /list >, dopisać następujące dwie linie:
< record id="----" / >
< record file="menus/game debug"/ >
To wszystko co trzeba zrobić, żeby móc cieszyć się obecnością opcji debugujących w grze. Jeśli edycja plików .xml jest czymś, czego wolelibyście uniknąć, lub niektóre opcje nie działają w grze tak jak powinny, to możecie po prostu pobrać poniższy plik, w którym znajdziecie spakowany folder menus z dokonanymi wyżej wymienionymi zmianami (a także kilkoma innymi, które zapewnić mają poprawne działanie opcji debugujących). Archiwum wystarczy wypakować do katalogu [FM]/data uprzednio tworząć kopię zapasową istniejącego folderu [FM]/data/menus. Miłej gry!
>>>
Pobierz spakowany folder menus
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ