O ile takie atrybuty jak szybkość, technika, kreatywność itp. są jednoznaczne, to dla wielu kontrowersje budzą takie cechy piłkarzy jak agresywność lub ekscentryczność. Bo czy lepiej, by były one wysokie, a może niskie?
W tym temacie nie mam dla Was jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli chodzi o agresywność gracza, to jak twierdzi
Marc Vaughan, może mieć ona zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ. Wszystko zależy jak swoją energię nasz zawodnik wykorzystuje na boisku, a to natomiast od jego doświadczenia i profesjonalizmu. Jeżeli wkłada ją w zdecydowane interwencje, czy grę na krawędzi faulu, może taki gracz przydać się nam bardzo. Jeżeli natomiast nadmierną energię wyładowuje na „pyskówki” z sędzią, brutalne przewinienia itp. to czym prędzej powinniśmy podziękować mu za współpracę. Nie ulega więc wątpliwości, że gracza z wysokim atrybutem agresywności musimy pilnie obserwować.
Ekscentryczność natomiast dotyczy naszych bramkarzy. Tutaj sprawa wydaje się znacznie prostsza. Główny programista
SI radzi, byśmy preferowali piłkarzy o niskich wartościach tego atrybutu. W innym razie możemy spodziewać się, że nasz bramkarz za wszelką cenę będzie chciał się pokazać, niekoniecznie z korzyścią dla naszego zespołu (np. próbując kiwać się z napastnikami drużyny przeciwnej, czy też niepotrzebnie daleko wychodząc z bramki i w efekcie narażając się na efektowny lob).
P.S. Witam z powrotem na tej „łajbie” ... tzn. okręcie.
Komentarze (0)
Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.
Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ