Brak skuteczności napastnika ?!

 kamilm Partyzant

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.12.2013, 13:04    #1
Gram 4-5-1 jeden defensywny pomocnik i dwóch środkowych, dwóch ofensywnych skrzydłowych oraz jeden wysunięty napastnik.Tym napastnikiem jest Bekim Balaj, gram Cracovią w każdym spotkaniu mam przewagę w posiadaniu piłki, ale mój napastnik nie chce nic strzelać, macie jakiś pomysł jak ustawić go albo jego partnerów, żeby strzelał bramki ?

 dawig Partyzant

Postów: 130
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2012
Skąd: bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.12.2013 13:08    #2
Mam identycznie.Tylko u mnie to Benzema! Mam posiadanie piłki i 1:0 dla mnie w 27 strzałach! gram identyczną formacją!

 kpisarz Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2008
Skąd: gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.12.2013 15:20    #3
hehe ja mam podobnie, z tymże gram 4-5-1, 5 pomocnikow w jednej linii, i to oni u mnie strzelaja bramki, napardziory światowej klasy a bramek brak:(

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.12.2013 15:33    #4
[quote="kpisarz"]hehe ja mam podobnie, z tymże gram 4-5-1, 5 pomocnikow w jednej linii, i to oni u mnie strzelaja bramki, napardziory światowej klasy a bramek brak:([/quote]

Najwidoczniej nie potrafisz wykorzystać jego potencjału, mocnych stron
.

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.12.2013 16:01    #5
Najwidoczniej nie potrafisz wykorzystać jego potencjału, mocnych stron[/quote]
Booosze jak czytam taki text to nie wiem czy sie smiac czy plakac.... a co tu niby trzeba wykorzystac? jaki potencjal, jakie strony? Przeciez to jest zmora tej wersji ze wszyscy wala bramki czy to pomocnicy czy schadzacy napastnicy a nawet obroncy z roznych a napastnicy to jakas kpina... wiec daruj sobie takie komenty....

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.12.2013 16:15    #6
[quote="voodoo79"]Najwidoczniej nie potrafisz wykorzystać jego potencjału, mocnych stron
Booosze jak czytam taki text to nie wiem czy sie smiac czy plakac.... a co tu niby trzeba wykorzystac? jaki potencjal, jakie strony? Przeciez to jest zmora tej wersji ze wszyscy wala bramki czy to pomocnicy czy schadzacy napastnicy a nawet obroncy z roznych a napastnicy to jakas kpina... wiec daruj sobie takie komenty....[/quote]

Czyli uważasz, że gdy napastnik jest niski, a ty będziesz hartował go dośrodkowaniami to w pełni wykorzystujesz jego mocne strony i możesz liczyć na jego strzeleckie zdobycze?
Przestań krytykować i zacznij kombinować. Moi napastnicy nie mają żadnych problemów ze zdobywaniem bramek

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 24.12.2013 o godz. 16:16

.

 hQ Partyzant

Postów: 724
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.08.2008
Skąd: Wodnica k. Ustki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.12.2013 19:14    #7
Moi napastnicy też nie mają problemów. Trzeba wiedzieć jaką rolę lubi pełnić na boisku. W jakim tempie grać, z kim grać. Wykorzystać to czy jest szybki, czy dobrze gra głową, czy skoczny oraz umieć go odpowiednio umotywować. Jednych jak opieprzysz to grają dobrze, a innych jak powiesz, żeby grał na luzie, a jeszcze inni będą mieli Ciebie kompletnie w dupie obojętnie co powiesz bo po prostu będą mieli taki charakter i podejście do Ciebie i być może po prostu zawodnik jest do niczego. No i ewentualnie masz takich pomocników co lepiej strzelają niż podają :P
Polska Gola

 Wazza10 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.12.2013
Skąd: Manchester
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 14:02    #8
Mam ten sam problem grając United i mając do dyspozycji Rooneya i Van Persiego. Używam 4-3-3 z trzema środkowymi pomocnikami, dwójką skrzydłowych i wysuniętym napastnikiem lub 4-2-3-1 z dwoma skrzydłowymi i klasyczną '10' podwieszoną pod wysuniętego napastnika. W pierwszym ustawieniu ustawiam napastnika jako 'wysuniętego napastnika' z poleceniem częstych strzałów, tutaj gra Rooney, bądź Van Persie, ewentualnie Chicharito, co do drugiego ustawieniu klasyczną '10' jest Rooney ze swobodą taktyczną ryzykownymi podaniami, wyjściami na wolne pole i częstymi strzałami, Van Persie ustawiany jako 'kompletny napastnik' z częstymi strzałami i rajdami między obrońcami, bądź Chicharito jako 'lis pola karnego' z szukaniem gry. Przy 4-3-3 gram skrzydłami z ostrymi dośrodkowaniami i bezpośrednimi podaniami, przy 4-2-3-1 utrzymanie piłki, szersze pole gry i podania w pole karne. W zeszłym sezonie Rooney 17 bramek, Van Persie 16 we wszystkich rozgrywkach, teraz w marcu RVP 9 goli, Rooney 8... Partolą sytuacje nieziemsko, ale i nawet z ustawieniem 'częstych strzałów' potrafią zastanawiać się z piłką na 12-14 metrach przed bramką. Dodam, że strzałów celnych mam z lepszymi rywalami co najmniej po 6-8 na mecz, słabszymi nawet do 20-25. Obrońcy Smalling, Vidić, czy Jones potrafią mieć po 6-7, podczas gdy napastnicy zawodzą. Welbeck grając rzadziej i jako schodzący napastnik ze skrzydła ma 11 goli przy znacznie mniejszej roli. Zastanawiam się na ile to błąd gry, a na ile taktyki, w FM'ie 13 przy podobnych ustawieniach wykręcałem takimi napastnikami po 25-30 goli w całym sezonie, a mając Leandro Damiao w Tottenhamie doszedłem w jednym sezonie do 65 goli we wszystkich rozgrywkach, taktyki bardzo nie zmieniałem w porównaniu do 13, bo lepsze jest wrogiem dobrego, więc zastanawia mnie skąd ta niemiła niespodzianka wśród napastników w FM'ie 14.

P.S. Nie zdarza mi się ustawiać dwóch napastników w linii, chyba, że muszę gonić wynik, nie mam żadnego z nich ustawionego na odgrywającego.

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 19:43    #9
[quote="pikawa94"][quote="voodoo79"]Najwidoczniej nie potrafisz wykorzystać jego potencjału, mocnych stron
Booosze jak czytam taki text to nie wiem czy sie smiac czy plakac.... a co tu niby trzeba wykorzystac? jaki potencjal, jakie strony? Przeciez to jest zmora tej wersji ze wszyscy wala bramki czy to pomocnicy czy schadzacy napastnicy a nawet obroncy z roznych a napastnicy to jakas kpina... wiec daruj sobie takie komenty....[/quote]

Czyli uważasz, że gdy napastnik jest niski, a ty będziesz hartował go dośrodkowaniami to w pełni wykorzystujesz jego mocne strony i możesz liczyć na jego strzeleckie zdobycze?
Przestań krytykować i zacznij kombinować. Moi napastnicy nie mają żadnych problemów ze zdobywaniem bramek[/quote]
Panowie skonczcie ta farse bo wiadomo ze w tej wersji jest podzial granie napastnikami w slabszym klubie a silniejszym, gram w ta gre od 13 lat i skoro w tej grze gram Barcelona i widze ze jest problem z napastnikami to nie wciskajcie mi kitu o jakies zagrania czy wrzutki czy wyjscia na wolne pole bo wiem co grac i co wykorzystywac u moich zawodnikow jakich mam, a mimo to jest problem, sytuacje sam na sam to z gory wiem ze bramkarz wyciagnie itp. Nie chce tu rozwijac tematu ale nie chce mi sie sluchac ze w tej wersji z napasnikami jest wszsystko okey bo juz mnie to nudzi.... i nie przekonujcie tych ktorzy widza w czym jest problem albo jaka to niby ta wersja jest zaje....ta bo to kilkunasty procent jest tylko...... i nikt tego nie zmieni , chyba ze tworcy.....

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 20:11    #10
[quote="voodoo79"][quote="pikawa94"][quote="voodoo79"]Najwidoczniej nie potrafisz wykorzystać jego potencjału, mocnych stron
Booosze jak czytam taki text to nie wiem czy sie smiac czy plakac.... a co tu niby trzeba wykorzystac? jaki potencjal, jakie strony? Przeciez to jest zmora tej wersji ze wszyscy wala bramki czy to pomocnicy czy schadzacy napastnicy a nawet obroncy z roznych a napastnicy to jakas kpina... wiec daruj sobie takie komenty....[/quote]

Czyli uważasz, że gdy napastnik jest niski, a ty będziesz hartował go dośrodkowaniami to w pełni wykorzystujesz jego mocne strony i możesz liczyć na jego strzeleckie zdobycze?
Przestań krytykować i zacznij kombinować. Moi napastnicy nie mają żadnych problemów ze zdobywaniem bramek[/quote]
Panowie skonczcie ta farse bo wiadomo ze w tej wersji jest podzial granie napastnikami w slabszym klubie a silniejszym, gram w ta gre od 13 lat i skoro w tej grze gram Barcelona i widze ze jest problem z napastnikami to nie wciskajcie mi kitu o jakies zagrania czy wrzutki czy wyjscia na wolne pole bo wiem co grac i co wykorzystywac u moich zawodnikow jakich mam, a mimo to jest problem, sytuacje sam na sam to z gory wiem ze bramkarz wyciagnie itp. Nie chce tu rozwijac tematu ale nie chce mi sie sluchac ze w tej wersji z napasnikami jest wszsystko okey bo juz mnie to nudzi.... i nie przekonujcie tych ktorzy widza w czym jest problem albo jaka to niby ta wersja jest zaje....ta bo to kilkunasty procent jest tylko...... i nikt tego nie zmieni , chyba ze tworcy.....[/quote]
A ty nie staraj się przekonywać ludzi, którzy nie mają problemów z napastnikami czy to w słabym klubie, czy mocnym, bo także mija się to z celem i też mnie nudzi ciągłe tłumaczenie ludziom, że to oni muszą coś zmienić, a nie twórcy. Też nie gram w tą grę pierwszy raz. Nie twierdzę, że nie jest ona pełna dziwnych zachowań, sytuacji, bugów, bo jest, lecz zwalanie teraz wszystkiego na grę jest totalnym szczytem głupoty.
Wszyscy myślą, że grając wielką Barceloną, Realem, Manchesterem City czy United, zrobią taktykę idealną, wykorzystując wszystkie możliwe zagrania i umiejętności zawodnika, uważając, że mecz za meczem sam będzie się wygrywał. Otóż tak nie jest. Myślicie, że ściągniecie taktykę z internetu i ona załatwi wasze wszelkie bóle głowy. Lecz i to spotka się z bolesnymi wynikami w grze, bo ktoś robił to pod swój zespół, u zawodników z konkretnymi umiejętnościami, którzy potrafili wykonywać to co im się przypisało. Pewnie i ja gdybym wkleił teraz taktykę, do której dochodziłem przez ponad 3 sezony "pracy" w jednym zespole, nie mógłbym zagwarantować Wam zwycięstw. Dlaczego? Bo każde polecenie robiłem pod konkretnego piłkarza. Gdy robię zmianę, wprowadzam potrzebne korekty - wszystkie pod danego rezerwowego i przynosi to efekt. Wydaje mi się, że taki właśnie powinien być symulator pracy managera. Reakcja na każdy czynnik. Jeżeli napastnik nie strzela, to znaczy, że trzeba coś po prostu zmienić, a nie obwiniać o to grę, bo takie rozwiązanie jest po prostu najłatwiejsze. Wmawianie twórcom, że coś jest nie tak z napastnikami, a gdy już to "poprawią" - narzekacie, że napastnik w każdej akcji sam na sam zachowuje się jak profesor i strzela bramkę, ponownie narzekając na temat hokejowych wyników i niemożliwej skuteczności snajperów.
.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.