Ceny piłkarzy z T-Mobile Ekstraklasy FM 2013

 4everyoung Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2013, 14:30    #1
Witam,

Mam pytanie, doszły mnie słuchy, że w najnowszym FM-ie 2013 ceny piłkarzy w naszej ekstraklasie nie do końca działają poprawnie. Tzn. wraz z odnoszonymi sukcesami nie wzrastają odpowiednio, tak jak to było w grze w poprzednich latach (piłkarze mieli wartość po kilkanaście mln złotych itp.). Czy to prawda? Zastanawiam się nad kupnem gry i chciałbym wiedzieć jak z tą wyceną piłkarzy jest naprawdę. Mogłyby osoby grające polskimi klubami wrzucić screeny, na których widać wartości piłkarzy po kilku sezonach gry? Z góry dzięki.

 gregotsw Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2009
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2013 15:15    #2
Piłkarz jest wart tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Szacunkowe ceny, nawet te z realnego świata częstą mijają się grubo z rzeczywistością.

Dla przykładu dodam, że miałem w składzie bardzo dobrego gracza wycenianego przez grę na 2mln euro.(prowadziłem Wisłę, z sukcesami, zwycięstwo w LM, ćwf. i płf. LM itp) Zgłosiło się po niego FC Porto, w odpowiedzi wysłałem im że oczekuję 20mln. Następnie otrzymałem info, że wszystko toczy się dalej, a zawodnik teoretycznie wyceniany na 2mln poszedł za 20mln.

Jest to zdecydowanie realniejsze, gdy manager klubu kupującego patrzy na realną wartość zawodnika, a nie jego wycenę teoretyczną. Jest to duży plus dla FM 13.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.01.2013 o godz. 15:16

 4everyoung Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2013 16:05    #3
Mimo wszystko sugerowana wartość różni się zbyt drastycznie od kwoty, za którą sprzedałeś piłkarza. Rozumiem wycenę piłkarza przez grę na 4 mln euro i sprzedanie go za 8 mln, ale nie takie coś, że jest wart szacunkowo 2 mln a idzie za 20.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2013 16:51    #4
na tym polegają negocjacje... on wystawil cenę graniczną a komputer ją zaakceptował. Gdyby cena byla zawyzona komputer albo by propozycję odrzucil albo zaoferowal mniej, proste.

 gregotsw Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2009
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2013 19:18    #5
4everyoung - dużo zależy od wartości kontraktu(więcej piłkarz zarabia = większa jest wartość wyceny teoret.) oraz reputacji zawodnika i klubu w którym gra. Jak bym zrobił reputację kontynentalną swoją Wisłą(czego nie da się osiągnąć wygrywając raz LM i klubowe MŚ oraz superpuchar europy - na reputację pracuje się latami, jak np. Real czy inne kluby i nawet 5 dobrych sezonów to za mało), a piłkarz miałby globalną(kontynentalną miał już wcześniej) do tego zarabiał więcej(zawsze twardo negocjuję kontrakty to i nie zarabiał za dużo, gdzieś w okolicach 1mln euro / rok) to jego wycena byłaby sporo wyższa. Chyba kluczowe są reputacja klubu i wartość kontraktu.(im wyższe tym gra wyżej gracza wycenia)

Przecież w rzeczywistości zupełnie za grosze oddajemy graczy, którzy ostatnio coraz częściej (patrz Dortmund) po sezonie już są warci kilkukrotnie więcej. To jest dopiero poronione!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.01.2013 o godz. 19:20

 _Twardy_ Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2013 11:31    #6
negocjacje transferowe, negocjacjami ale jak zawodnik jest dobry to i cena "startowa" wyższa. w klubie mam kilku zawodników naprawdę niezłych. Powiedziałbym nawet jednych z lepszych w grze na swoich pozycjach w grze. Trochę może przesadziłem ale mieszczą się w czołowej 15-20 no ale tam są już małe różnice. Taka wysoka pozycja w rankingu nie może według mnie być wyceniana na max. 1.6 mln euro. Dodam jeszcze, że wygrałem 2 razy ligę mistrzów, raz puchar euro, KMŚ, 2 razy Superpuchar Europy. To jednak są jakieś osiągnięcia. Zestawmy to z zawodnikami, których wypożyczyłem z klubu za granice. Bielawski u mnie wary niecały 1 mln w Espanyolu ponad 3 mln, Frankowski miał cenę podobną a po wypożyczeniu skoczyła do 7.5 mln. Śmiesznie to tak wygląda, reputacja ciągle idzie do przodu a z ceną się nie zmienia nic ;/

 gregotsw Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2009
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2013 13:15    #7
Jak zawodnik jest dobry, to nie jest istotna jego wycena przez grę. Jak jest wart 20mln to nawet jak jest wyceniany na 1mln sprzedasz go za te 20mln.

Porównaj sobie reputację swojego klubu a tych do których wypożyczałeś. Oczywiste jest, że klub z reputacją kontynentalną, grający w dużo silniejszej lidze jest bardziej szanowany, co objawia się także tymi wycenami, którymi i tak nie ma się po co przejmować.

Twoje osiągnięcia to za mało na rep. kontynentalną, dodatkowo słaba ranga ligi polskiej także dorzuca tutaj swoje 3 grosze.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.01.2013 o godz. 13:16

 majkelbox Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.06.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.03.2013 14:50    #8
Trochę nie do końca tak jest jak piszesz. Mam zawodnika który umiejętnościami przewyższa niejednego gracza z realu czy barcelony na pozycji środkowego pomocnika. Reputacja klubu (gram legią) kontynentalna. Reputacja rozgrywek ekstraklasy bardzo dobra, wyżej niż rosyjska holenderska czy ukrainska. A mimo to w rosji gorsi zawodnicy są wyceniani na 10-15 milionów euro a mój na 1,6 miliona. A ha kontrakt na 5 lat, zarabia 58 tysięcy tygodniowo a wiek 27 lat czyli najlepszy dla pomocnika.
Mało tego wyceniam go na 25 milionów euro. I nikt go nie chce za tą cenę, oferty od Chelsea czy milanu to 1,8 do 2,5 miliona euro. JEST TO CHORE. Bo żebym sam kupił takiego zawodnika to muszę wyłożyć dwadzieścia parę baniek...
Dodam, że jest wychowankiem....

 majkelbox Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.06.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.03.2013 14:55    #9
Trochę nie do końca tak jest jak piszesz. Mam zawodnika który umiejętnościami przewyższa niejednego gracza z realu czy barcelony na pozycji środkowego pomocnika. Reputacja klubu (gram legią) kontynentalna. Reputacja rozgrywek ekstraklasy bardzo dobra, wyżej niż rosyjska holenderska czy ukrainska. A mimo to w rosji gorsi zawodnicy są wyceniani na 10-15 milionów euro a mój na 1,6 miliona. A ha kontrakt na 5 lat, zarabia 58 tysięcy tygodniowo a wiek 27 lat czyli najlepszy dla pomocnika.
Mało tego wyceniam go na 25 milionów euro. I nikt go nie chce za tą cenę, oferty od Chelsea czy milanu to 1,8 do 2,5 miliona euro. JEST TO CHORE. Bo żebym sam kupił takiego zawodnika to muszę wyłożyć dwadzieścia parę baniek...
Dodam, że jest wychowankiem....

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.03.2013 14:59    #10
Gram Lechią. Miałem zawodników wartych 1 mln funtów i oferty za nich miałem na poziomie kilkunastu czy 20pare mln. Więc jak po prostu jakiś klub jest zainteresowany kupnem to rzuci kasą i tyle.

Przeczytaj sobie mój wcześniejszy temat: http://www.cmrev(...)#p194269

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.03.2013 o godz. 15:00

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.