Co robie źle?

 vonBaron Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2013, 18:12    #1
Gram Bayernem, ustawieniem 4-2-2-2 i o ile u siebie jakoś sobie radzę to na wyjazdach jest tragedia, przegrywam z ostatnimi drużynami w tabeli, nie wyszedłem też z grupy w LM. Gram w FM'a już kilka lat ale takiego bagna sobie nie przypominam. Moja taktyka to: Kontrola-Płynny
Podania-bezpośrednie, swoboda taktyczna-większa swoboda, intensywniejszy pressing, krycie strefowe, szukaj gry reszta na domyślne. Obrona-cofnięta, gra szeroko i szybko.

 undertheskin Partyzant

Postów: 170
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.09.2012
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2013 18:42    #2
Jak idzie źle to zmiana taktyki jest jedną z opcji. Ja grałbym Bayernem bardziej ofensywnie, bo z tego co widzę to masz dwóch defensywnych pomocników. Zagrałbym 4-2-3-1 ustawiając jednego z defensywnych pomocników jako pomocnika odbierającego piłkę + dwóch ofensywnych skrzydłowych z opcją schodzenia pod bramkę (Roben, Ribery), jakiegoś wysuniętego rozgrywającego i napadziora jako odgrywającego albo lisa pola karnego, można by też ustawić kolejnego napastnika jako ofensywnego pomocnika za napastnikiem, ale w roli klasycznej dziesiątki, boczni obrońcy (jak Lahm, który lubi się włączać w grę ofensywną) z funkcją wsparcia. Dalej krótsze albo domyślne podania. Swoboda taktyczna domyślna, krycie domyślne, pressing intensywny, obrona domyślnie. Wszystko zależy od tego, kogo masz w składzie. To jednak oczywiście twoja gra :).

 vonBaron Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2013 18:57    #3
To podam dokładny skład jak wszyscy są dostępni
Neuer BR-Obrona, Boateng LO-Automatcznie, Lahm PO-Automatcznie, Dante ŚO-Stoper, Badstuber śO-Obrona, Schweinsteiger CR-Wsparcie, Kroos WR-Atak, Ribery S-Atak, Robben S-Atak, Gomez LPK-Atak, Muller CN-Atak

W 12 grałem identycznym ustawieniem i taktyką i odnosiłem duże sukcesy.

 Karpikos Partyzant

Postów: 114
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.03.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2013 19:00    #4
4-2-3-1 z tym ze ustaw 2 DP.Masz Gustavo i Bastiana. Daj Bastianowi role Cofnietego Rozgrywajacego a gustavo DP z rola wsparcia.
Boczni obroncy tez z rola wsparcia,ustaw im dosrodkowania na Czesto,rajdy z pilka na rzadko i ataki z glebi pola tez na rzadko.
Ustaw wszystkim DEFENSYWNYM zawodnikom strzaly z dystansu na Rzadko(oprocz Bastiana). Sproboj zagrac Mandzukiciem jako Lisem Albo Srodkowym napastnikiem.
Styl wez Bardzo płynny. Wysuń srodkowych obroncow i ustaw pułapki ofsajdowe na TAK.
Muller albo Kroos na K10.

Mam nadzieje ze pomoze.

Nie dziwie sie jak masz 2 rozgrywajacych ze Ci nie idzie bo sie poprostu gubia. Graj 1 napastnikiem,wiecej graczy daj do rozegrania piłki. Sciagnij szybszych Srodkowych obroncow jak dasz rade i ustaw jednemu OBRONCA GRAJACY PIŁKA.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.04.2013 o godz. 19:03

 vonBaron Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2013 19:05    #5
Nie mam Gustavo bo sprzedałem do Chelsea, potrzebowałem kasy bo budżet transferowy na starcie to był jakiś żart. Ale mam Martineza

Jeszcze śmieszne jest to ze na 15 meczy rozegranych Badstuber ma 9 zawodników meczu i średnia 8

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.04.2013 o godz. 19:14

 vonBaron Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2013 21:27    #6
No i rozegrałem 4 mecze ustawieniem 4-2-3-1, z Cluj w LM u siebie 1:0, z Freiburgiem wyjazd 0:1, Furth u siebie 2:1, i najcięższy mecz z BVB wyjazd 2:2. Coś tam się poprawiło lepiej bronie ale tez mniej sytuacji bramkowych. Ustawiłem wszystkim piłkarzom instrukcje na domyślne, nie wiem czy dobrze zrobiłem.

 Karpikos Partyzant

Postów: 114
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.03.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2013 21:44    #7
Ustaw zeby Robben sie z Riberym zmieniał pozycjami. To w takim razie daj bocznym obroncom zeby atakowali z glebi pola(u mnie grali znakomicie jak mieli na rzadko). Zobacz czy sie poprawi czy nie. Skrzydlowym pokombinuj z ustawieniami i k10. Napastnika daj na odgrywajacego. Bastian Schweinsteinger niech bedzie rozgrywajacym,nadaja sie do tego.

 vonBaron Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2013 21:57    #8
A nie lepiej żeby Kroos był WR zamiast K10 imo bardziej pasuje do tej roli, tak samo żeby to on był rozgrywającym?

 Karpikos Partyzant

Postów: 114
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.03.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.04.2013 22:00    #9
Zmien strategie na ofensywna. Ja tam gralem Bayernem to Bastian mi rozgrywal pileczke elegancko :)

 vonBaron Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2013 01:12    #10
Zastosowałem się do niektórych z waszych rad i jak na razie efekt rewelacyjny! W superpucharze rozbiłem BVB 4-1 a w lidze po 6 kolejkach 6 zwycięstw, bilans bramkowy 20-3 :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.