Eliminacje EURO 2016 - system

 Alessandro_DK Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2014, 01:27    #1
Mam pytanie do kogoś, kto może kojarzyć taki szczegół: gram aktualnie w FM 2012 i mając rok 2014 objąłem reprezentację Polski. Zanim rozpocznę walkę o EURO 2016 przeglądałem zasady kwalifikacji czy są takie same jak w "realu". Okazało się, że nie, bo w FMie mam 10 grup eliminacyjnych (a nie 9 jak to jest w rzeczywistości) i w "zasadach" jest coś takiego: 2 najlepsze drużyny z każdej grupy kwalifikują się bezpośrednio; zespoły z trzecich miejsc - 4 najlepsze drużyny w bezpośrednich meczach".

I nie mogę się doliczyć jak to wygląda - 2x10= 20 drużyn + gospodarz Francja to 21. I brakuje 3 drużyn. Jak więc ma to wyglądać (czy też jak to wyglądało u kogoś kto miał styczność z tymi eliminacjami) i co oznaczają te 4 najlepsze zespoły z trzecich miejsc? Bo nijak mi się to nie kalkuluje. W terminarzu mam zaznaczone baraże, więc co, 4 najlepsze grają w barażach? No to zostałyby dwie więc brakuje jednej do awansu.

Albo to jakiś błąd, albo źle opisane w zasadach na stronie eliminacji, albo ja czegoś nie rozumiem.

Z góry dzięki za odp.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2014 10:10    #2
W 13 to jeszcze nie zostało zaimplementowane (tj. gospodarz z automatu gra), ale chyba tak sobie Platini wymyślił, coby Francuzy nie spadły w rankingu za mocno. I pewno od 2016 trzeba będzie jako gospodarz grać w eliminacjach - choć będąc pewnym udziału, to jest 8-10 sparingów. Obecnie mam u siebie 2026 i u mnie wygląda to tak - każdy zwycięzca i runner-up swojej grupy eliminacyjnej wchodzi. Dobiera się 6 najlepszych reprezentacji z 3-go miejsca i spośród nich wyłania się 3 finalistów. Do tego gospodarz, wchodzący bez gry. By się wszystko zgadzało, grup musi być 10 (bo 10x2 = 20 + 3 baraże + gospodarz = 24). Przy 9-ciu grupach będzie 18 wchodzących z marszu + 19-ty gospodarz, co daje 5 wakatów. Z baraży nie ma szans - za mało grup, by losować trzecie miejsca. Pewnie będzie coś śmierdziało w stylu "dwie najlepsze drużyny z 3-go miejsca wchodzą od razu, 6 kolejnych gra w barażu", ale pewności nie mam.

Mnie dziwi co innego - po kiego grzyba 9 grup? Z 10 jest łądny i przejrzysty układ, więc po jakiego wuja to zmieniać? Rozegraj dla pewności do 2016, to się dowiesz - napisałem tutaj najbardziej ogarniętą (moim skromnym) wersję, która przy okazji nie różni się drastycznie od tej z 13. Ale czy tak będzie na 100%, to nie wiem.

No i powodzenia w eliminacjach ;)

 Alessandro_DK Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2014 13:18    #3
Dzięki za odp. Możliwe więc że u mnie w FM 2012 będzie tak jak u Ciebie, czyli 6 najlepszych z trzecich miejsc zagra baraże + Francja jako gospodarz. Tylko dziwi mnie dlaczego w zasadach na stronie eliminacji u mnie w FM jest napisane o tych czterech najlepszych z trzecich miejsc. Może jakiś błąd? No bo z czterema zespołami mi to nijak nie pasuje. Ani to baraże, ani cztery od razu do awansu...no nie wiem.

A jeśli chodzi o to, o czym pisałeś, czyli o 9 grupach, czyli tak jak to jest w realnych eliminacjach które zaczynamy we wrześniu, to już wiadomo jak to będzie i jest tak, że po 2 najlepsze, czyli 9x2=18, do tego najlepsza z trzecich miejsc awansuje bezpośrednio. Zostaje 8 ekip z trzecich miejsc do baraży, więc awansują 4 i gospodarz. Wychodzi 24.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2014 14:27    #4
W 12 powinno być tak, jak mam w 13. Platini wpadł na takie pomysły dosyć niedawno (nie jestem na 100% pewien, ale czytałem o tym już w 2014; łatki nie ingerują w przepisy [chyba nie?]). Chociaż, może w 12 były jeszcze Euro cały czas 16-zespołowe?
Sprawdziłem, już w '12 jest to zaimplementowane - od 2016 masz 24 zespoły i w/w formę eliminacji.

 Alessandro_DK Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2014 13:52    #5
Ok, czyli wszystko jasne, dzięki raz jeszcze za konsultację;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.