FC porto pomoc.

 mauerVEB Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2014, 17:36    #1
witam mam problem i zarazem szukam pomocy , przechodzac do sedna sprawy , gram fc porto 1 sezon FM 2014 , i mam problem co do taktyki , gram ustawieniem 4-1-2-2-1 (4-5-1) i nie moge ustawic zespolu tak zeby gral jak porto , raz jest tak ze jest duzo strzalow ale nie celnych , a innym razem ze strzelam 4 bramki ale pod koniec przeciwnik nawet o wiele slabszy odemnie strzela mi 3-4 bramki pod rzad w ciagu 5-10 minut , sa duze niedociagniecia obrony , duzo luk przez co przeciwnik wychodzi 1 vs 1 , napastnik robi za pomocnika bo nic nie strzela tylko asystuje a bramki strzelaja skrzydlowi co tez jest moim zdaniem bledem , mianowicie chodzi mi oto że szukam pomocy co do usatwienia skladu i polecen druzyny , zeby druzyna grala dobrze w obronie ale zarazem potrafila ladnie prostopadlym podaniem pomiedzy obronce przejsc do bramki , bo FCP ma naprawde swietny sklad a takie wyniki sa smieszne . Wiec prosze o pomoc co do taktyki , nie chodzi mi o pobranie jakiejs taktyki bo juz probowalem i nic nie dziala , jak by ktos mogl mi pomoc ustawic zespol abym wygrywal ale przy tym obrona grala swoje. Dzieki

 Snorlaks Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2014
Skąd: Ryki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2014 18:50    #2
Chętnie bym ci pomógł i pewnie kazdy ale wstaw screen z taktyk + skład i ostatnich meczy to lepiej sie zorientujemy ;)

 mauerVEB Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2014 19:47    #3






 szkagar Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2013
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2014 21:19    #4
Nie wiem czy uda ci się ustawić ich "by grali jak Porto". To tylko gra. Ale:

1. Skrzydła masz zupełnie niewykorzystane. Spróbuj grać więcej skrzydłowymi - zagrania na skrzydła/ataki skrzydłami. Wtedy twoi skrzydłowi mogą dośrodkowywać albo grać jako schodzący napastnicy.
2. Przy takim ustawieniu lepiej grać podaniami bezpośrednimi, koniecznie kontratakować.
3. Jeśli dajesz polecenie "rajdy między obrońcami" bądź pewny, że twoi napastnicy są dobrymi dryblerami :)
4. Moim zdaniem robisz duży błąd jakim jest opracowanie tylko jednej taktyki. Ja mam opanowane trzy taktyki, w tym jedną defensywną (gram z kontry). Taktykę wybieram wtedy "pod przeciwnika". Sprawdzam jaką taktyką może zagrać i dopasowuję swoje ustawienie.

 mauerVEB Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2014 22:05    #5
dzieki , postaram sie dostosowac jbc napisze jak wyszlo , i jeszcze pytanie czy polecasz grac ustawieniem w porto 4-2-3-1 ?? bez DP tylko z ŚPO ? lub SN ?

 Snorlaks Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2014
Skąd: Ryki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2014 06:20    #6
Do tej taktyki zastosuj takie polecenia: podania bezpośrednie, ostre dośrodkowania, znacznie wyższa linia obrony, szersze pole gry, znacznie wyższe tempo, agresywny odbiór piłki. nękanie rywali i podania w pole karne. A skrzydłowym daj indywidualnie polecenia mniej pressingu i szukaj gry.

 szkagar Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2013
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2014 17:03    #7
Mauer ... ciężko mi powiedzieć, jak ja bym grał na twoim miejscu. Moje taktyki są dostosowane do składu, albo też na odwrót. Kupuję zawodników którzy umiejętnościami i nastawieniem pasują do moich założeń. Żeby ci coś konkretnego doradzić, musiałbym wziąć na warsztat twoich piłkarzy, sprawdzić każdego z nich, ustawić dla nich kilka taktyk i zagrać kilka meczy sparringowych. Tak właśnie prowadzę moją drużynę. Mogę ci powiedzieć kilka moich i zapewne nie tylko moich rozwiązań:

1. Mam opracowane trzy taktyki. taktyki wykorzystujące różne nastawienia: gra w defensywie (kontratak), gra przeciwko przeciwnikowi z gęstą obroną oraz "uniwersalne" którym gram najczęściej. Przed sezonem skupiam się tak z 2 tygodnie na treningu kondycyjnym (bez sparringów). Kolejne tygodnie zawodnicy trenują wyłącznie zgranie (również treningi przedmeczowe). Wtedy szybko uczą się ustawień i grają lepiej jako drużyna.
2. Zauważyłem, że masz bardzo szeroki skład. Wielu zapewne uważa, że to dobrze, ale ja uważam, że to za dużo. Zazwyczaj mam po dwóch zawodników w pierwszym składzie na każdą pozycję: gracz pierwszego składu + zmiennik. Co to daje? Po pierwsze oszczędzam na wydatkach (nie prowadzę tak bogatej drużyny jak FCP czy inne zespoły z górnej półki). Po drugie, łatwiej rotować składem i masz zmienników na wypadek kontuzji. Świetnym rozwiązaniem są piłkarze umiejący grać na kilku pozycjach (głównie dotyczy to skrzydłowych i bocznych pomocników).
3. Pytasz się czy grać z DP - odpowiem ci tak ... jeśli masz dobrego DP to graj nim, ale jeśłi masz lepszych na przykład pomocników lub napastników to graj taką taktyką, żeby ich wykorzystać.
4. Nie wiem jak motywujesz swoich piłkarzy, a to ma duże znaczenie. Może zabrzmi to jak przechwałka, ale podam ci taki przykład: prowadzę Lecha Poznań 10 sezon z rzedu. Półfinał Ligi Mistrzów Lech Poznań - PSG (mecz w Poznaniu). Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:2 dla PSG. Moznaby powiedzieć ... pozamiatane ... ale w drugiej połowie zdemolowałem PSG i wygrałem 6:3 (mój jeden napastnik strzelił klasycznego Hat-tricka, później dostał złoty but za Ligę Mistrzów - 11 bramek). Nie zmieniłem ustawienia, nie zrobiłem ani jednej zmiany, ale w rozmowie motywacyjnej użyłem odpowiednich poleceń i zagrali zupełnie inaczej. (finał z Barceloną wygrałem 2:1)

 Snorlaks Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2014
Skąd: Ryki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2014 17:28    #8
[quote="szkagar"]Mauer ... ciężko mi powiedzieć, jak ja bym grał na twoim miejscu. Moje taktyki są dostosowane do składu, albo też na odwrót. Kupuję zawodników którzy umiejętnościami i nastawieniem pasują do moich założeń. Żeby ci coś konkretnego doradzić, musiałbym wziąć na warsztat twoich piłkarzy, sprawdzić każdego z nich, ustawić dla nich kilka taktyk i zagrać kilka meczy sparringowych. Tak właśnie prowadzę moją drużynę. Mogę ci powiedzieć kilka moich i zapewne nie tylko moich rozwiązań:

1. Mam opracowane trzy taktyki. taktyki wykorzystujące różne nastawienia: gra w defensywie (kontratak), gra przeciwko przeciwnikowi z gęstą obroną oraz "uniwersalne" którym gram najczęściej. Przed sezonem skupiam się tak z 2 tygodnie na treningu kondycyjnym (bez sparringów). Kolejne tygodnie zawodnicy trenują wyłącznie zgranie (również treningi przedmeczowe). Wtedy szybko uczą się ustawień i grają lepiej jako drużyna.
2. Zauważyłem, że masz bardzo szeroki skład. Wielu zapewne uważa, że to dobrze, ale ja uważam, że to za dużo. Zazwyczaj mam po dwóch zawodników w pierwszym składzie na każdą pozycję: gracz pierwszego składu + zmiennik. Co to daje? Po pierwsze oszczędzam na wydatkach (nie prowadzę tak bogatej drużyny jak FCP czy inne zespoły z górnej półki). Po drugie, łatwiej rotować składem i masz zmienników na wypadek kontuzji. Świetnym rozwiązaniem są piłkarze umiejący grać na kilku pozycjach (głównie dotyczy to skrzydłowych i bocznych pomocników).
3. Pytasz się czy grać z DP - odpowiem ci tak ... jeśli masz dobrego DP to graj nim, ale jeśłi masz lepszych na przykład pomocników lub napastników to graj taką taktyką, żeby ich wykorzystać.
4. Nie wiem jak motywujesz swoich piłkarzy, a to ma duże znaczenie. Może zabrzmi to jak przechwałka, ale podam ci taki przykład: prowadzę Lecha Poznań 10 sezon z rzedu. Półfinał Ligi Mistrzów Lech Poznań - PSG (mecz w Poznaniu). Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:2 dla PSG. Moznaby powiedzieć ... pozamiatane ... ale w drugiej połowie zdemolowałem PSG i wygrałem 6:3 (mój jeden napastnik strzelił klasycznego Hat-tricka, później dostał złoty but za Ligę Mistrzów - 11 bramek). Nie zmieniłem ustawienia, nie zrobiłem ani jednej zmiany, ale w rozmowie motywacyjnej użyłem odpowiednich poleceń i zagrali zupełnie inaczej. (finał z Barceloną wygrałem 2:1)[/quote]

mógłbyś dać jakiś dowód w postaci screena, bo nie moge uwierzyć że pokonałeś lechem poznań PSG...

 szkagar Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2013
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.01.2014 16:28    #9
proszę bardzo i od razu małe sprostowanie ... to nie był pół, ale ćwierćfinał. W dziale "przechwałki" dałem kilka screenów z moich ogólnych sukcesów

 Snorlaks Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2014
Skąd: Ryki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.01.2014 18:13    #10
Łał Marcelo w 2022 jeszcze gra :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution