FM 2012 czy 13

 ronaldek1 Młody aktywista

Postów: 532
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.09.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2013, 17:49    #1
Witam, czy grać nadal w FM 12 ( który uważam, że jest świetny ) czy przesiąść się na 13 ?
http://www.cmrev(...)927.html

Mile widziana pomoc

 Emeryt Partyzant

Postów: 162
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.05.2012
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2013 17:59    #2
Bierz 12, 13 to tragedia.

 MarcinPSG Partyzant

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.09.2012
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2013 18:41    #3
FM 12 jest szalenie prosty, łatwy i przyjemny. Na FM 13 trzeba więcej czasu poświęcić by osiągać sukcesy. Wielu ludzi ma problemy, jest wiele ciężej. Ja jednak wolę się namęczyć, namyśleć i nawkurzać i odczuwać wielką radość z małego sukcesiku dlatego bardzo zdecydowanie polecam FM 13.
Vaduz

 kowalsyk Partyzant

Postów: 123
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2012
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2013 18:55    #4
Nie jest wcale tak ciężko jak wielu mówi. W pierwszym sezonie wygrałem ligę Realem Sociedad. Nie gram na s&l, bo nie ma to wielkiego sensu, ale przy dobrych lotach ogrywałem Barce i Real po 1:0, co z moim składem było dość ciężkie. Teraz kontynuuję 2 sezon. Mam za sobą coś koło 25 kolejek i jest 3, ze stratą 5 pkt do Realu i meczem mniej. Mam dosyć szeroką kadrę, więc radzę sobie w LM, lidze i Pucharze Króla. Natomiast cieszę się, że poprawili silnik meczowy, bo w końcu można normalnie grać.

 German Partyzant

Postów: 401
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.06.2010
Skąd: Gubin/Poznań.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2013 19:26    #5
Głupie pytanie, kup 13 to sie dowiesz.

 franas Młody aktywista

Postów: 234
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.09.2006
Skąd: Pyrlandia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2013 19:31    #6
Zostań przy 12. Dla mnie różnicy, po tygodniu grania, nie ma żadnej.
Uśpiony revolucjonista ;)

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2013 19:35    #7
Na forum jest już kilka obszernych tematów, w których ludzie wyrażają swoją opinie na temat najnowszej odsłony FM. Wystarczy sobie przeczytać i wyciągnąć wnioski. Kolejny tego typu temat to tylko zaśmiecanie forum i powtarzanie w kółko tego samego.

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2013 20:10    #8
FM13 jest w pełni grywalny, choć jest kilka irytujących rzeczy (zawyżone wymagania kontraktowe i transferowe, obrona gra niepewnie i za mało agresywnie, dużo identycznych goli). Jednak grać się da i nawet (niektórzy mnie zlinczują :D) czerpać radość. Z tymi kwotami transferowymi jest podejrzanie: gracz warty (w drużynie prowadzonej przez AI) powiedzmy 5 mln., to żeby go kupić trzeba często wydać kilka razy więcej, a jak inne zespoły chcą naszego grajka, to jak uzyskasz 150% jego wartości, to już sukces.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.01.2013 o godz. 20:12

 MarcinPSG Partyzant

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.09.2012
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2013 20:37    #9
Ale tak nie jest w realnym futbollu też ? Graczy, którzy nie śpieszą się do odejścia z zespołu, a także kluby nie chcą ich sprzedawać to by ich przekonać trzeba dać dużą kwotę i pensję. No np. Nick Powell trafił do ManU za 6mln funtów. 17sto latek pewnie był wart nie więcej niż 1 mln funtów. Podobnie z Ronneyem, niegdyś 17stolatkiem który debiutował. ManU zapłaciło kilkanaście milionów funtów za gracza wartego piszą bardzo ostrożnie kilka mln funtów. Gdy klub chce z róznych powodów sprzedać gracza to ceny są "normalne". Real kupił Ozila za 13 mln euro, bo kończył mu sie kontrakt. Real chciał Ronaldo ale cena była zaporowa, Real sie zdecydował i wyłożył 94 mln euro. Modrica też Tottenham nie chciał sprzedać i Real musiał zapłacić z bomby blisko 40 mln euro, które mogą wzrosnąć z bonusami do 50 mln euro. Andżi namowiła Etoo wysokim kontraktem bagatela 20 mln za sezon, dla porównania Ronaldo zarabia 10 mln euro za sezon. Aguerro tez był "nie do wyciągnięcia" trzeba było zapłacić klauzure 40mln. Popatzcie na transfery w Angli. Np Jarvis przechodzi za 9 mln funtów do West Hamu z Wolveshampton.
Chygryński trafił z Szaktara do Barcelony za 30 mln. Hazard 45 mln, Torres chyba 50 mln kosztował. Przykłady można mnożyć bez końca. Oczywiście są też super oferty, a w fmie 2013 w końcu jest z tym lepiej bo naprawdę mówie to z ręką na sercu, że utrzymanie w pełni zadowolonego gracza w klubie jest strasznie ciężkie dlatego na listach transferowych u mnie po 3 sezonach w naprawde przyzwoitych cenach widziałem już np. : Cavani, Neymar, Falcao, Hamsik, Rooney, Chicarito, Silva, Dede, Lewandowski, Mata, Suarez i wielu wielu innych. Gdy się cierpliwie poczeka można kupić gracza tego pokroju za wiele mniejszą kwotę niż jego potencjalna wartość. W zasadzie ściągając graczy z samych list transferowych w pełni można zaspokoić swoje potrzeby.
Vaduz

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2013 22:49    #10
Ja nie mówię o takich graczach, tylko o zawodnikach wartych 20 tys., a kluby żądają za nich nawet po kilkanaście milionów. Widzisz rozbieżność? Do tego oferty kontraktowe, gdzie klub prowadzony przez AI zawsze ma lepiej. Gracz u nas żąda 100 tys., długie negocjacje i schodzę do 80 tys. i kilku klauzul. Komputer osiąga 50 tys. i praktycznie brak klauzul (żadnych powiązań zawodnika z zarówno moim, jak i przeciwnym zespołem. Ani lubi, ani nienawidzi. Ta sama liga, podobna reputacja).
I jeszcze moja ulubiona sytuacja: Ubiparip, zdobywca korony króla strzelców w Ekstraklasie, zagrał dwa mecze w reprezentacji Serbii, a nikt go nie chce nawet za 0 zł. :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution