FM ogólnie

 enwu Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.10.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.10.2013, 23:25    #1
Witam wszystkich fanów FM :)

Swoją przygodę z managerami pewnie jak większość z was zaczynałem od pierwszych części CM a skończyłem na FM07 w który gram do dziś.
Nadszedł chyba czas żeby zagrać w coś nowego i szczerze mówiąc jestem w kropce bo nie wiem który wybrać 2012, 2013 może starszy albo zaczekać na 2014?
Co mnie zawsze denerwowało w '07 i od razu pytanie czy w nowych częściach się to zmieniło:

1. Nigdy nie bawiła mnie gra na dłużej niż sezon, dwa zespołem z górnej półki typu Arsenal, Barcelona czy Milan. Zawsze lubiłem grać outsiderami zazwyczaj z 2 lub 3 ligi. Nie wiem czy to nazwać bugiem czy niedopatrzeniem przez twórców ale zawsze było tak że piłkarze po awansie do wyższej ligi w większości musieli być wymieniani na nowych (podczas meczów grali tak jakby to był ich pierwszy mecz w życiu - 0 zgrania). Najśmieszniejsze jest to że po spadku znów grali świetnie. Dla ciekawości podczas gry wykupiłem całą moją drużynę zespołem pierwszoligowym i nagle przeżyłem szok. W lepszym zespole grali bardzo dobrze i mogli rywalizować z o wiele silniejszymi zespołami niż są w 2 lidze. Oczywiście nie pisze, że wygrywali z każdym po 5:0. Do czego zmierzam ? Nie rozumiem dlaczego słabi piłkarze w dobrym zespole zawsze grają przynajmniej przyzwoicie a dobzi piłkarze w słabszym klubie grają na wysokim poziomie jedynie do pewnego szczebla albo w ogóle się nie sprawdzają. Czy w którymś FM to poprawiono ?

2. Pewnie każdego to denerwuje, a mianowicie skuteczność napastników. Grając słabym zespołem (chociaż zauważyłem to też grając lepszymi klubami) stwarzam wiele sytuacji podbramkowych często +/- 10 strzałów celnych z czego przy dobrych wiatrach wpada 1-2 bramki. Komputer natomiast ma 2-3 strzały celne z czego 1-2 bramki. Często z tych 1-2 bramek komputera to strzały życia. Nie byłoby w tym nic dziwnego żeby takie mecze zdarzały się raz na jakiś czas a niestety tak nie jest. Przykład z francuskiej 2 ligi. Grałem Niort przeciwko Grenoble miażdżąca przewaga przez cały mecz i przegrywam 1-2 przy strzałach celnych 14-3. W następnym meczu powtórka z klubem Creteil. Dla odmiany grając lepszym zespołem sytuacja taka się zdarza ale dużo rzadziej.

3. Bramkarze. Nie ma chyba nic gorszego jak podczas meczu nasz bramkarz wybije za słabo piłkę, źle poda albo wpuszcza wszystko jak leci natomiast bramkarz komputera broni wszystko. Dzieje się tak zazwyczaj grając słabszymi klubami. Udało mi się ściągnąć (do Niort) za darmo 4 bramkarza Lyonu który na wypożyczeniach był w każdym zespole gwiazdą. Nie mogłem uwierzyć jak przez pierwsze 3 mecze na 8 celnych strzałów wpuścił 7 goli (wyglądało to tak jakby pierwszy raz grał w piłkę) gdzie w 2 poprzednich klubach w których grał na wypożyczeniu wpuścił przez cały sezon po ok. 25-30 bramek. Żeby nie było że obronę mam dziurawą :) Moja defensywa czyli przede wszystkim dwaj środkowi obrońcy zostali wybrani do 11 gwiazd sezonu 2 ligi.

4. Finanse - temat rzeka. Słabym zespołem ile bym nie oszczędzał na kontraktach i zarabiał na transferach, klubach filialnych to zawsze na koniec jestem na minus. Lepszym zespołem zawsze jest przynajmniej minimalny plus. Trochę to denerwujące, że za sprzedaż mojej gwiazdy jestem w stanie utrzymać się na plusie jedynie przez kilka miesięcy.

5. Szkółka piłkarska
Nigdy mi się nie zdarzyło grając słabym zespołem z doskonałą szkółka piłkarską wyszkolić piłkarza klasy światowej albo chociaż krajowej. Nigdy też nie zauważyłem żeby w przyszłości jakaś wielka gwiazda została wygenerowana w słabym klubie a przegrałem w FM07 wiele sezonów różnymi klubami.

Można by tak pisać i pisać ale chyba te błędy/niedopatrzenia według mnie były najbardziej denerwujące.

Reasumując
Czy w którymś z nowszych managerów zostały te błędy w jakimś stopniu poprawione ?
Czy nowsze managery pozwalają na większe zaangażowanie w zarządzaniu klubem typu umowy sponsorskie, rozbudowy stadionu, parkingu wokół etc ?
Którą część byście polecili ?

Pozdrawiam :)

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.10.2013 09:33    #2
Zaznaczę, że w FM 2007 nie grałem chyba wcale. Za to we wcześniejszych wersjach, i późniejszych (08, 10) nie miałem nigdy podobnych przemyśleń.

1, 2 i 3 - dla mnie to subiektywne odczucia, trzeba by skrupulatnie policzyć niewykorzystane sytuacje, czy błędy bramkarzy rywala i swoje, przynajmniej przez jeden sezon, by jakieś wnioski wyciągać.
4 - Widocznie za mało oszczędzasz =), albo za mało ludzi ogląda spotkania Twoich drużyn. Też często zaczynając grę słabym klubem wpadałem w długi, na minusie mając tyle, ile potrzebne było na wypłaty zawodników przez jakieś 12 miesięcy, ale po awansie problem znikał. I zazwyczaj, gdyby powyrzucać wszystkie gwiazdy, bez problemu zbilansował bym wydatki wcześniej.
5 - trzeba dużo stawiać na interesujących nas wychowanków. Na przykład w CM4 rozpocząłem karierę Yeovil Town, i po awansie do ekstraklasy jeden z zawodników, nie pamiętam który, środkowy obrońca, który zaczynał przygodę z piłką jako nastolatek w Conference, zagrał w reprezentacji Anglii. Czasami zawodników znalezionych w niższych ligach, jeśli nam się spodobają, wystarczy wstawiać do składu, nie zwracając wielkiej uwagi na opinię scoutów czy trenerów, którzy widzą w ich talent ograniczony, do pewnego stopnia tylko, bo rozwiną się i tak lepiej, niż prognozują trenerzy, jeśli będą grać.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.