FM13 Parę pytań

 shusty Partyzant

Postów: 53
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.01.2013, 15:16    #1
1. Jestem raczej początkujący i mam problem z rozgryzieniem, jak konkretnie wpływa na sposób gry ustawienie napastnika jako klasyczna 10, kompletny napastnik, lis pola karnego albo tradycyjny obrońca, środkowy obrońca, libero, rygiel defensywy itd. Może jest gdzieś miejsce, gdzie dobrze jest to wytłumaczone, bo ogólnie niby kojarzę te role i inne, ale nie jestem pewien konkretnych różnic - oprócz tego jakie statystyki się przydają.

2. Ile kasy musi mieć klub, aby z półzawodowego klubu przejść na profesjonalny? Bo półzawodowy ma dosyć mało treningów. Gdzie się sprawca ile klub ma kasy (nie chodzi mi o budżet na transfery i płace), ja znalazłem tylko bilans prognozowany i jest na minusie -65tys, choć nic nie wydawałem

3. Ja wymusić by tak ciągle nie ładowali z dystansu, bo ciągle strzelają moi z dystansu nawet nie trafiając blisko bramki. Jedyne co mi przychodzi do głowy to z ławki im kazać podawać pole karne, ale i to nie daje rezultatów. Mam wrażenie że komputer kierujący moim AI, jak ma problemy ze znalezieniem komu podać (chociaż jest komu, a tym bardziej okazja cofnąć, albo nawet próbować jednego okiwać) to komputer nawet z 30m sobie odpuszcza dalsze szukanie wariantów i wybiera strzelanie, które przelatuje bliżej linii autu niż bramki.

4. Nie mogę dobrać taktyki dla mojego zespołu. (ostatnia liga angielska południe, the wood)
Liczę na luźne nakreślenie taktyki, a najbardziej na poradę formacji.
Ogólnie zespół to:
N- dwóch w miarę dobrych napastników i jeden rezerwowy, który jedynie wyróżnia siłą, główkowwaniem, wyskokiem, w reszcie przeciętny jest, a nawet poniżej przeciętny
P Ś- dwóch bardzo dobrych środkowych pomocników, w tym jeden bardziej ofensywny, drugi to klasyczny
środkowiec, choć w defensywnie mocny nie jest - to chyba najlepsi zawodnicy w teamie z jednym napastnikiem
P L/P- prawy dobry pomocnik/skrzydłowy, dobrze wrzuca, lewy średniawy, taki ogólnie ok, brak dobrych i złych zalet, ale jest drogi i wypożyczony, zmiennik mój P(L/P) podobny poziomem taki nijaki, poza tym niestety brak na ławce kogokolwiek sensownego
DP - 1 pom. defensywny, dobry, ale też na środkowego obrońcę się nadaje śmiało
O Ś - 1 dobry obrońca nadaje się też na dobrego DP, i 1 również dobry Oś, ale młody i z perspektywani, na zmianie jeden, który od biedy na Oś może grać, ale ogólnie nie jest dobry.
BR - słaby
Boczni obrońcy są słabi, a co gorsze szybko się męczą i nikogo na zmianę nie mam.

Zespół nie jest dobry i opiera się na kilku dobrych zawodnikach, ale ma braki na bocznej obronie spore . Gra 3 obrońcami jest kiepska jednak.
Skrzydło pomocy jest ale jedno (które jak się zmęczy to skrzydła nie ma), drugie mocno średnie.


Podpasowuję różne formacje, ale nie daje rady, a nie ma kasy na transfery, płace starczyłyby na jakiegoś średniego młodzika jedynie, a tych nie mogę wyszukać, nikogo konkretnego.

Wg mnie to w formacji dobry by był 1 albo 2 napastników, ale wtedy na zmianie nic dobrego nie czeka, od bidy tylko może grać.
Gra skrzydłami odpada, bo jest tylko jedno dobre. Ale co z jednym zrobić?
DP mam 1 dobrego i młodą wartą wystawiania zmianę więc trzeba to wykorzystać.

Z tym co mam to proponowałbym ustawienie 4-1-3-1-1 4(postarać się kupić bocznych obrońców)-1(DP)-3(2 bocznych p z czego jednego wykorzystać jako skrzydłowego atakującego, co niestety jest asymetryczne, a drugie skrzydło tak na wsparcie, bo w obronie słabe, dobry ŚP)-1(OP dobry wszechstronny gracz, ale atakiem nie powali)-1(N dobry i dobra zmiana)

Ale to wymusza granie środkiem co nie jest dobre i czasem jednym skrzydłem. Głupio tylko wygląda środek DP-ŚP-OP-N i to wszyscy dobzi zawodnicy, bokiem gry nie będzie więc lipa

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 09.01.2013, 15:26

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.01.2013 15:32    #2
Dziwią mnie początkujący gracze, którzy od razu siadają na najwyższe krzesło przy barze. Oczywiście każdy ma swoje preferencje, ale lepiej zacząć czymś większym, rozeznać się w grze, a potem próbować sprostać coraz to większym wyzwaniom.
Ad 1. Prosty przykład: obrońca tradycyjny ma przerywać akcje, wybijać piłkę i nic więcej. Obrońca środkowy ma więcej rozgrywać piłkę niż tradycyjny, a obrońca grający piłką nie dość, że broni, to jeszcze rozgrywa (50/50). Ale skoro nie rozumiesz tak prostych rzeczy... Tam nie ma jakiś zawiłych nazw czy zwrotów. Dla mnie jest to przejrzyste i zrozumiałem. Taki lis to np. Inzaghi (szybki, dobrze wykańcza sam na sam), klasyczna 10 to np. Messi, a Środkowy napastnik do taka "9".

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 09.01.2013 o godz. 15:36

 shusty Partyzant

Postów: 53
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.01.2013 15:42    #3
Gram już trochę czasu, więc opcje w większości gdzie co jest rozeznałem i już się w mnogościach opcji nie gubię.

Zespoły z niższych lig, łatwiej wg mnie się prowadzi, bo jest mniej zamieszania, mniej opcji zabaw w transfery, rezerwami się nie przejmujesz, bo wszyscy tak nie mają z tobą kontraktu, tylko ot tak sobie grają i czasem im kogoś pożyczysz by ogranie podwyższył.

 shusty Partyzant

Postów: 53
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2013 00:15    #4
Kombinowałem i doszedłem do 4-1-3-2 (mimo DP wykrywane jako 4-4-2) i zostałem mocno zaskoczony, bo zacząłem wygrywać i niezła seria poleciała, nawet z 2 murowanymi faworytami wygrałem.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution