Strona

FM19: wrażenia, uwagi, błędy

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2018 01:50    #191
Mogłoby to być choć troche przezroczyste, bo nie wiem jakie atrybuty dobrałem pod tym menu.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2018 03:33    #192
złe sortowanie liczb w kolumnie płaca w sekcji listy życzeń:

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2018 04:49    #193
Nie spodziewałem się nawet w takiej pierdółce błędu...
news:

fakt:

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 04.11.2018 o godz. 04:50

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2018 05:12    #194
i ostatnie przed snem:
Przejście na "Ty" po jednym zdaniu ;)

 pooh77 Partyzant

Postów: 81
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2009
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
04.11.2018 05:18    #195
Przejście na "ty" jest, co najmniej, od FM18.

Btw, widzę że jesteś głównym spamerem na cmrev...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.11.2018 o godz. 05:21

 pooh77 Partyzant

Postów: 81
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2009
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2018 05:58    #196
Właśnie coś mnie zaczęło drażnić. Na ekranie "Dom", kiedy ustawię sobie dowolny ekran, okienko (np.: finanse zamiast raportów z treningu) po kontynuacji okienka wracają do domyślnego układu.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2018 09:53    #197
[quote="pooh77"]Przejście na "ty" jest, co najmniej, od FM18.

Btw, widzę że jesteś głównym spamerem na cmrev...[/quote]

"wrażenia/uwagi/błędy"

Spam to jest pisanie o czymś POZA tematem, więc to się wyklucza. Pozdrawiam.
Jeśli uważasz, że po polsku jest to poprawne, to pozdrawiam Pana po raz drugi.
;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.11.2018 o godz. 09:53

 Bajerniak1978 Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2009
Skąd: Toruń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2018 10:41    #198
Z tego co widzę na yt to sporo poprawili np strzały na bramkę, interwencje bramkarzy, nadal denerwujące są te ostre wślizgi nogami celem zabrania piłki przeciwnikowi a zarazem złamania nogi. Jak jest z kontuzjami bo w fm 18 były zdecydowanie zbyt częste. Z filmików wynika że ten fm 19 jest łatwy, jak jest naprawdę ?

 TommyGun Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
1
04.11.2018 11:41    #199
Ja na razie ściągnąłem demo. W tym roku postanowiłem nie kupować preordera jak to robiłem do tej pory bo spodziewałem się, że będzie jak co roku czyli bugi i złe wyważenie gry np. pod względem kontuzji. I z tego co czytałem to przed pierwszym patchem który wyszedł w dniu premiery tak było więc na razie poczekam do patcha nr.2 SI naprawdę przydałaby się solidna konkurencja która kopnęła by ich w tyłek żeby się wzięli do roboty bo już od paru lat w kółko jest ten sam schemat jeśli chodzi o nowe wersje:
-aktualizacja kadr, często nawet nie chce im się zmienić parametrów piłkarzy więc jak ktoś wystrzeli z formą na początku sezonu lub zanotuje duży spadek to tego w grze nie widać
-zmiana kolorów i układu menu - mająca pozorować odświeżenie gry
-kosmetyczne zmiany grafiki
-przebudowa kilku modułów
W tym roku trafiło na trening i taktykę i obie zmiany oceniam pozytywnie jako krok w dobrym kierunku aczkolwiek obie wymagają dopracowania.
Jeśli chodzi o trening to układanie planu treningowego można zorganizować zupełnie inaczej np. przeciąganie klocków z jednostkami treningowymi na właściwe miejsce (wszystkie jednostki można by wrzucić w jeden widok z odpowiednimi kolorami i wyświetlać opis obok po wybraniu jednostki) było by szybsze niż przeklikiwaniem się przez tabelkę z wybieraniem najpierw rodzaju treningu a potem jednostki treningowej. Brakuje też możliwości zapisania planu treningowego np. na tydzień albo miesiąc i potem powtarzanie go w kolejnym. Jasne każdy miesiąc ma inny rozkład meczy itd. ale pewne schematy się powtarzają np. dzień przedmeczowy, dzień meczowy i dzień pomeczowy.
Druga zmiana jeśli chodzi o taktykę to liczyłem na więcej. O ile podział na "przy piłce", "faza przejściowa" i "bez piłki" jest trafiony to miałem nadzieję że będzie możliwość zmiany formacji w momencie ataku i obrony np. wycofanie pomocników albo przejście na 5 obrońców.
Poza tym rynek transferowy toczy choroba z poprzednich wersji. Czyli za juniora z potencjałem wartego Xset tysięcy kluby krzyczą po kilkadziesiąt milionów. Oczywiście w drugą stronę to nie działa i nie chcą płacić więcej niż aktualna wartość zawodnika.
I jeszcze jedna uwaga. Jeśli chodzi o grafikę. Do łyżwiarzy na boisku można się przyzwyczaić i naprawdę rozumiem, że w tej grze nie chodzi o fajerwerki na monitorze. Może to są też kwestie technologiczne i idące za tym ograniczenia ale jak patrzę na menu startowe gry i widzę tego koślawego managera na tle kwadratowej szatni to mi się rzygać chce a nie grać. I nie potrafię zrozumieć jak gra o takiej renomie i sprzedaży może wypuścić coś tak niedopracowanego. To wygląda jakby tydzień przed premierą złapali jakiegoś studenta grafiki na ulicy i powiedzieli mu zrób nam menu za 100 funtów. W latach 90 widziałem gry z ładniejszymi modelami 3D. Czy nie można tam było wstawić po prostu jakiegoś ładnego klimatycznego zdjęcia? Jest to niby szczegół ale pokazuje podejście całościowe SI które wg mnie osiadło na laurach i idzie w minimalizm bo ludzie i tak kupią jak co roku.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2018 12:08    #200
[quote="TommyGun"]Ja na razie ściągnąłem demo. W tym roku postanowiłem nie kupować preordera jak to robiłem do tej pory bo spodziewałem się, że będzie jak co roku czyli bugi i złe wyważenie gry np. pod względem kontuzji. I z tego co czytałem to przed pierwszym patchem który wyszedł w dniu premiery tak było więc na razie poczekam do patcha nr.2 SI naprawdę przydałaby się solidna konkurencja która kopnęła by ich w tyłek żeby się wzięli do roboty bo już od paru lat w kółko jest ten sam schemat jeśli chodzi o nowe wersje:
-aktualizacja kadr, często nawet nie chce im się zmienić parametrów piłkarzy więc jak ktoś wystrzeli z formą na początku sezonu lub zanotuje duży spadek to tego w grze nie widać
-zmiana kolorów i układu menu - mająca pozorować odświeżenie gry
-kosmetyczne zmiany grafiki
-przebudowa kilku modułów
W tym roku trafiło na trening i taktykę i obie zmiany oceniam pozytywnie jako krok w dobrym kierunku aczkolwiek obie wymagają dopracowania.
Jeśli chodzi o trening to układanie planu treningowego można zorganizować zupełnie inaczej np. przeciąganie klocków z jednostkami treningowymi na właściwe miejsce (wszystkie jednostki można by wrzucić w jeden widok z odpowiednimi kolorami i wyświetlać opis obok po wybraniu jednostki) było by szybsze niż przeklikiwaniem się przez tabelkę z wybieraniem najpierw rodzaju treningu a potem jednostki treningowej. Brakuje też możliwości zapisania planu treningowego np. na tydzień albo miesiąc i potem powtarzanie go w kolejnym. Jasne każdy miesiąc ma inny rozkład meczy itd. ale pewne schematy się powtarzają np. dzień przedmeczowy, dzień meczowy i dzień pomeczowy.
Druga zmiana jeśli chodzi o taktykę to liczyłem na więcej. O ile podział na "przy piłce", "faza przejściowa" i "bez piłki" jest trafiony to miałem nadzieję że będzie możliwość zmiany formacji w momencie ataku i obrony np. wycofanie pomocników albo przejście na 5 obrońców.
Poza tym rynek transferowy toczy choroba z poprzednich wersji. Czyli za juniora z potencjałem wartego Xset tysięcy kluby krzyczą po kilkadziesiąt milionów. Oczywiście w drugą stronę to nie działa i nie chcą płacić więcej niż aktualna wartość zawodnika.
I jeszcze jedna uwaga. Jeśli chodzi o grafikę. Do łyżwiarzy na boisku można się przyzwyczaić i naprawdę rozumiem, że w tej grze nie chodzi o fajerwerki na monitorze. Może to są też kwestie technologiczne i idące za tym ograniczenia ale jak patrzę na menu startowe gry i widzę tego koślawego managera na tle kwadratowej szatni to mi się rzygać chce a nie grać. I nie potrafię zrozumieć jak gra o takiej renomie i sprzedaży może wypuścić coś tak niedopracowanego. To wygląda jakby tydzień przed premierą złapali jakiegoś studenta grafiki na ulicy i powiedzieli mu zrób nam menu za 100 funtów. W latach 90 widziałem gry z ładniejszymi modelami 3D. Czy nie można tam było wstawić po prostu jakiegoś ładnego klimatycznego zdjęcia? Jest to niby szczegół ale pokazuje podejście całościowe SI które wg mnie osiadło na laurach i idzie w minimalizm bo ludzie i tak kupią jak co roku.[/quote]

co do zapisania planu treningowego to można to zrobić bo sam dziś to robiłem, ustawiłem sobie na fazę przed sezonem, i wczesna faza, poustawiałem co wtedy mają robić a potem klikam strzałę nad tygodniem i wybieram, treningi same wskakują.

Jest opcja nawet ustawiania treningów z 1 lub 2 meczami w środku tygodnia :)

ŁAP:



i ten ziomek w menu startowym jest okropny, myślę, że nie stać ich na grafikó, stąd też animacje i ten model jest taki słaby

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 04.11.2018 o godz. 12:11

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.