Kilka pytań dotycząych gry.

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2006, 08:57    Pytanie
Ostatatnio 1 raz w FM06 włączyłem ligę polską (Śląsk Wrocław) i nasunęło mi sie parę pytań, na które wcześniej nie zwracałem uwagi:

1. Czy ma znaczenie jaki fizjolog(pchysio) ogłasza info o kontuzajcach zawodników?? Czy im lepszy pchyś tym szansa, że zawodnik bedzie miał krótszą kontuzje, a jeśli tak to czy mozna zmienic, który pchyś ma ogłaszać te raporty o kontuzjach?

2. Czy "obładowanie" treningów dla trenerów ma wpływ na ich efektywność. Tzn czy istnieje potrzeba zatrudnienia większej ich liczby żeby trening był "lekki" ? Czy to wogóle jest konieczne?

3. Jeśli klasyfikacją UEFA pokazaują, że Polska ma 2 miejsca w LM (1 raz mi sie tak pokazało po 5 sezonie) to znaczy, że te 2 miejsca będą obowiązywać dopiero od przyszłego sezonu? Obecnie gram w tych rozgrywkach tylko ja.

4. Wiecie co ma wpływ na rozstawienie drużyn w LM. Ja juz 3 raz gram w LM i poprzednie 2 razy grałem od 3 rundy (zdobyłem 63pkt w rangingu UEFA), a tu nagle w kolejnym sezonie (mimo, że Polska uzyskała kolejne miejsce w LM) musze grać od rundy nr2. A jak popatrzyłem na ranking UEFA to miałem zdecydowanie więcej pkt od tych rozstawianych od razu w 3 rundzie. CZemu tak się dzieje??

5. Od czego zależy wypłaca dywidenda?? Ja w śląsku po 5 sezonie zapłaciłem 18 mln USD. Trochę dużo, nawet jak na przyzwite zarobki. w Polsce dywidenda wynosi 19% od zysku. A ja miałem zysku około 36 mln. Czyżby wynosiła ona aż 50%. I dlaczego mimo, że zarabiam od poczatku gry to dopiero w 4 i 5 sezonie ją płaciłem?

Za rozwiązanie moich wątpliwości z góry dziękuję

 Grzechoo Hajer Przodowy

Postów: 2255
Grupa: Ekspert
Dołączył: 07.06.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2006 09:08    #1
1. Teoretycznie tak. Nie wiem jak to wygląda w praktyce ;)

2. Moim zdaniem nie jest. Ważne, żeby trenerzy mieli dobre umiejętności.

3. Tak.

4. To jest bardzo dziwne. Nie raz widziałem sytuacje, kiedy to jakiś klub, mający troche ponad 30pkt, był w pierwszym koszyku, a Chelsea w drugim.

5. Dywidenda zależy od twoich sezonowych zysków.

Użytkownik uznał post za pomocny

 tomato Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1025
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2006
Skąd: Kalisz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2006 10:07    #2
1 sądze to samo co grzecho >:]
2 moim zdaniem tak bo poco by byla ta intesywnosc pracy trenera?
3 sądze to samo co grzecho >:]
4 niemam pojęcia xD
5 sądze to samo co grzecho>:] np ja ajaxem zarobilem kiedys 300mln i musialem zaplacic cos okolo 180 ;p

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2006 10:12    #3
ad pkt1.
Mówiąc "teoretycznie tak" macie na myśli to, że jakość fizjologa ma wpływ na długość kontuzji (tzn tego fizjologa który ogłasza tą przykrą wiadomość)?
A jeśli tak to bez odpowiedzi zostaje pytanie jak zmienić tego osobnika, aby ogłosznie było robione przez najlepszego (najprecyzjniejszego) fizjologa. Moim zdaniem powienin być poprostu jakis "nadfizjolog" tak jak "nadtrener" czyli asystent.

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2006 10:18    #4
ad pkt5.
Wychodzi, że dywidenda wynosi aż 60% (mając na myśłi 19% pomyliłem się, 19% to jest podatek od dywidenndy, oczywiście dywidenda może wynosić nawet 100%), Aczkoliwek zastananaiwa mnie fakt czy te 50-60% to stała wartośc, czy jest Ona zalezna od klubu? I wogóle czy wszystkie kluby płacą dywidendę? Jak to ma sie np. z klubami którę wchodzą na giełdę??

 tomato Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1025
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2006
Skąd: Kalisz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2006 10:18    #5
zasada jest taka ze raporty przesyła ci fizjolog który był pierwszy w klubie ito da sie zmienić tylko przez zwolnienie go .A co do początku pytania powino tak być ale tak nie jest

 tomato Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1025
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2006
Skąd: Kalisz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2006 10:22    #6
ad5
im mnieiszy zarobek tym mnieisza dywidenta każdy klub który miał zyski powyżei chyba 30mln ją płaci tak mi sie wydaie , a co do klubów które wchodzą na giełde to chyba tak jak z tym jak polska weszła do uni był tam jakiś okres 2 czy 3 lat na załatwienie wszystkiego przystosowanie sie itp Wiec chyba przez pierwsze lata nie placa

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2006 10:24    #7
Coś w tym może być. W Śląsku po przyjściu do klubu zatrudniłem kilku fizjologów. Tym "naczelnym" został Mazuro ( mimo, że wczesniej w klubie było jeszcze 2 ). Potem zatrudniałem coraz lepszych, ale cały czas raporty dawał Mazuro. Dopiero jak go zwolniłem informawaniem mnie zajął się Szul. Ostatni ze skautów, którego zatrudniłem. Chyba komputer przydzielił go na zasadzie reputacji (ma najwyższą z moich fizjologów) mimo, że statsów nie ma najlepszych.

 sefko1 Przodownik pracy

Postów: 1146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2006 11:38    #8
ad pkt 4.
To w takim razie ciakawe po co jest ten ranking. Pamietam jak kiedyś dużo pisało się, że dzieki dobre grzez w pucharach Wisła ma szanse byc rozstawiaona w losowaniu. A tu mimo dobrej gry w pucharach (ćw.PUEFA,1/16 LM) spadłem do 2 rundy mimo, że poprzednie 2 razy grałem w 3.

 tomato Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1025
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2006
Skąd: Kalisz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2006 12:44    #9
no bo im wiecei pkt tym lepiej bo mozesz byc rozstawiony albo w pierwszym koszyku ale w fm jest to chyba troche zabuzone

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution