Mam bardzo poważny problem z PC

Sans Proletariat

0
27.03.2006, 10:58    Pytanie
mam wielki problem ... a mianowicie komputer mi się sam wyłącza tak jakby ktoś odłączył zasilanie, sprawdzałem czy moze sie brzegrzał wyłączyłem na 24 h właczam i po jakims czasie znowu siada ... :( najgorsze jest to ze nie jest to w konkretnie jakiesjs sytuacji np raz pochodzi 5 min a drugi raz 30 h ... dotyczy to równiez monitora ... tzn komputer pracuje a monitor przechodzi w stan spoczynku (zólta dioda na monitorze) jest to problem związany równiez z fm'em gdyż nie jestem w stanie grać nie widząc czy wyłaczy sie gra po 1 meczu czy po 2 sezonach :( proszę o szybką pomoć ...

Pozdrawiam,
Sans

kolegakolegikole... Proletariat

0
27.03.2006 12:17    #1
Może wiatraczek sie odpial

Post pomocny

Sans Proletariat

0
27.03.2006 12:41    #2
na wstępie dzięki za możliwości problemów :) a teraz :
1. Norton 2006 Ad-Aware i SpyBot, nic nie wykryły ...
2. siadnięte zasilanie ? no nie wiem bo np komp sie wyłaącza a TV podłączony do tego samego gniazda działa dalej
3. nie ruszałem kompa od dawien dawna :) (brak mamonki ) :P
4. to z Kartą graficzną może być najbardziej trafne ... bo ma juz swoje lata ... ale wiatraczek chodzi jak zawsze... i Grafika nie jest jakoś paląco gorąca tylko ciepła .. :)
jakieś jeszcze sugestie ?

Post pomocny

 jakubkwa Człowiek Renesansu

Postów: 1921
Grupa: Ekspert
Dołączył: 25.01.2003
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.03.2006 12:48    #3
Mialem kiedys podobne problemy, tzn. komp wylaczal sie kiedy chcial. Okazalo sie ze to cos z plyta glowna :>

Post pomocny

Sans Proletariat

0
27.03.2006 13:35    #4
"coś" :) z całym szacunkiem ale dużo mi to nie mówi :) ale jeśli chodziło by o płytkę główną, to zapewne było by charakterystyczne "pi, pi,pi " ilośc "pi" zależy od problemu i każde "pi" jest opisane w instrukcji, a bez dzwięcznie nie ma prawa się wyłączyć z powodu płyty głównej, co najwyżej wogóle się nie włączyć ;]

Wracając do trefla z Grafiką, to wziełem śrubokret i rozkręciłem to pudło :] wyjełem grafe nie wyglądała na zjaraną ale w wiatraku było w huj kurzu dmuchałem dmuchałem dmuchałem az wydmuchałem wszystko :) od 20 minut komp si enie wyłączył, moze poprostu zwały kurzu przyblokowywała wiatraczek

jednak jeśliby grafa nadal nawalała orientuje się ktoś cenowo ile trzebaby było wyłożyc $ żeby zakupic coś, nie koniecznie konkretnego no ale tez nei rzecha :)

Post pomocny

 jakubkwa Człowiek Renesansu

Postów: 1921
Grupa: Ekspert
Dołączył: 25.01.2003
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.03.2006 14:06    #5
Pozwolilem sobie zedytowac :>

Co do plyty glownej - nie jestem w stanie powiedziec co to dokladnie bylo, ale na pewno dotyczylo plyty glownej. A problem objawial sie w taki sposob jak opisales - komputer wylaczal sie sam po pewnym czasie od uruchomienia.

Post pomocny

 woj Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2005
Skąd: nysa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.03.2006 15:16    #6
Mialem kiedys podobny prolem. Procesor osiagal dziwne temperatury(66 stopni)2gb athlon. Problemem blyo ustawienie BIOS na high perforance czy jaos tak, sproboj zmiejszyc ustawienie taktowania w BIOS.
Druga mozliwosc to zasilacz

Post pomocny

Sans Proletariat

0
28.03.2006 06:03    #7
woj, jakbyś mi mógł pow. jak dojść do tych ustawień byłbym wdzięczny ... jak narazie to z tego co wszyscy mówią to starczy ze wymienie grafe, płytę główną i zasilacz ... ;]

P.S jak piszecie co mi moze pomóc, to prosiłbym o podanie jak zrboić to co mówicie :) np. zasilacz- kupic nowy :p
Grafa- zmienic blablabla, ale gdzie ;]

Post pomocny

Sans Proletariat

0
28.03.2006 10:21    #8
stwierdziłem ze takie pisanie to nic nie da, wziełem swojego 2 kompa wymieniłem zesilacz i jak narazie chodzi :)

Post pomocny

 woj Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2005
Skąd: nysa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.03.2006 11:29    #9
sans znajdz w BIOS
FREQENY/VOLTAGE CONTROL pozniej zmiejsz CPU FSB CLOCK, jezeli to nie pomoze to zasilacz, pamiec alb plyta glowna do wymiany

Post pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.