Mecze pomiędzy AI

 jinky Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014, 12:05    #1
Krótka piłka: co decyduje o wynikach meczy rozgrywanych pomiędzy dwoma AI? Czy komputer bierze pod uwagę wyłącznie reputacje dwóch klubów (+ jakiś czynnik losowy) czy też analizuje składy zespołów itp. ? Innymi słowy czy drużyna prowadzona przez AI, która wyprzedała pół zespołu ale nie zmniejszyła swojej reputacji będzie miała szansę na osiągnięcie porównywalnych sukcesów co w zeszłym sezonie?

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.11.2014, 12:06

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 12:12    #2
poważnie uważasz że na forum ktoś ma tą wiedzę?
Z tego co wiem niektóre mocne zespoły spadają z ligi więc reputacja na pewno nie jest głównym czynnikiem.

 puzonyyx Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.02.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 12:53    #3
Nie sądzę, żeby reputacja w ogóle miała jakieś znaczenie przy symulowaniu spotkań. To nielogiczne. Przypuszczać można, że największą rolę odgrywają statystyki i morale piłkarzy oraz czynnik losowy.

 jinky Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 13:21    #4
Puzonyyx w świecie rzeczywistym to byłoby nielogiczne ale FM jest tylko grą. Tak mi się wydaje, że jak komp miałby mieć do przemielenia statystyki każdego zawodnika, morale, kondycję, kontuzje i tak co tydzień dla powiedzmy 200 zespołów to już prędzej posłuży się czymś prostszym. Co więcej gdzieś mi przemknęło przez uszy, że przy ustalaniu wyników takich spotkań komp bierze pod uwagę wyłącznie reputację, to też myślałem, że znajdę tutaj potwierdzenie.

Funnygame ma tym forum są ludzie, którzy zjedli sobie zęby na Fm-ie więc nie rozumiem twojego zdziwienia.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.11.2014 o godz. 13:26

 puzonyyx Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.02.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 13:47    #5
[quote="jinky"]Puzonyyx w świecie rzeczywistym to byłoby nielogiczne ale FM jest tylko grą. Tak mi się wydaje, że jak komp miałby mieć do przemielenia statystyki każdego zawodnika, morale, kondycję, kontuzje i tak co tydzień dla powiedzmy 200 zespołów to już prędzej posłuży się czymś prostszym. Co więcej gdzieś mi przemknęło przez uszy, że przy ustalaniu wyników takich spotkań komp bierze pod uwagę wyłącznie reputację, to też myślałem, że znajdę tutaj potwierdzenie. [/quote]

FM to rozbudowany manager, a nie jakaś aplikacja na komórki, więc o to, czy sobie radzi z "przemielaniem" danych bym się raczej nie martwił. Wielokrotnie z ligi spadała mi np. Wisła, co w przypadku brania pod uwagę reputacji, byłoby niemożliwe.

Poza tym, doświadczony gracz wykryje najmniejsze nawet uproszczenia, więc tak płytki system byłby strzałem w stopę i przy okazji pogrzebem dla SI. Coś takiego mogłoby przejść maksymalnie w Lidze Polskiej Manager '94 na Amigę ;)

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 14:20    #6
A ja jestem skłonny zgodzić się z tezą że GŁÓWNYM czynnikiem decydującym o wynikach meczów rozgrywanych pomiędzy dwoma AI jest właśnie REPUTACJA! Procentowo rozłożyłbym to mniej więcej tak: 50% - reputacja, 25% - klasa zawodników, 10% - morale, 15% - losowość. Dlaczego tak? Z moich obserwacji wynika, że nawet najlepsze kluby pokroju Realu, Barcelony, Bayernu itp, potrafią gromić swoich rywali, grając bez swoich największych gwiazd, ba bez kilku podstawowych zawodników. Wtedy dochodzi do sytuacji, że młokosi z juniorów lub rezerw, potrafią grać na takim samym poziomie jak gwiazdy światowego futbolu. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie jeśli drużyna z większą reputacją gra na wyjeździe. Wtedy szanse się wyrównują, jednak ma to miejsce dopiero od dwóch edycji (FM13 i FM14). Właśnie od dwóch lat, SI bardzo skomplikowało grę na wyjazdach, gdyż stała się ona o wiele trudniejsza niż wcześniej, czasem aż nie realistyczna, pod względem proporcji dom - wyjazd. Mnie właśnie bardziej ciekawią zależności gry na wyjazdach, które powodują wrażenie, jakby drużyna przeciwna grała z handicupem.

 puzonyyx Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.02.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.11.2014 15:58    #7
Największe kluby to zły przykład, bo grają siłą rozpędu i z wysokim poziomem morale. Kartoflana liga hiszpańska też nie jest dobrym papierkiem lakmusowym, ponieważ tamtejsze czołowe drużyny mają lepsze ławki, niż podstawowe składy klubów drugiej połowy tabeli.

Zobacz sobie jak to wygląda w bardziej wiarygodnej lidze. Reputacja nie ma żadnego znaczenia.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.