Pierwsze wrażenia FM 2013 - dyskusja

 realma179 Partyzant

Postów: 31
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.11.2011
Skąd: Dąbkowice Dolne
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2012 20:27    #191
To nie jest irracjonalne. Za czasów świętości Figo w Barcelonie też nikt nawet nie chciał słyszeć o jego przenosinach do Madryt, a jednak tak się stało. Jest wiele takich przypadków więc nie mów mi że kolejny transfer na linii Real- Barcelona jest niemożliwy, czyli ma 0 % szans. Moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobny, lecz nie jest niemożliwy, jak to pokazuje historia. Więc jeśli Fm chce zachować realizm to owszem powinno się takich piłkarzy móc sprowadzić, lecz bardzo trudno, a nie od razu, że się nie da. Nie chodzi mi tu już o samego Messiego. Np. Ronaldo do Barcelonie też powinien mieć jakieś mikroskopijne szanse na przejście. Jak to sam mówi w wywiadach ,, wszystkie możliwości są dla mnie otwarte " A FM definitywnie zakazuje takich transferów.

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2012 20:43    #192
[quote="realma179"]To nie jest irracjonalne. Za czasów świętości Figo w Barcelonie też nikt nawet nie chciał słyszeć o jego przenosinach do Madryt, a jednak tak się stało. Jest wiele takich przypadków więc nie mów mi że kolejny transfer na linii Real- Barcelona jest niemożliwy, czyli ma 0 % szans. Moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobny, lecz nie jest niemożliwy, jak to pokazuje historia. Więc jeśli Fm chce zachować realizm to owszem powinno się takich piłkarzy móc sprowadzić, lecz bardzo trudno, a nie od razu, że się nie da. Nie chodzi mi tu już o samego Messiego. Np. Ronaldo do Barcelonie też powinien mieć jakieś mikroskopijne szanse na przejście. Jak to sam mówi w wywiadach ,, wszystkie możliwości są dla mnie otwarte " A FM definitywnie zakazuje takich transferów.[/quote]

Nie porównuj sytuacji Figo z Messim. W tamtym czasie Real był lepszą drużyną od Barcelony, Florentino miał wielki projekt jakim było Galacticos. Figo o tym dobrze wiedział, że będzie uczestniczył w czymś wielkim, że będzie miał szanse wygrać LM, czego w Barcelonie mu się nie udawało. Messi to zupełnie inna bajka. Wychowanek Barcelony, który bardzo dużo jej zawdzięcza, poza tym w ostatnim czasie Barcelona była lepsza od Realu, więc czemu miałby niby opuszczać klub, któremu zawdzięcza wszystko, w którym odnosi sukcesy, na rzecz największego wroga? Tak jak jestem w stanie sobie wyobrazić transfer na linii Real-Barcelona np jakiś juniorów, czy mało znaczących piłkarzy dla obu klubów, tak nie wyobrażam sobie transferu Messiego, Iniesty, Xaviego czy Puyola do Realu, czy też Ramosa, Ikera, Marcelo, Higuaina czy Ronaldo do Barcelony. Takie transfery to nie jest 0% szans, to jest znacznie mniej niż zero. Nierealne, nie w tym świecie.

 Macias Partyzant

Postów: 285
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2012 02:29    #193
Z każdym kolejnym meczem utwierdzam się w przekonaniu, że ta gra, a w zasadzie silnik meczowy to JEDEN WIELKI BUBEL. Gdy są momenty, kiedy wydaje mi się, że wszystko działa jak trzeba i zaczynam się przekonywać co do tej gry, to momentalnie nadchodzą te złe momenty i tych drugich jest zdecydowanie więcej.

Ktoś może powiedzieć mi w jaki sposób zdominować rywala w końcówce? Przegrywam z ogórami, którzy mnie klepią bez względu na wszystko i mimo lepszego zespołu, ustawień na grze w przewadze, ryzyku, nękaniu itd - to goście nadal sobie mnie klepią. Jak ktoś potrafi temu zaradzić będę wdzięczny.

I druga sprawa - jak grać zespołem teoretycznie lepszym? Bo słabszym wychodzi, ale wygrywać faworytem to już ciężka sprawa...

 Gogles777 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.11.2012
Skąd: Zabrze
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2012 03:59    #194
[quote="Macias"]Z każdym kolejnym meczem utwierdzam się w przekonaniu, że ta gra, a w zasadzie silnik meczowy to JEDEN WIELKI BUBEL. Gdy są momenty, kiedy wydaje mi się, że wszystko działa jak trzeba i zaczynam się przekonywać co do tej gry, to momentalnie nadchodzą te złe momenty i tych drugich jest zdecydowanie więcej..[/quote]

To dokładnie opisuje moje odczucia.

Witam serdecznie. Założyłem konto na waszym serwisie aby podzielić się opinią o nowej wersji naszej gry. W FM gram od 2008 roku (FM 2009), kiedy to przeczytałem o tej grze w cdaction. Był to chyba dobry zakup ponieważ STEM pokazuje mi 243 godziny przegrane :)

Ominęła mnie tylko wersja 2011. Na tym forum jest pewnie dużo więcej doświadczonych i lepszych, cyfrowych managerów niż ja ;) Ale w każdej wersji radziłem sobie bardzo dobrze i nigdy nie miałem problemu z którym bym sobie poradzić nie umiał. Zrobienie z jakiego kolwiek polskiego klubu mistrza polski, nie zajmowało mi dużo.

Na początek w 2013 postanowiłem zagrać GKS Katowice (w poprzedniej wersji też tak zrobiłem, w pierwszym sezonie awans, w drugim solidna pozycja oraz puchar polski). Mam wrażenie, przemieszane z pewnością że co bym kolwiek nie robił i tak inni grają lepiej i ładniej. 10 meczów rozegranych. 6 porażek i 4 remisy. Ostatnie miejsce. Choć myśl taktyczna mam swoją od lat, to żadnych jej efektów nie widać. Oprócz posiadania piłki. I tak trafił mnie szlak. 6 porażek, 4 remisy, ostatnie miejsce i średnie posiadanie piłki 60 % !! serio.

Powiedziałem sobie: "Robię pewnie coś źle, może ten zespół jest obecnie za słaby na moje umiejętności... co ja mówię..."

Rozpocząłem zabawę na nowo z Rangers które jest w najniższej klasie rozgrywkowej w Szkocji (bankructwo). Mimo problemów finansowych. Posiadam mega silny skład jak na tą ligę (3.liga czyli 4 klasa rozgrywkowa w kraju). Skład mam taki, że bez problemu powinienem utrzymać się w najsilniejszej klasie rozgrywkowej. A otóż dzieją się cuda. Co prawda wygrywam każdy mecz 2-0 albo 3-0 , lecz to wszystko rodzi się w bólach. W wersji 2012 mecze z takimi drużynami, mając takich zawodników wygrywa się dwucyfrowym wynikiem. Nie ważne co trenuje, jak bym nie dopasował taktyki, mam wrażenie że mecze są generowany w bardzo nie określony, przypadkowy sposób.

Czy to w GKS czy w Rangers sytuacja wygląda dokładnie tak samo (mimo kilku lat świetlnych które dzieli te zespoły). Przy większym posiadaniu piłki, napastnicy stoją na równi z linią obrony. Nie mogę ustawić ofensywnych skrzydłowych bo wtedy oni stoją zaraz obok tych napastników w polu karnym ! Nikt nie za bardzo pokazuje się do piłki, więc jest ona rozgrywana na ok. 30 metrze od bramki. Podają ją miedzy sobą pomocnicy środkowi z bocznymi obrońcami którzy wbiegają skrajnie na skrzydła... i trwa to wszystko tak długo aż... no właśnie: 30% tych sytuacji to podanie do napastnika i kocioł w polu karnym po kyórym następuje strzał (tu w Rangers widać przewagę napastników... lecz mają oni może po 2-3 bramki po 15 meczach), 70% tych sytuacji to strzały pomocników środkowych. Którzy mają u mnie po 5-8 bramek.

Po 15 meczach i 12 godzinach w Rangers gram i wygrywam... lecz BARDZO, ale to BARDZO bez polotu. Po 1-0 ... 2-0 z amatorami... Posiadając zawodników o 4 klasy lepszych, niż cała liga razem wzięta.

Więc tak po 22 godzinach (podaje stem) mam troszkę dosyć... bo się po prostu nie chce. I wiem że wyjdzie łatka która to naprawi... lecz powiem szczerze... Żałuje że już odinstalowałem FM2012...

Lecz savy są... więc chyba do czasu patcha powalczę Górnikiem w 2016 roku o wyjście z grupy w lidzę mistrzów... i to o awans z pierwszego miejsca ;)

Pozdrawiam!

 ittam8 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.12.2010
Skąd: lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2012 09:01    #195
Witam wszystkich

zgadzam się z Gogles777.
Też mam czasami wrażenie że wszystko działa jak należy, a tu nagle klops. U mnie bardzo częstym i naprawdę irytującym błędem jest niechęć zawodnika to pognania za piłką. Wiele razy zdarzało się że przy dośrodkowaniu z rożnego piłka przelatywała przez pole karne i powoli toczyła się do przeciwnej linii autowej, jednak żaden z zawodników którzy byli najbliżej nie raczą podbiec do niej. Stoją najzwyczajniej w świecie i patrzą się jak powoli przekracza linię końcową...Drugą podobną bolączką jest np gdy dwóch zawodników z przeciwnych drużyn zderzy się w środku boiska podczas walki o piłkę, piłka odskakuje w jakimś kierunku i tu ponownie - trzeba czekać ok 3-4 sek na reakcję jakiegokolwiek grajka żeby podbiegł do niej, lub w tym momencie akcja jest "przerywana" i mecz dalej sobie leci...Niestety takie rzeczy często dzieją się np w przypadku kontry gdy 2 moich napastników pędzi na bramkę przeciwnika, jeden z napastników próbuje ograć jedynego obrońcę, piłka się odbija np od obrońcy w kierunku drugiego napastnika i koniec, - silnik przerywa sytuację i generuję dalej mecz. Nie muszę chyba mówić że gdyby napastnik raczył podbiec do piłki to stanąłby sam na sam z bramkarzem. Kolejny przykład : dośrodkowanie z okolic linii końcowej, piłka odbija się od mojego obrońcy który stoi w polu karnym, piłka powoli toczy się w kierunku zawodnika który dośrodkowywał i znowu ten sam psikus - zarówno obrońca jak i bramkarz mógłby spokojnie wygarnąć taką piłkę, ale nie. Gała toczy się, toczy z powrotem do dośrodkowującego.
Czy u Was też zdarzają się takie sytuację ??
Zapomniałem dodać że próbowałem różnych taktyk, różnych ustawień i poleceń i zawsze to samo.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.11.2012 o godz. 09:02

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2012 12:23    #196
gdyby ktoś nie lubił grzebać na forum SI podrzucam listę zmian jakie zostaną wprowadzone do ME w nadchodzących łatkach:

[quote]Further update - this is where we are at so far:

Match v1313
-----------

- Refined position of d-line and also the lines in front of it when defending
- Brought wingers a bit deeper when defending
- Weaker players more likely to favour direct passes quicker
- Improved short pass accuracy slightly
- Tried to increase number of crosses slightly
- Fine tuned shot accuracy
- Fixed some minor player on ball decision bugs
- Improved trajectory of medium length kicks like free kick shots and corners
- Made players better at offering out ball to team mate
- Tried to improve player reactions to deflected balls or tackles
- Made players more willing to slide tackle when opportunity and need arises
- Fixed some unnatural save directions from keepers
- Fixed keepers trying to save ball at wrong point when its heading for post or bar
- Made players slightly better at turning body while on the run
- Made strongest player stand ground when 2 players collide while going for a header
- Made goal celebration paths a little bit more varied
- Fixed comms saying ball well wide when not really that far wide
- Some ball physics collision tweaks
- Some team talk fixes

Match v1314
-----------

- Further tuned team shape and d-line position when defending
- AM strata now comes back to defend unless set to "all out attack"
- Made d-line shift up when opposing player with ball is successfully pressed
- Made d-line shift back quicker when attacking player is running with pace at them with the ball
- Some tweaks to marking of opponents in own area
- Fixed defenders shifting across as full back engages winger in last third causing bad shape
- Tried to reduce instances of players heading ball they could control a split second later
- Some minor fixes relating to player interception of ball
- Some refinements to off ball movement around ball player
- Some general tweaks to pass choice and on ball decision making
- Some more minor keeper save fixes
- Fixed some instances of woodwork hit not being registered
- Fixed player not waiting to getup before running off to celebrate after scoring a diving header


Match v1315
-----------

- Fixed ultra rare crash when player shoots from close range
- Further small refinements to on ball decisions and pass choice
- Improved direct free kick trajectory slightly
- Improved crossing aim AI
- Fine tuned pass and shot accuracy slightly
- Improved player reaction and awareness of ball generally
- Improved defensive tracking of player running with ball
- Slight reduction of player reaction time to fast curling balls
- Slight reduction of player reaction time when ball a long way away from them especially if not facing it
- Improved defender lateral positioning when defending wide ball
- Fixed winger not staying wide when asked to hug touchline and ball on his side in advanced position
- Goalkeeper should narrow the angle better when a play is running at him at speed
- Goalkeepers should try to move under the ball path even if they think they can't reach it.
- Fixed a bug where the keeper fails to catch a ball if it has just hit the crossbar/post
- Fixed keeper turning ball over bar described as turning it round post
- Fixed some player collision avoidance issues
- Fixed a bug where an offside is given instead of a free kick
for a foul
- Stop a rare teleport bug with goal celebrations
- Fixed animation issues whilst player argues with ref
- Fixed small anomaly in team selection AI

Btw the main reason we cant release this yet is that we are quite low on shots and goals - too many defensive fixes Hopefully we can get it back to a reasonable number on each count in time to release next week.[/quote]

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2012 12:32    #197
Panowie, panowie! Silnik meczowy to oczywiście BUBEL, ale za nic w świecie się nie zgodzę, że gra mocnymi drużynami jest ciężka! Gram w demo drużyną Chelsea, dobiegam do końca grudnia i przegrałem tylko 1 mecz! Fakt miałem kilka remisów, ale też niedużo. Póki co jestem na 2 miejscu w Premiership za Manchesterem City, który ma same zwycięstwa i 1 remis. W LM wyszedłem z grupy z 1 miejsca z 14 punktami, także nie widzę żadnego problemu z graniem mocnymi drużynami. Powiedziałbym nawet, że to sielanka jest. Szkoda tylko, że silnik meczowy jest tak fatalny:/
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2012 13:04    #198
[quote="kajn"]gdyby ktoś nie lubił grzebać na forum SI podrzucam listę zmian jakie zostaną wprowadzone do ME w nadchodzących łatkach:

[quote]Further update - this is where we are at so far:

Match v1313
-----------

- Refined position of d-line and also the lines in front of it when defending
- Brought wingers a bit deeper when defending
- Weaker players more likely to favour direct passes quicker
- Improved short pass accuracy slightly
- Tried to increase number of crosses slightly
- Fine tuned shot accuracy
- Fixed some minor player on ball decision bugs
- Improved trajectory of medium length kicks like free kick shots and corners
- Made players better at offering out ball to team mate
- Tried to improve player reactions to deflected balls or tackles
- Made players more willing to slide tackle when opportunity and need arises
- Fixed some unnatural save directions from keepers
- Fixed keepers trying to save ball at wrong point when its heading for post or bar
- Made players slightly better at turning body while on the run
- Made strongest player stand ground when 2 players collide while going for a header
- Made goal celebration paths a little bit more varied
- Fixed comms saying ball well wide when not really that far wide
- Some ball physics collision tweaks
- Some team talk fixes

Match v1314
-----------

- Further tuned team shape and d-line position when defending
- AM strata now comes back to defend unless set to "all out attack"
- Made d-line shift up when opposing player with ball is successfully pressed
- Made d-line shift back quicker when attacking player is running with pace at them with the ball
- Some tweaks to marking of opponents in own area
- Fixed defenders shifting across as full back engages winger in last third causing bad shape
- Tried to reduce instances of players heading ball they could control a split second later
- Some minor fixes relating to player interception of ball
- Some refinements to off ball movement around ball player
- Some general tweaks to pass choice and on ball decision making
- Some more minor keeper save fixes
- Fixed some instances of woodwork hit not being registered
- Fixed player not waiting to getup before running off to celebrate after scoring a diving header


Match v1315
-----------

- Fixed ultra rare crash when player shoots from close range
- Further small refinements to on ball decisions and pass choice
- Improved direct free kick trajectory slightly
- Improved crossing aim AI
- Fine tuned pass and shot accuracy slightly
- Improved player reaction and awareness of ball generally
- Improved defensive tracking of player running with ball
- Slight reduction of player reaction time to fast curling balls
- Slight reduction of player reaction time when ball a long way away from them especially if not facing it
- Improved defender lateral positioning when defending wide ball
- Fixed winger not staying wide when asked to hug touchline and ball on his side in advanced position
- Goalkeeper should narrow the angle better when a play is running at him at speed
- Goalkeepers should try to move under the ball path even if they think they can't reach it.
- Fixed a bug where the keeper fails to catch a ball if it has just hit the crossbar/post
- Fixed keeper turning ball over bar described as turning it round post
- Fixed some player collision avoidance issues
- Fixed a bug where an offside is given instead of a free kick
for a foul
- Stop a rare teleport bug with goal celebrations
- Fixed animation issues whilst player argues with ref
- Fixed small anomaly in team selection AI

Btw the main reason we cant release this yet is that we are quite low on shots and goals - too many defensive fixes Hopefully we can get it back to a reasonable number on each count in time to release next week.[/quote][/quote]

Czyli jeśli dobrze rozumuje, nadchodząca łatka nie naprawi wszystkich błędów w silniku meczowym? I będą jeszcze dwa następne patche poprawiające silnik? Jakby nie mogli tego wydać w jednym dużym patchu. Czyli poczekamy sobie do świąt :)

 dzikidingo Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.05.2009
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2012 14:07    #199
a kiedy ta łatka wyjdzie?

 Puchacz293 Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2012 16:24    #200
dzikidingo, do konca tygodnia 9nidzieli) bedzie, ale moze byc jutro rano lub wieczorem w niedziele.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution