Progres Finansów Ligi Polskiej

 SYSTEM83 Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.08.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2013, 22:01    #1
Witam mam pytanie.
Czy w FM2013 z biegiem lat i sukcesami naszych drużyn na arenie europejskiej zwiększają się zyski w Lidze np za Zwycięstwo i Transmisje?
Czy jest to z góry sztywnie ustawione i mimo 5 zwycięstw w LM nadal stan finansów ligi się nie zmieni?

 chris000 Partyzant

Postów: 287
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.05.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2013 23:39    #2
Ja w FMie 12 grałem Ruchem pare dobrych sezonów.
Wygrałem w koncu LM i kupiłem takich zawodników jak Ruffier, Edgar Prib, Borini, Allen - więc dobrzy zawodnicy.
A miałem TYLKO 1 sponsora który mi dawał 129tys euro na sezon!
Tragedia po prostu :/
Najlepszy piłkarz u mnie zarabiał juz 100tys a sponsoring na 12 miesiecy to 129...

W FMie 13.
Grałem Chelsea i wygrałem LM zarówno w 1 jak i 2 sezonie.
Mój nowy sponsor... 500tys EURO! (wygasła 400tys umowa)
Nowy sponsor Manchesteru United (4 miejsce w lidze) 20mln EURO (wygasła 15mln czy jakos tak)
I gdzie tu sprawiedliwość?
MU NIC kompletnie nie wygrało a ja kupe pucharów (LM, Tarcze, PL, FA CUP, CoC, KMŚ, SPE) więc takie umowy po 500tys na rok to żenada :/

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2013 23:47    #3
Nagroda za zwycięstwo w lidze wraz z sukcesami międzynarodowymi i wzrostem reputacji ligi delikatnie wzrasta. Trochę zwiększa się też premia za prawa do transmisji. W moim przypadku obecnie to tylko milion funtów z małym kawałkiem podobnie jak 1 miejsce w lidze. Lecz wzrost nagród i tak niewiele daje, bo z roku na rok są co raz większe premie za zwycięstwo w lidze. Więc albo wychodzisz na 0 albo na minus. Umowami sponsorskimi też się nie wzbogacisz za wiele. Praktycznie jedynym dobrym źródłem zarabiania jest LM. Za sam awans do fazy grupowej jest 7,5 mln funtów a jak na polska ligę to pokaźny zastrzyk gotówki.

Gram Lechią Gdańsk. Starałem się inwestować przede wszystkim w juniorów i nie robić wielkich transferów co chwilę. Moje 2 największe transfery to za 10 i 8 mln funi. Zresztą to i tak byli juniorzy, tylko po prostu ciężko było ich wyciągnąć. A tak reszta zakupów za mniej. Praktycznie co roku wychodziłem na plus z budżetem. Mam już taki zespół, że klepie wszystkich jak chce. Jestem po wygraniu trzech LM.
Zresztą widać to dobrze na wykresie, znaczny skok od 2019 roku, czyli pierwszej LM.
Oto moje finanse: http://www.iv.pl(...)2772.png

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 28.01.2013 o godz. 23:48

 chris000 Partyzant

Postów: 287
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.05.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2013 23:59    #4
sxz69 to niezłą potęgę zrobieś z Lechii.
Mógłbyś dla mnie zrobić pare screenów?
Byłbym wdzięczny gdybyś dał:
Ademilson, Kadlec, Krejci, James Rodriguez, Eden Hazard, Ter Stegen, Courtois, Kadu, Areola, Bernat, Bernard, Wellington Nem :D
Z góry dzięki

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2013 09:52    #5
Trzy wygrane w lidze mistrzów, najhojniejszy sponsor płaci 1,11 mln. Euro rocznie...

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2013 10:32    #6
Funtów rocznie!:D a funt wyżej stoi:)

No niestety nie można liczyć na chętnych do sponsorowania w naszym kraju bez względu na wyniki. Roczna kasa od sponsorów jest chyba nawet mniejsza niż miesięcznie wydaje na płace. Po prostu w Polsce nikt za darmo nic nie da :) Albo sam sobie zarobisz, albo zbankrutujesz.

Trochę irytuje mnie tylko właściciel klubu. Ani razu nie rzucił kasą, w rozbudowę infrastruktury też nic nie zainwestował (Polak oczywiście). A jest już ze mną praktycznie od początku, tylko raz miałem zmianę zarządu. Chyba muszę coś w końcu przegrać żeby się obraził i sobie poszedł :)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2013 10:44    #7
sxz
nie masz zadnej rozbudowy mimo ze jestes zawsze na plusie i w dodatku masz prognoze konta taka jaka masz? :O
moze przez to ze "dopiero co" mieli wybudowany stadion ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.01.2013 o godz. 10:45

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2013 11:37    #8
Oczywiście, że wiem iż PGE Areny nie można rozbudować. Ewentualnie wykupić. Miałem na myśli szkółkę i bazę treningową. Często po prostu po przejęciu klubu przez nowego właściciela oprócz rzucenia gotówką na start rozbudowywał sam infrastrukturę. A mój jest skąpcem i leniem i z własnej woli nic nie zrobi i od siebie nic nie da. Sam zawsze musiałem się prosić. Oczywiście zgadzał się, bo stan konta na to pozwala (chodź nie zawsze). Mam już doskonałą bazę na 5 gwiazdek. Jedynie szkółka jest w trakcie budowy i będzie max, ale to również musiałem się naprosić. Tak więc prezesa ma do d...y.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.01.2013 o godz. 11:38

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2013 12:10    #9
prosic to prawie zawsze sie trzeba ;) a jak ma sie full kasy to zawsze sie zgadzaja :D wiec no problem

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2013 21:32    #10
Dodam jeszcze taki szczegół nie wiążący się z finansami. Chodzi mi o międzynarodowe nagrody indywidualne dla piłkarzy. Jak napadzior nastrzela najwięcej bramek zgodnie z przelicznikiem to oczywiście Złotego Buta dostanie (raz mój napastnik zajął 2 miejsce w tej klasyfikacji, bo wyprzedził go o 1 bramkę... Lewandowski :) ). Ale jeśli chodzi o Złotą Piłkę to bez względu na wyniki zawodnik z polskiej ligi nawet wśród 35 nominowanych się nie znajdzie. Tak przynajmniej jest w moim przypadku. Jacyś zawodnicy są nominowani tylko za to, że grają w dobrych klubach, bo ich statystki są mizerne. A w Polsce zawodnik może mieć kilkadziesiąt goli i asyst, wygrać LM to i tak o tej nagrodzie może tylko pomarzyć.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution