wycena wartości zawodnika

jarni Proletariat

0
02.01.2006, 09:34    Pytanie
Witam managerów. Mam mały problem .. gram Śląsk Wrocław 2 liga zespół spisuje się znakomicie (1 miejsce po 25 kolejkach 2 liga)dzięki kilku graczom przykładowo podam znakomicie spisującego się bramkarza Janukiewicza 23lata i tu pytanie: Janukiewicz wyceniany jest na 70tys zł a oferty jakie dostaje w oknach transferowych sięgają 400 tys zł i więcej(Wisła,Groclin,Bełchatów). I pytanie jak można wycenić wartość zawodnika tzn znać jego przybliżoną wartość by się nie skompromitować w razie sprzedaży? Dla mnie ten zawodnik jest bezcenny ale wiem że kiedyś może chcieć przejść do lepszego klubu np. na własne życzenie i co wtedy? Będe musiał go sprzedać bo zacznie mi słabiej grać. Uważam że to jeden z najlepszych polskich bramkarzy i specjalista od karnych (broni chyba 80%!! jak do tej pory:))). Macie jakąś rade jak wyceniać wartość takich gwiazdek?

Dawidenko Proletariat

0
02.01.2006 10:04    #1
Raczej wg mnie nie ma sposobu w 100%,tu trzeba trafic i tyle...Jeśli chodzi o to,że będzie chciał odejśc,to będzie chciał wystawienia na listę transferową,jeśli się zgodzisz,ustaw mu na liście transferowej 4*jego wartośc...Ale daj mu pozycje w zespole(znaczenie) niezastąpiony dla zespołu,czy jak tam,chodzi o to najwyżej co jest...

Post pomocny

 mztswk Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.09.2005
Skąd: Borek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2006 13:34    #2
Jeśli jest bezcenny dla Ciebie i dużo klubów bije się o niego to nie bój się podwoić stawki np do 800 - 900 tysięcy a nawet do 1 mln.
Jeśli jest duże zainteresowanie to kluby jeśli by odrzuciły oferte to i tak wyjdą z nową i będziesz miał punkt odniesienia na jaki wydatek stać te kluby.

Post pomocny

Ich Proletariat

0
02.01.2006 14:03    #3
stary, żuc ze 3 mln. i dają ci połowe

Post pomocny

jarni Proletariat

0
02.01.2006 14:19    #4
No fajnie, dzięki to może się jeszcze doczekam że za zwodnika wartego 10 tys zł dostane np 100 tys zł albo więcej zarypiście::))

Post pomocny

 mztswk Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.09.2005
Skąd: Borek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2006 15:00    #5
No to może przykład:
Kupiłem do klubu Bayer Leverkusen Salomona Kalou za około 11 mln €.
Po znakomitych 2 sezonach był wyceniany na około 25 mln € i biły się o niego największe potegi po moich odmowach towarzystwo się lekko wykruszyło na placu boju został tylko Juventus. Oferował około 35 mln € (gdybym go sprzedał za tyle to kibice by mnie zabili), więc zaoferowałem 70 mln € jak się zgodzą to Salomon jast ich jak nie to niech sie walą. Widocznie był dla Juve bezcenny bo zgodzili się na mój warunek i zaikasowałem 70 mln €.

Kupiłem za 11 mln €, wyceniany był na 25 mln € (w chwili sprzedaży po 2 sezonach), sprzedałem za 70 mln €.

Post pomocny

pemo Proletariat

0
02.01.2006 15:25    #6
Ja stosuje osobiście znacznie wyższy przelicznik wartość-cena. Oto przykłady:
Gołoś - wartość: 240tys zl sprzedany za: 6 mln zl
Barreto - wartość: 300tys. zl sprzedany za: 5,5 mln zl.
Drzymont - wartość: 70tys. zl sprzedany za: 5 mln zl.
Zieńczuk - wartość: 750tys zl sprzedany za: 19 mln zl.
Majdan - wartość: 700tys. zl sprzedany za: 5,5 mln zl.
Kuźba - wartość: 800tys zl. sprzedany za: 3 mln. zl.
Jak widać stosunek jest przeważnie znacznie wyższy niż 10x jednak im piłkarz starszy lub im mniej gra tym trudniej "wyciągnąć" wysoką cenę, więc radzę uważać, bo nie zawsze się tak udaje i można zniechęcić klub do zakupu.

Post pomocny

pemo Proletariat

0
02.01.2006 15:25    #7
Aha i Twojego bramkarz proponowałbym sprzedać za ok. 3 mln zl.

Post pomocny

Adivip Proletariat

0
02.01.2006 19:41    #8
Tak powinienneś dać wysoką cenę. Ja czasami za gościa wartego 2tys euro dostaje po 400tys euro więc przebicie jest duze... Ale czy napewno opłaca sie go sprzedać?

Post pomocny

mate Proletariat

0
02.01.2006 20:03    #9
ja bym go nie sprzedawal ja obecnie tez gram i swoich najlepszych pilkarzy nie sprzedam nawet jak oni chca sprzedaj go jak bedzie stary wtedy tez ci kupia a se za to kupisz nowego

Post pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution