PA a umiejętności

Loopy Proletariat

0
09.06.2006, 04:36    Pytanie
Czołem,
od mniej więcej CM 01/02 do FM 2006 zawsze mam ten sam problem...Asystent menadżera, skauci, trenerzy zawsze pochlebnie wypowiadają się o kolesiach, którzy, kiedy przejrzeć ich statystyki, są raczej lewarami, wciskają ich do składu, radzą kupować itp. Cały bajer polega oczywiście na tym, że dookoła jest pełno piłkarzy, którzy i bez tego wielkiego PA mają statsy lepsze, mimo to cały sztab ich ignoruje. Mam np. dwóch DC do wyboru-jeden ma 27 lat i statystyki z przedziału 15-18, drugi ma 22 i wszsytko z przedziału 8-13, tamtego starszego wyprzedza jedynie w jakichś wyrzutach z autu, itd. Mimo to, asystent ciągle tego młodziaka wciska do składu. Pytanie konkursowe brzmi: czy nie ejst przypadkiem tak, że program tworzy jakby przyszłościową wizję wartości,do jakich "dojadą" atrybuty zawodnika przy jego PA i podczas spotkań losuje, czy koleś ma swoje aktualne atrybuty, czy te wysokie, do których ma szansę się dotrenować ? Nie widzę innego wytłumaczenia, ale chciałbym sie upewnić. Druga rzecz: dokupiłem do drużyny trzeciego DC-stary dziadek, ale nawet szybki, kluczowe statystyki w przedziale 17-20-jednym słowem-niszczyciel. Przy transferze wszyscy stękali, że gość się nie nadaje, przy wybieraniu składu oczywiście wszyscy stawiają na tej pozycji tego najmłodszego melepetę. Dziwne, bo przecież-jeśli chodzi o to, że z wiekiem umiejętności spadają, to powinny spaść atrybuty po prostu, poza tym-jeśli młody kolo ma opcję byc dobry w przyszłości, ale póki co są od niego lepsi, to powinni grać chyba ci lepsi, prawda ? Jeśli ktokolwiek może mi pomóc zrozumieć właściwy sposób interpretacji statystyk i atrybutów, to byłbym wdzięczny.

 Reaper były Minister Spraw Zagranicznych

Postów: 1534
Grupa: Ekspert
Dołączył: 26.03.2005
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.06.2006 07:41    #1
Hmm, a może asystenta masz po prostu kiepskiego?

Post pomocny

myspace.com/marneszanse

 thcxs Partyzant

Postów: 217
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.05.2006
Skąd: Rybnik
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.06.2006 03:50    #2
a moze ten mlokos zczywiscie jest dobry daj szanse gry wiecej niz raz moze zeczywiscie cos w nim jest ;]

Post pomocny

 thcxs Partyzant

Postów: 217
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.05.2006
Skąd: Rybnik
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.06.2006 03:52    #3
sorki moze rzeczywiscie jest dobry daj mu szanse gry wiecej niz raz* albo wrzuc go do rezerw i zobacz jak tam sobie radzi :]

Post pomocny

 jakubkwa Człowiek Renesansu

Postów: 1921
Grupa: Ekspert
Dołączył: 25.01.2003
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.06.2006 05:37    #4
Football Manager to gra o tyle dziwna, ze nie zawsze Ci z najlepszymi statystykami graja rzeczywiscie najlepiej (w zasadzie nie wiadomo dlaczego tak sie dzieje). Moze wiec warto wyprobowac mlodzieniaszka.
Z drugiej jednak strony ufanie swojemu sztabowi szkoleniowemu jest w mojej opinii nieco ryzykowne. Raporty asystentow to z pewnoscia element ktory musi ulec poprawie w przyszlych wersjach gry.

Post pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.