FM 13 - pytania nowicjusza...

 marcin110987 Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2012, 00:42    #1
Witam,

swoją przygodę FM, a właściwie z CM rozpocząłem od Championship Managaer 4, kolejne wersje średnio przypadały mi do gustu, aż pojawił się z FM 11 i jak na razie kupiłem tylko te 2 wersje gry.

Biję się z myślami czy nie kupić teraz wersji FM 13, bo demko mi się podoba, ale odstraszają mnie opinie innych graczy.

Przede wszystkim nigdy nie używałem steam do gry i nie bardzo wiem jak to działa w praktyce. Tak, czytałem wikipedię, że to system deystrybucji cyfrowej, czytałem forum cmrev, wiem że kupując klucz mogę ściągnąć ze steam pełną wersję gry, a następnie korzystać z aktualizacji, ale czytałem też wiele sprzecznych opinii.

Powiem szczerze, że dużo jeżdżę z laptopem i nie zawsze mam dostęp do internetu, a brak internetu, to najlepszy moment żeby sobie pograć. Problem w tym, że gdzieś wyczytałem, że aby w ogóle uruchomić grę ściągniętą ze steam trzeba być podłączonym do internetu, więc w chwili kiedy nie jestem podpięty do sieci zwyczajnie sobie nie pogram.
Wiele osób pisze o crash dump'ach w grze i z tego co wiem przyczyną jest brak aktualizacji do wersji 13.1.2 (pomijam już najnowszą aktualizację 13.1.3 silnika gry). Dużo osób pisze, że przyczyną jest piracka werja gry, ale pojawiają się też głosy, że ktoś kupił oryginał i ma problem.

Zmierzam do tego, że zastanawiam się, czy kupić "wersję pudełkową" w sklepie, czy przez internet "klucz do steam" i pobrać grę.
(link do sklepu z grą w stopce strony cmrev.com prawdopodobnie jest nieaktualny, ponieważ zwraca mi błąd, że strona nie istnieje)
Czy możliwe jest uruchomienie gry, a następnie granie będąc offline w przypadku wersji steam, czy tylko wersja pudełkowa to umożliwia?
Czy wersja pudełkowa jest narażona na crush dump'y z powodu braku aktualizacji, czy to tylko wymysł dzieciaków, które ściągają pirata?
Czy zdarzają się problemy z crush dump'ami wśród graczy, którzy kupili grę za pośrednictwem cmrev, czy źródło dystrybucji ma jakikolwiek wpływ na działanie gry?

Jeśli ktoś byłby tak dobry, żeby w paru zdaniach opisać co z czym i do czego to będę wdzięczny.

pozdrawiam

 tafel92 Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2012
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2012 00:51    #2
Witam, mam problem z instalacja fm 2013. Kupiłem pudełkową wersję i ściąga mi ze steama cos 1gb 800mb, tak powinno byc? Nie instaluje sie tego normalnie z plyty?

 syrop85 Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2012 01:35    #3
wiec tak... pisze z tel wiec sry za bledy.

ja kupilem wersje pudelkowa, po wlozeniu plytki zainstalowalo mi steama bodajze i zaczolem instalowac gre. jako ze byla juz latka13.2 to po zainstalowaniu od razu mi ja pobralo. oczywiscie bylem podlaczony pod neta. jak juz wszystko bylo gotowe to przeszedlem w steame w offline i odpalilem gre. wszystko latalo cacy ( oprucz silnika meczowego ktory juz z reszta z 13.3 pieknie poprawili). sprawdzalem czy gra pujdzie przy calkowicie odlaczonym necie i smiga jak ta lala. wczoraj tylko steama odpalilem w online i od razu pobralo latke13.3. wiec ja.osobiscie nie mialem zadnych problemow z crushami i innymi.cudami. zaznaczam ze naraziezadnych facepakow ani innych "udziwnien" nie sciagalem.

 marcin110987 Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2012 03:00    #4
dzięki @syrop85 za odpowiedź

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jeśli pójdę do sklepu i kupię wersję pudełkową to spokojnie mogę grać w weekend na wyjeździe na działce, gdzie z netem kiepsko ;)

Gdyby jeszcze ktoś wyraził opinię, czy jak kupię sam klucz do steam'a to sprawa wygląda tak samo, czy muszę łazić po sklepach i szukać pudełka, albo czekać aż przyjdzie z allegro ;P

 Artifosi Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2012 03:31    #5
Możesz kupić klucz, pobrać/zainstalować grę ze steama. Później steam przestawiasz w tryb offline i możesz spokojnie grać bez neta na działce. Ja od dawna już pudełkowych nie kupuję, chyba że na konsolę 2 gry na rok :P

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2012 o godz. 03:31

 Seju Wybitny Literat

Postów: 3897
Grupa: Ekspert
Dołączył: 25.07.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2012 08:19    #6
Kup 13-tkę, dobra jezd ona.

 marekkk88 Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.12.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2012 09:02    #7
podsumowujac: nie ma zadnej różnicy miedzy wersja pudelkowa a internetowa. Jak zarejestrujesz gre na steamie to mozesz ja pobrac kiedy chcesz, takze plyta jest zbedna. Poprostu wybierz tansza oferte

 marcin110987 Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2012 17:38    #8
dzięki za wszystkie odpowiedzi, chyba zdecyduję się zakupić steam i najbliższy weekend spędzić z FM :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.