Problem z bocznymi obrońcami

 chris000 Partyzant

Postów: 287
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.05.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.12.2012, 23:14    #1
Mam wielki problem z bocznymi obrońcami.
Ich funkcja to BO - wsparcie, a moi LO - Cole, Baines a PO - Ivanovic i Azpilicueta.
Mam wielki problem.
W każdym meczu kiedy skrzydłowy rywali idzie 1:1 z moim BO, to wygrywa!
Mój obrońca zamiast: odebrac, zablokować, wybić czy cokolwiek, po prostu przegrywa z nim walkę i to za każdym razem i tracę dużo bramek po centrach.
Jakie ustawić zalecenia, albo co zmienić, żeby to poprawić?
Proszę o pomoc

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2012 00:26    #2
Pomijając błędy w silniku meczowym :) jeśli przeciwnik gra skrzydłami ustawiaj swoim bocznym obrońcom krycie 1vs1, a konkretniej przydzielaj im krycie konkretnego skrzydłowego, czyli prawy obrońca kryje lewego skrzydłowego etc. Jeśli skrzydłowy przeciwnika jest bardzo szybki, nie ustawiaj ścisłego krycia, (chyba że posiadasz równie szybkiego obrońce), a jedynie pressing, agresywny odbiór i w zależności czy to typowy skrzydłowy czy schodzący napastnik - zagranie słabszą nogą. Przetestuj. Choć stawiam jednak na błędy w silniku meczowym :)

 skupa89 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.12.2009
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2012 00:35    #3
Spróbuj przypisać swoim bocznym obrońcom krycie indywidualne bocznych pomocników i zmień komendy ze wsparcia na obronę, wtedy nie będą aż tak daleko wychodzić do przodu.

 chris000 Partyzant

Postów: 287
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.05.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2012 00:50    #4
Dzięki, spróbuję.
Ale tu nie chodzi o to, że obrońcy nie nadążają wrócić.
Oni będąc ramię w ramię z przeciwnikem po prostu odpuszczają i KAŻDE dośrodkowanie przechodzi ...
Spróbuję zaraz krycie 1:1 bo dotychczas miałem strefowe

 jurcio6 Partyzant

Postów: 21
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2012 18:35    #5
Chyba nic z tym nie da się zrobić - u mnie też prostopadłe podania kierowane na skrzydła lub pomiędzy bocznego i środkowe obrońcę przechodzą jak złoto. Trzeba kombinować, ale nie ma co murować boków obrony, bo wtedy nie będą się dobrze włączać z przodu do akcji.

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2012 13:00    #6
[quote="chinczol"]jeśli przeciwnik gra skrzydłami ustawiaj swoim bocznym obrońcom krycie 1vs1, a konkretniej przydzielaj im krycie konkretnego skrzydłowego, czyli prawy obrońca kryje lewego skrzydłowego etc. [/quote]

A to automatycznie prawy obronca kryje lewego skrzydlowego czy jak to wyznaczyc?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2012 17:00    #7
Jak się ładuje mecz to wchodzisz w zakładkę 'piłkarz' i każdemu przydzielasz krycie jakie chcesz. Warto wejść też w zakładkę przeciwnik i poustalać jaki mają mieć pressing odbiór piłki itp

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.12.2012 o godz. 17:00

 Enzo Partyzant

Postów: 141
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2012 17:43    #8
Może skrzydłowym warto ustawić wsparcie zamiast ataku. Zauważyłem, że liczne akcje skrzydłami rywali wynikają głównie z tego, że właśnie skrzydłowi w pewnym momencie przestają atakować rywala i boczny obrońca zostaje w sytuacji 1 na 1 albo 2 na 1. Grałem N'castle i dałem Gutierezowi rolę defensywnego skrzydłowego i nie pamiętam, żeby padały seriami bramki naszą lewą flanką, więc może to z tego wynika. Druga sprawa to to, że jak na skrzydle rywali gra Neymar czy Oxlade-Chambarlein to nie ma szans żeby nasz obrońca za nim nadążył.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2012 17:54    #9
w takich sytuacjach(Neymar itp) lepiej wyłączyć ścisłe krycie danego piłkarza a dać np. agresywny odbiór, intensywniejszy pressing.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.