Dziwny błąd FM 13

 Salim Partyzant

Postów: 237
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2012, 18:27    #1
Witam,
gram w FM od edycji 07. Pojawialy mi sie crashe itd ale nigdy taki blad (screen w linku poniżej). Co ciekawe, mam na dysku ponad 8 gb wolnego tam gdzie sa pliki FM i ponad 300gb tam gdzie jest FM zainstalowany. Blad pojawia mi sie co jakis czas, gdy dodaje zawodnika do listy zainteresowan.
Prosze o pomoc !
http://image(...)dfm.png/

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2012 18:37    #2
Zwiększ pamięć wirtualną. Mój Komputer->właściwości->zaawansowane->wydajność->ustawienia->zaawansowane-> pamięć wirtualna i tam zmieniasz pamięć wirtualna powinna być = 1.5x liczby RAM.

 marcin110987 Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2012 23:40    #3
A ja bym jeszcze proponował sprawdzić w ustawieniach gry (wchodzisz w zakładkę ustawienia na dolnym pasku po uruchomieniu ekranu startowego), czy masz wersję gry 13.1.3 (najnowszą) i jeśli nie to zrób sobie update ze steam.
W kwestii RAM i pamięci wirtualnej to windows sobie sam domyślnie przydziela ile mu potrzeba pamięci wirtualnej (chyba, że ktoś świadomie coś pogrzebał w ustawieniach i ustawił sztywną wartość, w co wątpię w tym przypadku)

 chris000 Partyzant

Postów: 287
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.05.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2012 00:26    #4
Ja za to mam jeszcze taki problem.
Jest róg dla mnie, ale źle wykonany i kontra przeciwników:
długie podanie pod moje pole karne, bramkarz wychodzi i wywala piłke nogą za połowe boiska ok 60m.
A tu zawodnik z 1 piłki uderza i gol.
Miałem już 3 podobne sytuacje.
Moi BR to Cech i Ter Stegen, więc raczej NIEekscentryczni, zatem o co chodzi ?
Co mi radzicie zmienić?
Grają jako normalny BR nie żaden libero

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2012 00:26    #5
[quote="marcin110987"]W kwestii RAM i pamięci wirtualnej to windows sobie sam domyślnie przydziela ile mu potrzeba pamięci wirtualnej (chyba, że ktoś świadomie coś pogrzebał w ustawieniach i ustawił sztywną wartość, w co wątpię w tym przypadku)[/quote]

Przydziela tylko zakresie w którym może, czyli jaki ma ustawiony np min 2GB max 3 GB. Maksymalna sztywna wartość zawsze jest przydzielona. Mowa tu o WinXP.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.12.2012 o godz. 00:28

 marcin110987 Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2012 00:48    #6
[quote="chinczol"][quote="marcin110987"]W kwestii RAM i pamięci wirtualnej to windows sobie sam domyślnie przydziela ile mu potrzeba pamięci wirtualnej (chyba, że ktoś świadomie coś pogrzebał w ustawieniach i ustawił sztywną wartość, w co wątpię w tym przypadku)[/quote]

Przydziela tylko zakresie w którym może, czyli jaki ma ustawiony np min 2GB max 3 GB. Maksymalna sztywna wartość zawsze jest przydzielona. Mowa tu o WinXP.[/quote]

No tak, Windows XP... zapomniałem już że coś takiego istnieje :)
Ale z tego co pamiętam, to w XP było odgórne ograniczenie 1,5x RAM dla maksymalnego rozmiaru pliku stronnicowania, a system dynamicznie ustalał wartość. W nowszych (Windows 7), system przydziela tyle ile mu potrzeba w zakresie wolnego miejsca na danej partycji :)

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2012 09:45    #7
[quote="marcin110987"]No tak, Windows XP... zapomniałem już że coś takiego istnieje :)
Ale z tego co pamiętam, to w XP było odgórne ograniczenie 1,5x RAM dla maksymalnego rozmiaru pliku stronnicowania, a system dynamicznie ustalał wartość. W nowszych (Windows 7), system przydziela tyle ile mu potrzeba w zakresie wolnego miejsca na danej partycji :)[/quote]

Dla mnie to najstabilniejszy system i nadal z niego korzystam na stacjonarnym PC :)

1,5x RAM to ZALECANA wielkość pliku wymiany. Wedle własnych upodobań możemy ustawić ile chcemy. Jeśli dobrze pamiętam domyślnie plik wymiany na XP przy 2GB RAM wynosi od 2GB do 3GB, a powinno być ustawinone 3GB - 4GB.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution