cena zawodnika

 pablo193 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2012, 17:07    #1
witam. mam takie pytanie.mam zawodników którzy podnoszą swoje umiejętności ale ich cena nie rośnie. co niektórzy grają już trzeci czwarty sezon i ich wartość wzrosła minimalnie. oto przykład: PAWEŁ WSZOŁEK kupiłem go za 2.3 miliona po trzech sezonach jego wartość była 1.1 miliona sprzedałem go do BETISU za 4.6miliona. dzień po sprzedaży wszedłem na jego profil i był już wart 7.5 miliona.dlaczego tak się dzieje. takich zawodników jest wiele których sprzedaje a ich wartość po transferze nagle wzrasta. i dodam jeszcze ze tak samo jest z zawodnikami których wypożyczam. gdy jakiegoś wypożyczę to jego wartość w klubie zagranicznym wzrasta nagle ale gdy wróci po wypożyczeniu to jego wartość maleje

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.12.2012, 17:11

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2012 17:15    #2
Sukcesy klubu, indywidualne sukcesy i nagrody zawodnika, gole, asysysty, średnia ocen, reputacja zawodnika, reputacja klubu - wiele czynników składa się na wartość zawodnika. A to że jego wartość rośnie po sprzedaży do innego kluby wynika z tego że wtedy wartość zwodnika określa się mniej więcej po kwocie za jaką został sprzedany/kupiony. Np piłkarz warty jest 3 mln ojro. Kupujesz go przykładowo za 10 mln. Wówczas jego wartość wrośnie do wartości mniej więcej kwoty transferu. Z czasem jednak będzie spadać. Podobnie u zawodników o których mówisz.

 pablo193 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2012 17:18    #3
no ok rozumiem. ale np: tak samo jest z zawodnikami których kupuje za np:75 tyś.po trzech sezonach jest wart np 450 tys. sprzedam go za 1 milion a on dzien po transferze jest juz wart 5 milionów

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2012 17:23    #4
Być może tutaj działa reputacja klubu do którego sprzedajesz danego zawodnika. Jeśli jest wyższa to i wartość zawodnika wzrośnie.

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2012 17:29    #5
[quote="chinczol"]S A to że jego wartość rośnie po sprzedaży do innego kluby wynika z tego że wtedy wartość zwodnika określa się mniej więcej po kwocie za jaką został sprzedany/kupiony. Np piłkarz warty jest 3 mln ojro. Kupujesz go przykładowo za 10 mln. Wówczas jego wartość wrośnie do wartości mniej więcej kwoty transferu. [/quote] Tu się trochę nie zgodzę. Kupiłem, a raczej prezes mi kupił :D, Skorupskiego za 7,5 mln. zł. Przyszedł do mnie, wartość - 4,5 mln. zł. [quote="chinczol"]Być może tutaj działa reputacja klubu do którego sprzedajesz danego zawodnika. Jeśli jest wyższa to i wartość zawodnika wzrośnie.[/quote] Tu się zgodzę. :)

 Damiaoo Młody aktywista

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.04.2009
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2012 19:03    #6
Oprócz reputacji klubu wg mnie wpływ na cenę ma również wysokość i długość kontraktu zawodnika.

 Dervorin Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.08.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2012 20:53    #7
Moim zdaniem kluczowa jest reputacja klubu. Miałem fajny przypadek w grze, chciałem pozbyć się napastnika o wartości około 5mln złotych. Standardowy mój zabieg jak proponuję zawodnika innym klubom to cena dwukrotnie większa od wartości zawodnika plus klauzula zysku z następnego transferu 50%. Zgłosił się jakiś całkiem niezły francuski klub (teraz nie pamiętam dokładnie jaki) i zaproponował płatne wypożyczenie, zgodziłem się. Po powrocie z wypożyczenia jego wartość wynosiła około 40 mln złotych :) . Ostatecznie opchnąłem go za około 30 mln bez klauzuli zysku to i tak dużo więcej niż chciałem za niego dostać, a trzeba dodać że ten francuski klub płacił 800 tyś za miesiąc wypożyczenia czyli doliczając pensję zawodnika 3mln zarobiłem ponad 40 mln.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.