Rozmowy motywacyjne-FM2013

 nemook Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2012, 10:12    #1
Hejka,

Kolejny temacik mojego autorstwa, żeby mieszać wszystkiego w jednym wątku. Ten mianowicie jak wynika z tytułu dotyczy rozmów motywacyjnych i ich wpływu na zawodników.

Mając na uwadze wcześniejszą wersje 2012, gdzie styl prowadzenia rozmów był podobny, chodzi mi o te tony w jakich udzielamy wypowiedzi, dochodzę do wniosku że w tej wersji SI trochę umniejszyło rolę tych rozmów. W poprzedniej wersji wybrany ton i kontekst, mógł albo zmobilizować zawodników albo zniechęcić czego sam doświadczyłem kilkukrotnie. Aczkolwiek wybór tonu wypowiedzi wydaje mi się i tak bardzo przesadzony i odgrywał on wtedy małą też rolę, przy wprowadzeniu tego chodziło chyba o "urozmaicenie" rozgrywki. W wersji 2013 te rozmowy kompletnie moim zdaniem nie mają sensu. Kiedy próbuje zmotywować zawodników 90% reakcji to brak reakcji. Nie ważne jaki wybiorę ton. 9% z pozostałych 10% to negatywna reakcja na próbę mobilizacji, a pozostały 1% to pozytywna reakcja. no jak widać prezentuje się to słabo. Co innego można zrobić kiedy zawodnicy nie dają z siebie wszystkiego, próba mobilizacji podczas przerwy nie przynosi skutku? nie można zrobić nic...w tym momencie dochodzę do wniosku, że przerwa meczowa jest zbędna bo w zasadzie nie można nic zmienić...może zbytnio się czepiam, a może grając w menagery od dawien dawna zbyt dużo widzę? sam nie wiem. ale im dłużej gram tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że poprzednia wersja była o wiele lepsza...

Czekam na wasze spostrzeżenia, uwagi i rady jak sobie z tym radzić...

 bartibis Partyzant

Postów: 165
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2012 10:42    #2
Ja zaczynam trzeci sezon gry. Zauważyłem że największe efekty daje ton "żarliwy". Dodatkowo na formację stosuje taktykę motywacji lub rozluźnienia. Jeśli gram przeciwko faworytami nie zmuszam ich do presji, natomiast w przypadku oczekiwanej dominacji działa na nich motywująco. Karanie każdej porażki czy przegrywania do przerwy tonem agresywnym daje znakomite efekty. Każdy zawodnik "sprawia wrażenie podbudowanego". Wiele się ma także od stylu zespołu (zdeterminowany itp.).

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2012 11:08    #3
Tu masz podobny temat:
http://www.cmrev(...)l?page=1

W zależności od rywala, wyniku do przerwy, stosunku piłkarzy do Ciebie, bieżącej serii meczów, rozgrywek i innych na każdego piłkarza działa co innego. Zdarza się że piłkarz który strzeli hattricka i zostanie pochwalony ma reakcję zgaszony ;] Wszystko zależy od kontekstu.
Aktualnie mam serię kilku wysokich zwycięstw i daję ton spokojny, żeby grali swoje.
Startowałem z tonem asertywnym z powodzeniem, czasem żarliwym ale obecnie tylko na spokojnym bo wyniki na to pozwalają. :)

 nemook Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2012 14:01    #4
mam 16 zwycięstw z rzędu i moja dobra passa trwa(Obecnie statystyka bramek wygląda 58 strzelonych do 20 straconych. ), problem jest taki, że 25% tych meczy wygranych zostało po "cudownym" combaku gdzie między 80-90 min zespół potrafił odrobić straty, a przez cały mecz się opieprzali. kolejne 25% to mecze kiedy przez cały czas do wspomnianego wcześniej przedziału czasowego utrzymywał się wynik 0-0 i dopiero w końcówce, często przy grze na zwiększonym ryzyku zespół rozstrzygał mecz. Pozostałe 50% to mecze wygrane powiedzmy bez problemu, gdzie od razu dominowałem i strzelałem więcej bramek. Zaznaczę, że żadnego meczu nie wygrałem bez straty bramek, zawsze coś wpadnie w moją siatkę. Próbowałem ich motywować w przerwie, czasami już daje asystentowi prowadzić rozmowy, czy ich agresywnie zjadę, że grają jak łamagi, czy zachęcę jest brak reakcji, albo spuszczają z tonu...co nie ukrywam w pewnych meczach jest frustrujące...morale w zespole jest na b.dobre poza 2 graczami, którzy nie są zadowoleni niskimi premiami zespołowymi. wszyscy w świetnej kondycji...ogólnie w klubie haj lajf...

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.