pomocy taktycznie i treningowo

 swiety33 Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2012, 23:26    #1
poprosze o pomoc bo powoli szlak mnie trafia. moze nie jestem mozgiem w te klocki ale jednak psuje wszelka zabawe i satysfakcje poziom abstrakcji ktory widze na boisku. jak nalezy stworzyc przygotowanai do sezonu i caly trening? bez wzgledu na to czy wezme swiatowego potentata czy sredniaka ligowego to zawsze mam tak ze prawie czaly czas sie bronie mimo ze zielone wskazowki treningowe zawodnikow sa do gory. nakazuje czesto granie prostopadlej pilki - takich zagran nie ma w ogole, albo wożą sie z pilka albo jest ciagle granie w poprzek. ustawione mam w taktyce druzyny ze tempo gry szybkie a tymczasem przejscie do ataku trwa w nieskonczonosc. ciagle niedokladne podania na kilka metrow albo podawanie z autu do przeciwnika to kolejny problem. przeciez cos takiego to nawet grubas na emeryturze potrafi i nie trzeba chyba jakiegos szczegolnego treningu stosowac zeby kopnac na kilka metrow celnie. do tego mam wrazenie ze bez wzgledu jaka wezme druzyne to jest jakies anemiczne granie. taktyki sa ofensywne a efektow zadnych. moze jakas podpowiedz z taktyki?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2012 23:29    #2
jak dajesz tempo szybkie to piłkarze szybciej wymieniają podania dzięki czemu często gubią piłkę, jak chcesz grać tak jak FCB to ustaw krótkie podania i wolne tempo plus ewentualnie wysunięta obrona i wysoki pressing na rywalu.

Kto powiedział, ze prostopadłe piłki muszą wychodzić za każdym razem

 swiety33 Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 16:14    #3
a moze jeszcze jakas podpowiedz treningowa?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 16:52    #4
Ogólnie każdy robi według swoich fantazji z tego co obserwuję.

W trakcie przygotowań do sezonu daję 2-3 tygodnie ciężkiego treningu kondycyjnego bez meczów sparingowych, ew. w ostatnim tygodniu (spośród tych trzech) robię mecz z rezerwami. Trening meczowy ustawiony na 0.
Dalej robię już sparingi i zwiększam suwak treningu meczowego do połowy, a trening ogólny to taktyka przez tydzień, zgranie tydzień, ofensywa/defensywa w dowolnej kolejności przez dowolną ilość tygodni. Zmieniam też w trakcie sezonu co jakiś czas.

Trening meczowy wg własnych upodobań, zależy co chcesz żeby gracze przećwiczyli na dane spotkanie. Z kimś lepszym gra defensywna, ze słabszym gra ofensywna. Ew. ofensywne stałe fragmenty gry przeciw jakimkolwiek rywalom ;)

 swiety33 Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 17:42    #5
dziekuje za podpowiedzi , a jeszcze jedno: co zrobic zeby nie strzelali bezmyslnie z 30, 40 m? pomocnicy maja ustawione zeby czesto podawac prostopadle i rzadko strzelac z dystansu a gdy schodza np ze skrzydla to nie dosc ze w ogole nie podaja to wala na pale do przodu, napastnicy maja podobne ustawienia a strzelaja bezmyslnie z bardzo daleka....

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 18:17    #6
Zmniejsz im swobodę taktyczną poniżej połowy.
Ustaw sobie w ustawieniach zespołu rozgrywającego, który ma dobry atrybut podania oraz odgrywającego(najlepiej żeby był to jeden z napastników) i podania na odgrywającego - mieszane.
Nastawienie drużyny ofensywne/kontrola.
Popróbuj samemu znaleźć dobre ustawienie dla swojego zespołu, nie dla każdego dobre jest to co akurat ja urządzam mojemu zespołowi ;)

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 19:00    #7
swiety- spróbuj dać takie polecenia
-utrzymywanie piłki - by mieć dobre posiadanie piłki
-zagrania na skrzydła ataki skrzydłami- bo ze skrzydeł idą kontry i atak pozycyjny daje radę (w 13 w szczególności)
-podania w pole karne-żeby nie walili Bogu w okno
Powimno pomóc u mnie po tych poleceniach gra była spójna

 swiety33 Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2012 19:51    #8
dzieki za podpowiedzi, postaram sie zastosowac :)

 swiety33 Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2013 23:07    #9
nic k.... nie pomaga..jak ta gra byla abstrakcyjna tak jest dalej...pilka odbija sie od piety, niecelne podania na kilka metrow i walenie z 40 metrow na bramke...zalamka....

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.