Piłkarze się nie sprzedają

 teekoki Partyzant

Postów: 343
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.03.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013, 13:11    #1
witam.
postanowiłem pograć drużyną z ligi polskiej a dokładnie rzecz biorąc Legią Warszawa.Zauważyłem, że zagraniczne kluby nie wyrażają zainteresowania moimi zawodnikami, a gdzie myśleć o składaniu jakiś ofert.. Kiedy grałem Borussią, praktycznie 3/4 składu mógłbym sprzedać, bo roiło się od klubów, które chciały kupić moich piłkarzy. I tu rodzi się pytanie - czy to jakiś błąd w grze? czy należy coś zmienić w edytorze? żeby również polskimi zawodnikami interesowały się zagraniczne kluby. Rozumiem, że Borussia a Legia to różnica klas i takiego Goetze chce pół Europy, a polskimi zawodnikami nie zainteresują się. Ale w rzeczywistości Legia gdyby chciała sprzedać młodych zawodników, nie byłoby z tym problemów np. Jędrzejczyk czy Kosecki, mogą być sprzedani od ręki. Zauważylem, że jeśli wystawie zawodnika na listę transferową, zaproponuje go innym klubom to jest rzadko zdarzające się zainteresowanie, gdzie jeszcze przy tym zawodnik wart 1,5 mln. zostaje sprzedany czasami za skromne 100 tys.

Proszę o pomoc. Czy da się to jakoś zmienić, żeby polscy zawodnicy sprzedawali się jak świeże bułeczki? :)

 Arek69 Partyzant

Postów: 134
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 13:36    #2
Wydaje mi się że jest to kwestia reputacji ligi . Ja grając Crewe w 3 lidze angielskiej też miałem z tym kłopot , ale wystarczylo awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej i miec coraz lepszy skład i momentalnie moich zawodnichów chcą coraz to lepsze kluby.

 kamilm Partyzant

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 13:48    #3
Zapewne chcesz ich sprzedać w pierwszym sezonie? Gdy zawdonik jest 1 sezon w klubie to nie da sie go sprzedać, musi byc chociaz 2 sezony luknij w historil, po za tym najlepiej sprzedawać po sezonie lub w trakcie jak sie zawodnicy pokaża w lidze.

 teekoki Partyzant

Postów: 343
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.03.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 13:55    #4
Dziwne, bo Rzeźniczaka, Łukasika i Kuciaka miałem przez 3 sezony, potem chciałem ich sprzedać, a jedyne zainteresowanie było wtedy, gdy ich zaproponowałem innym klubom. Każdy z zawodników był ok. miliona wart ,a każdy z osobna sprzedawał się po 200, 300 tys. Gdzie w tym jeszcze kupili ich redbull salzburg i hapoel - tel aviv.

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
02.03.2013 14:43    #5
No i to są realistyczne kluby dla kopaczy pokroju Rzeźniczaka:-) (Fani Legii - be urazy proszę). Aby bez problemu sprzedać piłkarza z polskiej ligi - i to z zyskiem - musi on albo mieć w edytorze ustawioną odpowiednią reputację, lub musisz wystawiać go w pierwszym składzie przez sezon-dwa. Gdy ma on świetne statystyki - ze sprzedażą nie będzie najmniejszych problemów. Ważne jest również PA piłkarza.

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
02.03.2013 14:46    #6
Innym sposobem jest oferowanie klubom w ratach. Przykładowo - gdy FM ustalił wartość piłkarza np. na 600 tys euro, zaoferuj go w ratach rozłożonych np. na 24 miesiące za kwotę 1 800 000 euro (trzykrotność wartości rynkowej. Próbuj - to właśnie jest fajna faza:-)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 14:46    #7
Ja teraz awansowalem do Serie B i przedluzylem z graczem kontrakt na 5 lat i wzrosla mu wartosc po czym od razu hieny rzucily sie na tego pilkarza ze chca byc jego wspolwlascicielami np. Palermo w polowie trwania tego "wedkowania" zaproponowala 1,5 mln zl za 50% udzialu ale grzecznie odmowilem ;) Po prostu nie wiem z czym to sie wiaze to wspolwlascicielstwo(zainteresowany przechodzi na 2 sezony do nowego klubu czy co?)a po 2 latach odnawia sie te wspolwlascicielstwo i nie chciabym tego pilkarza stracic ;)


Oplaca sie zatem dawac dlugie kontrakty tym graczom ktorzy graja bardzo czesto w skladzie bo wtedy sie wyrozniaja i wzrasta zainteresowanie, jesli oczywiscie pilkarz cos soba reprezentuje lub jest mlody i perspektywiczny.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.03.2013 o godz. 14:48

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
02.03.2013 15:00    #8
Współwłasność polega na tym, że jeżeli jakiś klub jest zainteresowany piłkarzem, którego współwłaścicielem są dwa kluby - płaci obu współwłaścicielom "po równo". Np. gdy ktoś zaoferuje Ci 5 000 000 euro za grajka - Twój klub dostaje 2 500 000 i współwłaściciel tyle samo. Jak masz dobrego, perspektywicznego piłkarza - moim zdaniem nie opłaca się wchodzić w takie układy.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 15:07    #9
Ale ja jestem jedynym wlascicielem pilkarza, wiem ze co rok lub 2 zalezy jak w umowie wspolwlasnosci sie ustali renegocjuje sie i kto da wiecej ten przejmuje grajka a jak po rowno to zostaje/przechodzi(tu nie pamietam) do drugiego klubu. Tyle ze nie wiem jak to jest jakbym dal wspolwlasnosc to oni mi go biora teraz czy za 2 lata jak przebija moja oferte?

Moze byc odpowiedz na PW bo to nie na ten temat jest watek

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.