Czy oglądacie swoje mecze?

 kpisarz Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2008
Skąd: gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013, 12:57    #1
Rozpocząłem swoją kolejnę karierę w FM13, Arsenalem, zdobywając w pierwszym sezonie mistrzostwo i Ligę Europejską, co uznaję za całkiem niezłe osiągnięcie, zważywsze że liga angielska jest całkiem mocna:)
Pierwszy raz cały sezon rozegrałem nie oglądając ani jednego meczu, tylko czytając komentarz, co znacznie przyspieszyło rozgrywkę, i pozwoliło zakonczyć sezon nieco szybciej. Oczywiście przez to zmniejszyła się liczba wydawanych przeze mnie poleceń etc.

pytanie: czy w FMie faktycznie trzeba oglądać mecz, czy obraz daje nam tak daleko idące wnioski, jest podstawą do analiz itd. Czy czytanie komentarzy, wysuwanie wnioskow na podstawie ocen, statystyk nie wystarczy. Po co tracić czas na oglądanie meczu, skoro i tak osiągam niezłe wyniki? Co myślicie??

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.03.2013, 12:58

 Rossoneri1997 Partyzant

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2010
Skąd: Włocławek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 14:11    #2
Wszystko zalezy czego oczekujesz od gry. Wiadomo, ogladanie meczy nie jest konieczne, da sie bez tego wygrywac, ale mi cos takiego nie daje pelnej satysfakcji. Nie widzisz bramek itp.
Podsumowujac: Co kto lubi. Da sie grac i wygrywac bez ogladania, ale wg mnie nei daje satysfakcji z gry.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 14:37    #3
Jesli dobrze Ci idzie to po co to zmieniac ;) Arsenalem w sumie jak ogarniesz sobie w miare zespol to nie powinienes miec problemu z wygrywaniem ;)
Mozesz wlączyc Analize i patrzec jak zmieniaja sie poszczegolne aspekty w grze np. podania, strzaly, posiadanie pilki w sektorach boiska , przechwyty itd

 kaka222 Partyzant

Postów: 347
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2008
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 14:41    #4
Równie dobrze możesz czytać relacje z Onet zamiast oglądać piłkę:) Oglądam bo sprawia mi to przyjemność i się tym emocjonuje, aczkolwiek w 13 nie mogę znieść ślizgających się kulek.

 kpisarz Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2008
Skąd: gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 16:35    #5
[quote="kaka222"]Równie dobrze możesz czytać relacje z Onet zamiast oglądać piłkę:) Oglądam bo sprawia mi to przyjemność i się tym emocjonuje, aczkolwiek w 13 nie mogę znieść ślizgających się kulek.[/quote]

Kolego porównujesz onet i prawdzimy mecz do meczu w fm2013. Przecież poruszanie się zawodnikow w silniku meczowym jest tak dramatyczne, że nie da się na to patrzeć. W moim pytaniu bardziej chodziło mi o to, czy tracę coś, że nie oglądam meczu, tzn, czy są jakieś aspekty gry, które zauważyłbym oglądając mecz a nie czytając komentarz:))

 piotrp504 Partyzant

Postów: 738
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Blisko Krakowskiego Smoka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 17:03    #6
pierwszy raz jak uruchomiłem fm 13 bez łatek to się płakać chciało teraz jest ciut lepiej
ja zawsze oglądam mecz ale tak zwaną wersję skróconą czyli najważniejsze momenty
w fm 13 dwa oglądałem cały mecz ale to były wyjątki bo to mecze o finał ligi europejskiej i super puchar europy

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.03.2013 o godz. 17:04

Moje skromne manifestowanie -zapraszam
http://piotrp0506.cmrev.com/blog.html
moje depesze
http://piotr(...)l?page=0
Hala Madrid

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 17:22    #7
Nie wyobrażam sobie nie oglądać meczu. Kiedyś myślałem (dawno, dawno temu jak jeszcze nie miałem pojęcia na temat piłki), że da się grać ze statystyk, ale nie po to gra daje możliwość przeglądu gry na boisku, żeby z tego nie korzystać. Ze statystyk nie wyczytasz, czy rywal strzela zza pola karnego, czy wbiega z piłką do bramki. Miejsce z którego doszła asysta też niekoniecznie jest zawarte w Analizie i statystykach.
Just Raven.

 kaka222 Partyzant

Postów: 347
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2008
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.03.2013 19:53    #8
@kpisarz nie porównuje do meczu w fm13, bo sam w niego nie gram. Gram w 11.Chodzi mi raczej o to, że odczuwam przyjemność jak widzę grę moich piłkarzy i raczej nie odczuwałbym tego czytając samych komentarzy. W 13 to się nawet nie dziwie, że wolisz komenty. Nie wiem po co dotykali w ogóle tryb 2D. Powinni go zostawić w spokoju, bo był dobry i dla takich jak ja co go preferowali był idealny, a teraz jest jeden wielki szajs.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.