Strona

Liga Mistrzów

 zetkaiii Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 414
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.03.2013 18:11    #211
Przy akcji Lopez-Vidic już bardziej mógłbym skłonić się ku karnemu, ale sędziowie często nie gwiżdżą fauli bramkarzy. Ot, taka uprzywilejowana pozycja...
Jesteśmy tu aby pomagać...

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.03.2013 19:43    #212
Tu macie podobna akcje ze sklejeniem pilki: http://www.youtu(...)KbaZobaU

Przede wszystkim to raczej "nowosc" ze ktos chce przyjac a tu wychodzi nakladka wiec sedziowie moga podejmowac rozne decyzje w podobnych sytuacjach ale jak dla mnie oba faule na czerwien (ten z wczoraj i ten z filmiku).

 Chris_Berk Partyzant

Postów: 119
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2012
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.03.2013 20:20    #213
Tylko, że nie są to zbliżone sytuacje. Bramkarz jest ''nietykalny'' to raz, dwa, że Ibra nie miał szans wygrać tej piłki, trzy to Szwed widział całą akcję, cztery - wjechał mu centralnie w klatkę.

Ja chcę pokazać inny filmik. Za to zagranie została pokazana tylko żółta kartka. Jak uważacie, które zagranie było bardziej brutalne?
http://www.youtu(...)INhwk31I

Ps. Popatrzcie na reakcję piłkarzy po tym faulu. Nikt nie spodziewał się czerwonej. W pobliżu był zaledwie van Persie i 2-3 piłkarzy Realu, a reszta była już ustawiona w oczekiwaniu na rzut wolny. Zarówno dla nich jak i dla mnie to był szok, gdy zobaczyłem czerwo w dłoni kebaba.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.03.2013 o godz. 20:28

 kaka222 Partyzant

Postów: 347
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2008
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.03.2013 20:34    #214
Tylko, że przy DeJongu była dyskusja, że zasłużył na czerwoną kartkę :) Moim zdaniem za faul powinna zostać pokazana żólta, ale czerwona nie jest skandalem. Ciężko powiedzieć czy kartka miała aż tak duży wpływ na wynik. Realowi udały się po prostu dwie akcje i tyle. Man Utd był lepszy i gdyby nie Lopez to nawet w 10 by wygrali. Szkoda odpadnięcia Manchesteru, a jeszcze bardziej szkoda, że Real awansował.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.03.2013 20:46    #215
To ze sedzia w tym twoim linku byl idiota to nie swiadczy o tym ze każdy ma taki byc ;)
Zmienily sie pewnie ustalenia w FIFie jak takie sytuacje oceniac itd.

No to teraz PSG - Valencia.
Fajnie jakby Valencia awansowala bo to jakis zastrzyk gotowki dla nich. W PD raczej duzej kasy nie dostaja. Z drugiej strony pierwszy raz ogladam mecz z Becksem po dłuuugiej przerwie, może paknie jakiegos wolnego. Jak mu tam w ogole idzie we Francji?

 JK93 Młody aktywista

Postów: 306
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2009
Skąd: A co was to?
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.03.2013 21:00    #216
Jak na razie 3 mecze i bez bramki

 sebaraul Partyzant

Postów: 106
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2013
Skąd: Ustroń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.03.2013 21:27    #217
Jako fan Realu czuję potrzebę włączenia się do dyskusji.
Po pierwsze czerwona kartka. OK, rozumiem argumentację, że nie widział, sam zresztą oceniam to jako żółtą z ostrzeżeniem słownym, że następny faul choćby tylko trochę ostry może skończyć się drugim żółtkiem i spacerkiem do szatni. Ale wg przepisów sędzia ma nie zwracać uwagi na zamiary zawodnika, a na to co ten zrobił. Więc czerwo mogło być pokazane i sędzia bez problemu się wybroni.
Faul Lopeza na Vidicu... tu po prostu zadziałało to, że bramkarz we własnym polu karnym jest w uprzywilejowanej sytuacji. Poza tym faul był po oddaniu strzału, więc nie miał na to wpływu.
Karny za faul na Evrze... tu się zgodzę, karny powinien być, ALE chciałem zwrócić uwagę na sytuację kiedy po rzucie rożnym dla Realu piłkę strącił Varane, a z bliskiej odległości strzelał Higuain. Piłka odbiła się od ręki stojącego na linii bramkowej Rafaela. Wiadomo, że nie miał on czasu na reakcję, ale kiedy w takiej sytuacji piłka odbija się od ręki, która nie jest w naturalnej pozycji, to raczej też jest karny.
Tak więc co do karnych... raczej remis, jedynie na czerwo można narzekać, ale i z tego sędzia się wybroni.
Nieważne czy wygrywasz czy przegrywasz.
Ważne jak grasz.

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.03.2013 14:07    #218
PSG- Barcelona
Bayern- Juventus
Malaga- Borussia Dortmund
Real- Galatasaray

Jak Wam się podobają pary ćwierćfinałowe? Dobre losowanie dla mistrzów Niemiec ( wzorem onetu warto dodać, że występuje tam 3 reprezentantów Polski). Chociaż drużyny Malagi nie należy oczywiście lekceważyć. Barcelona powinna uporać się PSG, podobnie jak Real z Galatasaray. Najciekawsza para to Bayern - Juventus. Tutaj ciężko wskazać faworyta.
"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 sebaraul Partyzant

Postów: 106
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2013
Skąd: Ustroń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.03.2013 14:26    #219
Hm, obstawiam, że Barcelona przejdzie, ale po dwóch zaciętych meczach. PSG tanio skóry nie sprzeda ;)
W spotkaniu Bayernu z Juve boję się cokolwiek obstawiać, bo jest to dwumecz w którym wszystko może się zdarzyć. Mimo wszystko postawię na Juventus. Dlaczego? Sam nie wiem, jakieś przeczucie :P
Malaga - Borussia. Uwielbiam, kiedy drużyny skazywane na pożarcie zaskakują. I wierzę, że zrobi to Malaga tak jak nie tak dawno temu zrobiło to Schalke w dwumeczu z Interem. Isco poprowadzi Hiszpanów do zwycięstwa.
No i oczywiście Real. Dlaczego? Bo jestem fanem i... bo to Real ;) Burak i Drogba postraszą, ale nie dadzą rady CR, Modricowi (który łapie świetną formę, co pokazał wczoraj z Mallorcą), Ozilowi i spółce ;)
Nieważne czy wygrywasz czy przegrywasz.
Ważne jak grasz.

 Martianho Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.02.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.03.2013 14:45    #220
Jak kolega wyżej, myślę, że Juve upora się z Bayernem, który awans z Arsenalem naprawdę wymęczył i zabrakło podejrzewam kilku minut, by awans Arsenalu stał się faktem, a Juve prezentuje równą formę, nie ma tam takich ludzi jak Messi czy C.Ronaldo, ale jako drużyna prezentują się fantastycznie. Reszta myślę, że nie będzie żadnego zaskoczenia i Barcelona, Real, i Borussia przejdą.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.