Zmiana potencjału zawodnika podczas gry?

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013, 15:18    #1
Witam.
Pragnę przedstawić pewne ciekawe zjawisko, które zaobserwowałem podczas, nazwijmy to, testowania FM-a 2013. Otóż po wielu miesiącach grania (kupiłem grę w dniu premiery) postanowiłem przetestować parę rzeczy, sprawy niewarte opisu, choć mnie osobiście fascynowały. W każdym razie potrzebowałem do tego celu jakiegoś narzędzia scautującego. Wybór padł na popularnego Genie Scout-a. Jako, że to co chciałem sprawdzić wymagało częstego śledzenia aktualnej wartości CA, to siłą rzeczy patrzyłem również na liczbę oznaczającą PA (dla nie znających Genie: obie liczby są po prostu tuż obok siebie i ciężko przegapić jedną gdy patrzy się na drugą). I pewnego razu, gdy miałem już zakończyć ową testową rozgrywkę, zauważyłem coś niezwykle interesującego. Otóż miałem w kadrze swego zespołu zawodnika co się zowie Daniele Rugani (Włoch, jak potem sprawdziłem w edytorze, o potencjale -9). I pamiętałem, że jego PA zawsze wynosiło coś koło 150, dokładnej wartości nie znam, gdyż ona mnie nie interesowała wówczas, jednak jestem absolutnie pewien, że wynosiła sto pięćdziesiąt coś. Tak się złożyło, iż Daniale miał dość poważną 2-miesięczną kontuzję. Gdy wrócił do pełni zdrowia poinformował mnie o tym główny fizjoterapeuta dodając, że w związku z kontuzją Rugani może mieć problemu z osiągnięciem swojego potencjału. Pomyślałem sobie "pewnie jest tak jak w poprzednich odsłonach, czyli kontuzje po prostu uniemożliwiają zawodnikowi rozwijanie swoich umiejętności", a mówiąc z perspektywy wartości liczb CA i PA, kontuzje uniemożliwiają osiągnięcie CA równego PA. Jakież było moje zdziwienie, gdy zaglądając do Genie Scout-a w profilu Daniele w miejscu na liczbą oznaczającą PA widniało 117 ! Nie wiem jak wy, ale ja byłem w szoku. Mam w związku z tym zdarzeniem pytanie do was, czy mieliście może podobne przypadki? Jeśli tak to piszcie, gdyż jestem tego bardzo ciekaw.
Pozdrawiam.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.03.2013, 15:20

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 15:51    #2
Pokaż screena z tym 117. Normalnie jest to niemożliwe, więc będzie to niezbity dowód. Niemożliwe - bo ma PA z dużo większego zakresu.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 16:18    #3
proszę bardzo http://ansh.(...)yi9dktJP

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 16:43    #4
Geniek się buntuje. Zdarzają się bugi w obecnej wersji GS. Sprawdź w FMRTE i wtedy powiedz, czy dalej masz problem.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.03.2013 o godz. 16:43

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 17:13    #5
FMRTE wskazuje dokładnie to samo --> http://ansh.(...)Ev3ETenH

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 17:37    #6
Dziwne. Bardzo dziwne. A stwórz nową grę (tylko liga włoska) i zobacz Ruganiego w GS.

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 18:22    #7
Nie wiem co to może wyjaśnić w sprawie, ale proszę http://ansh.(...)ycJokin3

 zetkaiii Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 414
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 18:39    #8
SI wprowadziłoby zmienne PA nie wspominając o tym?
Jesteśmy tu aby pomagać...

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 21:00    #9
No właśnie też się zastanawiam. W sumie ja bym się cieszył, gdyż jestem za częściowo zmiennym (i o nieduże wielkości) PA, pod warunkiem, że działałoby to w obie strony, czyli gdy np mamy napastnika z niewysokim PA, ale gra fenomenalnie, strzela bramki jak najęty itp to mogłoby się jego PA nieco podwyższyć. Ale jak jest naprawdę to nie wiem. Być może to tylko błąd gry, choć nie chce mi się w to wierzyć. Głównie z powodu owego raportu od fizjoterapeuty o możliwości niewykorzystania swojego potencjału przez Ruganiego.

 Gilbert Młody aktywista

Postów: 1730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.12.2008
Skąd: Busko-Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.03.2013 09:24    #10
Bardzo ładnie jest to wyjaśnione tutaj: http://www.fm-ba(...)ead.html

"Unlike CA, PA is generally a static figure that does not change once a game has been started. However if a player has a serious injury in the game their CA can decrease so much that they will never potentially be the player that they they could have been"

Czyli po prostu poważna kontuzja może zahamować rozwój piłkarza ograniczając jego atrybut PA.
…(…)…

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.